Dižvieta - mežs. Tērvetes dabas parks

pece
pece 29. marts 2012 13:08
1110

Es nobalsoju kategorijā Dižvieta Mežs par Tērvetes dabas parku. Nenoliedzami Latvijā ir daudzas foršas vietas un vairākas no tām ir mīļas un sirdij tuvas – Engures dabas parks ar orhideju taku un savvaļas zirgiem, Duntē esošais Minhauzena muzejs un taka, Līgatnes dabas takas. Un man prieks, ka šādu sakoptu un foršu vietu rodas aizvien vairāk!

Tērvetes dabas parkam ir īpaša vieta manā dzīvē. Vispirms jau tas man saistās ar manām bērnības atmiņām, kad vēl laikā, kad tikai sapņoju par skolu, kopā ar vecākiem pirmo reizi bijām Tērvetes dabas parkā. Atmiņā visspilgtāk palikušas mazās Anneles ar zemeņu groziņiem un lielais Lutausis, kurš šķita liels un milzīgs! Tāds viņš izskatās arī melnbaltajās fotogrāfijās manā bērnības foto albūmā.

Kad paaugos, turp devāmies ar klasi. Bijām jau iepazinuši A.Brigaderes darbus, paši rakstījuši sacerējumus par Sprīdīti un viņa lielajiem darbiem un nedarbiem.

Vēlāk uz parku devos kopā ar savu krustmeitiņu, kura nu jau ir liela jaunkundze, studē augstskolā. Tur bija uzradies Rūķīšu mežs. Pastaiga parkā kā vienmēr radīja nostalģiskas bērnības atmiņas.

Tagad ar bērniem šo dabas parku apmeklējam ik gadu. Vedu rādīt to, kas man pašai bērnībā patika. Protams, parks ir attīstījies un turpina attīstīties – gar rūķīšu mežs ar Rūķu māmiņām, gan jautrās Raganiņas izklaides, gan spocīgais mežs ar milzu zirnekļiem, gan Skopuļa māja. Un kur nu bez vilcieniņa, kas līkumodams traucās cauri mežam! Savā ziņā Tērvetes dabas parka apmeklējums mūsu ģimenei ir kļuvis par ikgadēju pasākumu.

Šī ir vieta, ar kuru lepojos un kur vedu arī savus ārvalstu draugus ar bērniem un arī viņiem ir patikusi šī vieta un ir izteikuši vēlmi tur atgriezties!

Arī šogad plānojam turp doties – vēl gan nezinu vai tas būs Valpurģu naktī, kuru pagaidām nav izdevies apmeklēt, vai maija sākumā, kad parkā svin svētkus vai kādu nedēļas nogali vasarā. Īpaši mazākais no bērniem ar nepacietību jau gaida!

Tiekamies Tērvetes dabas parkā!

Izvēlies savu dižvietu, piedalies blogu konkursā un, iespējams, tieši tu laimēsi MĀJAS saldējumu! Vairāk par konkursu uzzini šeit! 

Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies