Dzimtbūšanas atgriešanās?

pece
pece 7. februāris 2012 09:58
649

Vakar izlasīju ziņu, ka koalīcija ir atbalstījusi vēlētāju reģistra atjaunošanu, jo tā vēlētājs būs piesiets konkrētam vēlēšanu iecirknim un viss būšot prognozējams – i ļaužu plūsma, i nepieciešamo darbinieku skaits, i nevarēs krāpties un vēlēt vairākos iecirkņos!

 

 

Es nudien nesaprotu, nedz to, kāpēc būtu jāierobežo iespējas vēlēt par to, ko man gribas, pat ja tas nav manā vēlēšanu iecirknī, galu galā mēs vēlam VISAS Latvijas deputātus! Tas viss ož pēc tā, lai apgrieztu izvēles iespējas, nevis ieviestu kārtību! Galu galā, ja nu akurāt bail, ka ļauži vēlēs ne par to ko kārojas partijām varbūt laiks beigt māžoties un katrai partijai iesniegt 100 deputātu sarakstu un vēlētājiem dot iespēju izpausties svītrojot un plusojot vai varbūt ļaujam ikvienam vēlētājam no visiem sarakstiem atlasīt 100 potenciālos deputātus un nejaucam galvu – vēlē par partijām, bet beigās ievēlē neatkarīgos deputātus?

 

Un nesaprotu arī to, kāpēc vajag mūsdienu tehnoloģiju apstākļos visu sarežģīt – ņemam iedzīvotāju reģistru, sajūdzam ar vēlēšanas komisijas uzskaites sistēmu un kad kāds atnāk vēlēt kur vien vēlas, to piefiksē kopējā reģistrā un nebūs iespēja negodīgiem vēlēšanu iecirkņu darbiniekiem neiespiest zīmodziņus vai neatzīmēt, ka ir kāds pilsonis novēlējis. Vēl labāk ieviešam iespēju novēlēt elektroniski un varēs samazināt vēlēšanu iecirkņos strādājošos kaitu un balsis automātiski varēs saskaitīt.

 

Vai varbūt jāievieš arī potenciālajiem deputātiem dzimtbūšana – tā teikt ja jau, tad jau. Nosakot, ka attiecīgā vēlēšanu apgabalā drīkst startēt deputāti, kuri ir deklarējuši savu dzīvesvietu tur vismaz 5 gadus vai tiem pieder ražošanas uzņēmums konkrētā teritorijā – tā teikt, ja jau par vietējiem, tad vietējiem.

 

Un nav ko balotēties vairākos apgabalos – vienā un punkts! Un nekādu neatkarīgu deputātu, ja jau reiz mēs par partijām.

 

 

Sieviešu Kluba diskusijai:

Ko tu saki par šādu deputātu ierosinājumu?

Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
pelukins 8. februāris 2012 00:52

Es ari visam pilnigi piekritu! (Y)

rasas 7. februāris 2012 15:41

Vai varbūt jāievieš arī potenciālajiem deputātiem dzimtbūšana – tā teikt ja jau, tad jau. Nosakot, ka attiecīgā vēlēšanu apgabalā drīkst startēt deputāti, kuri ir deklarējuši savu dzīvesvietu tur vismaz 5 gadus vai tiem pieder ražošanas uzņēmums konkrētā teritorijā – tā teikt, ja jau par vietējiem, tad vietējiem.- šis ir labs. (Y)

kalliope 7. februāris 2012 11:24

pamuļķīgi jau tas viss ir, piemēram, studenti Rīgā sabrauc no visas Latvijas un tad sanāks šiem plānot mājāsbraukšanu uz vēlēšanām, bet ja, teiksim, iepriekšējā nedēļas nogalē paredzēts kāds cits pasākums, tad jāizvēlas, kas kuram svarīgāk, jo, piemēram, uz Krievijas pierobežu nevar students atāluties katru nedēļu braukt..
mani vecāki dzīvo vietā, kur robežojas Latgale ar Vidzemi, kāpēc lai es nebrauktu uz Vidzemes pilsētu (ap 5 km) nobalsot par sev tīkamo sarakstu, ja Vidzemes kandidāti man šķiet labāki?