Domā, ko runā!

Autors: pece, 2010. gada 9. decembris, 09:14:32
Domā, ko runā!

Nolēmu uzrakstīt par vienu kuriozu jeb smieklīgu, bet pamācošu atgadījumu no savas dzīves.


 

 

 

Studēju un paralēli strādāju vielā palielā Latvijas pašvaldībā. Un kā jau pieklājas, katrai kārtīgai pašvaldībai ir savas sadraudzības pašvaldības. Tā nu arī šī izdomāja, ka pietiek tāpat vien draudzēties un vajadzētu tā kā noslēgt sadarbības līgumu. Līgums uztop un Latvijas puse saņem uzaicinājumu doties to parakstīt pie partneriem.

 

 

Laiki bij tādi kādi nu bij un pašvaldībai ar naudām arī tā kā ir, vajadzību daudz un ekonomēt gribas, tāpēc resursu ekonomijas nolūkos nolemj, ka parakstīt līgumu dosies delegācija divu cilvēku sastāvā. Par vienu ir skaidrs – Mērs, kurš gan cits! Bet par otru noris ilgas diskusijas, bet beigu beigās par līdzbraucēju ieceļ mani, jo nāksies būt arī par tulku. Mērs ir vīrietis labākajos gados tuvāk pensijai nekā jaunības dienām, bet es tai laikā knapi pāri divdesmit.

 

 

Aizbraucam vizītē uz sadraudzības pašvaldību citā valstī. Ir karsta vasaras diena un tā nu dienas laikā plāni sagrozās un mums piedāvā doties uz brīvdabas koncertu vakarā. Piestiprina mums pāris atbildīgas darbinieces, kuru uzdevums ir mūs pavadīt. Aizbraucam uz koncertu, bet ir jau pavēls vakars un tā kā plānā tas nebija, man mugurā ir vien plāna kleitiņa, bet vakars un vējš, sāk mākties mākoņi, laika apstākļi dara savu. Man ir auksti. Priekšnieks, kā jau džentlmenis man piedāvā savu žaketi. Sākumā spurojos pretī, bet beigās pieņemu piedāvājumu.

 

 

Te sadzirdu sarunu starp abām pavadošajām darbiniecēm viņu valodā . Viena jautā otrai, kas tie tādi ir. Otra atbild – nu tas ir Latvijas pašvaldības Mērs un viņa mīļākā! Pirmā – kā zini, ka mīļākā! Otra – kā kā, paskaties viņš viņai savu žaketi iedevis un viņa tāda jauna, bet viņš vecs kā pasaule!

 

 

Sasmejos un izstāstu priekšniekam. Šis tik nosmej vien. Pēc brīža pagriežos pret atbildīgajām un viņu valodā gluži nevainīgi pajautāju pāris jautājumus. Jums vajadzēja redzēt šo darbinieču sejas izteiksmes! Tas bija tā vērts!