Dzīvot ilgi un laimīgi? Vai tie ir sinonīmi?

pece
pece 5. augusts 2010 11:28
938

Vakardien noskatījos raidījumu par to kā zinātnieki meklē un veic eksperimentus ar dzīvniekiem, lai atrastu iespēju palielināt cilvēku dzīves ilgumu un ilgāk saglabātu jaunību.

 

 

 

 

Nošausminājos par vienu vīrieti, gados ap 40, kuram tik ļoti gribas ilgāk saglabāt jaunību, ka ik dienas lieto mazliet vairāk kā 50 dažādus uzturbagātinātājus, bet ne par to šoreiz stāsts.

 

 

No vienas puses, ideja laba un apsveicama – kā nekā dzīvosim ilgi un laimīgi, cilvēki ilgāk varēs strādāt, gādāt bērnus, rūpēties par pēcnācējiem un baudīt vecumdienas, kas zina varbūt dzīvot līdz 150 vai 200 gadiem.

 

 

No otras puses, kādreiz cilvēku vidējais dzīves ilgums bija vien mazliet virs 40 gadiem, uzražoja pēcnācējus, padzīvoja un neizdzīvoja skarbajos apstākļos. Tomēr salīdzinot ar mūsdienām, kad pasaulē strauji pieaug iedzīvotāju skaits, daudzās valstīs jau šobrīd ir pārapdzīvotība, pārtikas sāk pietrūkt aizvien ievērojamāk un planētas ietilpība ir tāda kāda tā ir – nav manīts, ka zeme strauji pieņemtos apmēros. Problēmas, kuras ir jārisina sabiedrībai, sakarā ar dzīves ilguma pieaugumu, kļūst aizvien vairāk.

 

 

Kā tad ir ar to ilgi un laimīgi? Un vai ilgi ir sinonīms – laimīgi?

Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
6. augusts 2010 09:36

"Bet princips - ja tevi 7 reizes gaz zeme, tad 8 reizes celies
augsa - tas bijis visiem. Varbut ta ir recepte ilgai un
laimigai dzivosanai?"

Tas ir labs princips, bet vai tā ir recepte ilgai un laimīgai dzīvošanai? Varbūt jā, varbūt nē. katrs piedzimst ar savu misiju, izpildot šo misiju, nav nepieciešams aizkavēties šajā pasaulē. Par ilgdzīvotājiem esmu lasījusi 2 versijas:
1. Ilgs mūžš tāpēc, lai varētu ar savu iekšējo gaismu apgaismot citus.
2.Ilgs mūžs tāpēc, ka cilvēkam tiek dotas iespējas mainīt savu pasaules redzējumu, uzskatus, sevi - no negatīvā uz pozitīvo.

Viss, kas mūs nesalauž, dara mūs stiprākus. Tā tam jābūt.

6. augusts 2010 02:23

Protams, ka "ilgi un laimigi" nav sinonimi. Tomer nevaru stadities prieksa, ka ilgi dzivotu cilveks, kurs katru dienu domatu, cik vins nelaimigs. Jautajums, ko kurs saprot ar vardu - laime. Naku no ilgdzivotaju gimenes, gandriz visi prieksteci nodzivojusi pieklajigu muzu, neskatoties uz vesturiskajam peripetijam, particibas vai bada laikiem. Bet princips - ja tevi 7 reizes gaz zeme, tad 8 reizes celies augsa - tas bijis visiem. Varbut ta ir recepte ilgai un laimigai dzivosanai?

5. augusts 2010 18:17

Runājot par pārapdzīvotības problēmām, jāņem vērā, ka tas nav būtiskākais. Paradoksāli, ka vienlaikus ir valstis, kur iuk gadu tiek tērēti miljoni aptaukošanās/pārēšanās izraisītu slimību ārstēšanai (piemēram, ASV) un tajā pašā laikā ir valstis, kur cilvēki joprojām vcieš badu. Problēma nav pārapdzīvotībā, problēma ir vienaldzībā un alkatībā.

5. augusts 2010 16:48

pat muļķim skaidrs, ka tie nav ne sinonīmi, ne antonīmi

suplacivit 5. augusts 2010 15:34

To katrs var interpretet, kā vēlas!!!! Es būšu egoiste- nezinu vai sagaidīšu pensiju, bet zinu droši, ka nesagaidīšu laiku, kad man nebūs vietas, kur kāju spert! Un runājot par pārtikas trūkumu- tas ir vairak vai mazak kapitālisma iekartas ekonomiskais faktors... !

amelie 5. augusts 2010 14:57

Nedomāju, ka ilgi- nozīmē laimīgi, kaut gan tas vienu otru neizslēdz. Galvenais jau dzīvot tā lai pats esi laimīgs un spējīgs bez nosacījumiem mīlēt tuvāko!

pece 5. augusts 2010 13:47

Man kaut kā šķiet, ka LV svarīgāk būtu motivēt bērnus vairāk dzemdēt un audzināt, nekā stimulēt ilgdzīvošanu. Lai gan Lv droši tik drīz tas nedraud.

malva33 5. augusts 2010 13:44

pasaules mērogā skatoties ir visas šīs probļēmas-pārapdzīvotība,pārtikas,ūdens trūkums.sasilšana,vētras un orkāni,bet dzīvojot Latvijā pagaidām neko tādu nejūtu tā kā mums ir visas iespējas dzīvit ilgi un laimīgi,protams pēdējais ir diskutējams jēdziens...

sollos 5. augusts 2010 11:57

sinonīmi tie noteikti nav! :)
Man būtu interesanti zināt, kas notiks pēc, teiksim, 100 gadiem, tad vēl pēc 100. Kādi zinātniski atklājumi notikuši. Vai varbūt kādas planētas sasniegtas... vai kādi citi "brīnumi"...
Tajā pat laikā nekad nav bijis bail nomirt - domāju ka tā būs interesanta pieredze! :)
Ko man tiešām gribētos redzēt un piedzīvot šajā dzīvē, paralēli plāniem un mērķiem - lai bērni izaug! Mazbērnus paauklēt...
;)