Dzīvot ilgi un laimīgi? Vai tie ir sinonīmi?

Autors: pece, 2010. gada 5. augusts, 11:28:34
Dzīvot ilgi un laimīgi? Vai tie ir sinonīmi?

Vakardien noskatījos raidījumu par to kā zinātnieki meklē un veic eksperimentus ar dzīvniekiem, lai atrastu iespēju palielināt cilvēku dzīves ilgumu un ilgāk saglabātu jaunību.

 

 

 

 

Nošausminājos par vienu vīrieti, gados ap 40, kuram tik ļoti gribas ilgāk saglabāt jaunību, ka ik dienas lieto mazliet vairāk kā 50 dažādus uzturbagātinātājus, bet ne par to šoreiz stāsts.

 

 

No vienas puses, ideja laba un apsveicama – kā nekā dzīvosim ilgi un laimīgi, cilvēki ilgāk varēs strādāt, gādāt bērnus, rūpēties par pēcnācējiem un baudīt vecumdienas, kas zina varbūt dzīvot līdz 150 vai 200 gadiem.

 

 

No otras puses, kādreiz cilvēku vidējais dzīves ilgums bija vien mazliet virs 40 gadiem, uzražoja pēcnācējus, padzīvoja un neizdzīvoja skarbajos apstākļos. Tomēr salīdzinot ar mūsdienām, kad pasaulē strauji pieaug iedzīvotāju skaits, daudzās valstīs jau šobrīd ir pārapdzīvotība, pārtikas sāk pietrūkt aizvien ievērojamāk un planētas ietilpība ir tāda kāda tā ir – nav manīts, ka zeme strauji pieņemtos apmēros. Problēmas, kuras ir jārisina sabiedrībai, sakarā ar dzīves ilguma pieaugumu, kļūst aizvien vairāk.

 

 

Kā tad ir ar to ilgi un laimīgi? Un vai ilgi ir sinonīms – laimīgi?