Daži vārdi par dažiem interneta mošķiem.

Autors: Kerstyna, 2014. gada 25. augusts, 23:44:31
 Daži vārdi par dažiem interneta mošķiem.

 Nevar  noliegt, ka internets ir kļuvis par nopietnu socializācijas vidi gandrīz jebkura cilvēka dzīvē. Un šī vide ir diezgan anonīma, bet ne pavisam anonīma, kā dažam gribētos.

 Tāpat kā  ārpus virtualitātes ir dažādas psihotipu grupas, arī virtualitātē  tās ir dažādas. Ir sociālie ekshibicionisti, ir klusie vērotāji, ir agresori un vēl citi.

Es gribētu vērst uzmanību uz diviem virtuālās vides apdzīvotāju psihotipiem – Saules mošķiem un Mēness mošķiem.  Gan vieni , gan otri dzīvo uz citu cilvēku domu spēka un enerģijas. Tie ir tie neta mītnieki,  ar kuriem kontaktējoties cilvēks pēkšņi sāk justies nomākts, noguris, pat sociofobisks.

 Saules mošķi ir jautri, optimistiski, pļāpīgi un šaaaauuusmīgi apnicīgi – uzmācīgi.  Pat nepamani, ka esi jau nonācis tāda mošķa verdzībā. Viņš grib zināt visus dzīves smalkumus, tavas domas emocijas par visu ko, no viņa staro nevīstošs optimisms, kura aizsegā uzreiz nepamani, ka pēc komunikācijas ar šo mošķi paliec, gurds, īgns, viegli aizkaitināts. Saules mošķi mēdz rīkot scēnas saviem  upuriem, ja tie  nerunājās ar viņiem un nestāsta visu, ko viņi grib zināt.  Visļaunāk, ja Saules mošķis ir iemiesojies kādā tuvā, svarīgā cilvēkā...

 Mēness mošķis nestaro optimismā, tas ir raudulīgs, ņerkšķīgs, viņam vienmēr ir sirdi plosoši piemēri iz dzīves, viņam nekas, nekur, nekad nav labi. Savu sarunbiedru viņš noslīcina savās asarās, bēdu stāstos. Ja viņš ir atradis piemērotu „plecu” uz kā paraudāt, tad pleca īpašnieka vienīgais veids kā tikt vaļā no Mēness mošķa  -  ir izgaist no konkrētās vietnes.  Jo atraidīts Mēness mošķis paliek ne tikai vēl raudulīgāks, bet arī ļauns un atriebīgs. Saskarsme ar tādu mošķi ir psiholoģiski nogurdinoša, vājāku cilvēku tas ievelk savā purvā, stiprāku nogurdina un beigu galā sakaitina ar savu čīkstēšanu.

 Kā neuzrauties uz šiem interneta faunas pārstāvjiem?

 Vienas receptes nav, bet ir labāk, ja kontaktējies tikai ar pazīstamiem cilvēkiem,  būt piesardzīgam neta paziņu izvēlē nav nekas slikts.  Ja uz nerviem sāk krist Mēness mošķis, tad nevis uzklausi viņu , bet sāc žēloties par SAVU grūto dzīvi, par sliktajiem cilvēkiem TAVĀ dzīvē utt.  Vai arī reaģē pilnīgi neadekvāti uz kārtējo bēdu stāstu. Tas strādā tikpat labi kā ķiploki pret vampīriem :D Tas ir nopietni, vispār.

 Ar Saules mošķi ir grūtāk, jo grūti atšūt tādu optimisma izstarotāju, bet arī pret to ir zāles – raudāt, raudāt un vēlreiz raudāt!

 Profilaksei – labāk neiesaistīties neta kašķos, nekas labs tur nav.

 Un pati galvenā lieta, kas jāatceras – ĪSTĀ DZĪVE NAV INTERNETĀ!