Daži padomi iz jogu apziņas apcirkņiem, KĀ iemīlēt sevi!

11. janvāris 2012 00:00
577

Kā jau Jolanta teica, ar kaut ko jāsāk. Sāc ar vienu lietu, kas tevi uzrunā un dari to ilgstošāku laika periodu tā, lai tavs ķermenis, prāts un dvēsele pie tā pierod, tas kļūst par tavas ikdienas sastāvdaļu un rodas pozitīvs pieradums jeb nepieciešamība to darīt. Tici man, tāds radīsies. Ko darīt?

 

 

  • Izvingrini savu ķermeni! kā - to tu atradīsi un izdomāsi pati - tie var būt jebkādi vingrojumi, kas atmodina ķermeni, atbrīvo sasprindzinātās ķermeņa daļas tā, lai enerģija var brīvi kustēties. Ideāli, ja tas ir no rīta, pirms brokastīm, bet būs labi jebkurā dienas laikā. Vari izstaipīties kā kaķene, vari veikt noteiktu vingrojumu kopu "kritiskajām zonām", paapļot apli, palekt ar lecamauklu, padarboties ar bumbu - derēs jebkas, ko darīsi ar prieku! Mums šajā dzīvē ir piešķirts viens ķermenis, un tas ir uz visu mūžu. Ja vēlies, lai tas tev labi kalpo un nerada ciešanas, ir vērts tajā ieguldīt nelielu darbu.

 

  • Atrodi vismaz pusstundu pastaigai, kuras laikā priecājies par apkārtējo dabu, apzināti elpo (tajā laikā domā par pareizu elpošanu, kuru veic caur degunu pakāpeniski piepildot vēderu ieelpā un saplacinot vēderu izelpā). Pastaiga gar veikalu skatlogiem, domājot par tajos izliktajām precēm vai spoguļojoties, neskaitās!:)

 

  • Ūdens terapija un pardon! jau iepriekš - auksta duša! Tas ir ideāls veids, kā iepazīt un iedraudzēties ar savu ķermeni, un cīnīties ar celulītu - ieeļļo ķermeni ar kādu siltu, dabīgu eļļu (mandeļu, sezama, saulespuķu, ja svars ir palielināts), sākot no kāju pēdām līdz pat... (var arī līdz matu galiņiem, var beigt ar seju), pēc pusstundas var iet dušā, aukstā. Skan briesmīgi, es jau jūtu, kā tu drebinies, bet uzsākt šo praksi vajag pamazām, sākot ar apakšstilbiem, cisku iekšpusēm, augšstilbu aizmuguri, tad muguru, vēderu, rokas, plecus, seju un atkārtot. Aukstā dušā neej, ja gaidi bērniņu, un mēnešreižu pirmajās dienās, bet no auksta ūdens sargā augšstilbu priekšpusi (ciska no gurna līdz celim). "Triks" ir tajā, ka, atrodoties zem aukstās ūdens strūklas, tev ķermenis visu laiku ir jāmasē, lai tas nezaudētu siltumu. Otrkārt, saņemot auksto ūdens šalti, uzlabojas asinsrite, visi iekšējie orgāni it kā no iekšpuses arī tiktu noskaloti ar tīru ūdeni, aizskalojot visu nevajadzīgo. Pēc tam uzvelc kaut ko siltu un mīkstu, ietinies siltā šallē un iedzer siltu tēju. Sajūta fantastiska gan ķermenim, bet, jo īpaši garam - prieks un lepnums par sevi (un gludām ciskām, ha, ha) ir nenovērtējams!

 

  • Noskaiti mantru sev par godu un prieku. Izvēlies jebkuru, kura tevi kaut kādā veidā uzrunā (un visticamāk tā ceļu pie tevis atradīs pati). Ja nav citu ideju, es iesaku sākt ar mantru: „es esmu”. Jā, tik vienkārši, saki sev skaļi, klusu, mīļi, lūdzoši, vienaldzīgi vai bailīgi - vienalga kā un nepievēršot uzmanību KĀ tu to saki, bet saki. Sāc ar 3 minūtēm, pamazām atvēli tam 11 minūtes katru dienu un pēc 40 dienām tu būsi pavisam cita sieviete!:) līdzīgu efektu dod arī dziedāšana - dziedi no visas sirds!

 

  • Cieni un mīli savu ķermeni un velc drēbes, kas ir pareizā izmērā, ērtas, no dabīga materiāla un atbilstošas sezonai. Jutīsies labi, izskatīsies labi un neslimosi. Ikdienā atceries par elpošanu, ēd veselīgu un garšīgu ēdienu regulāri un kopā ar sev mīļiem cilvēkiem (tādējādi nodrošinot to, ka ēdiens nāks par svētību un neveidosies liekais svars).

 

  • Eksperimentē un pamazām atļauj sev darīt to, ko nekad neesi uzdrošinājusies vai baidījusies. Pamazām paplašini savas robežas, realizē savus sapņus, novērtē mazās uzvaras un priecājies par tām! Tās bruģēs ceļu uz nākošajām.

 

  • Nu un nobeidzot pats svarīgākais - mīli un ļaujies mīlestībai. Ar mīlestību viss sākas, tā ir pati svarīgākā. Mīli sevi, savus tuvākos, arī tos cilvēkus, kas ir tevi sāpinājuši, jo tādējādi devuši tev iespēju kaut ko mācīties un kļūt stiprākai. Piedod viņiem un piedod sev. Tas ir pats svarīgākais, jo, izrādās, mēs pašas sev esam tās vislielākās kritizētājas, nonievātājas un raganas, tādēļ sāc domāt par to, kā tu pati par sevi runā. Saki sev tā, it kā tu būtu gan pieaugusi sieviete, gan bērns vienlaicīgi un saki sev, ka tu to varēsi, ka tev izdosies, ka tu esi to pelnījusi un ka tev tas pienākas. Kā tas patiesībā jau arī ir, jo, kā teicis Jogi Badžans (vīrs, kurš pasauli iepazīstināja ar Kundalinī jogas tradīciju), viena no cilvēka pamattiesībām, kuras viņš iegūst piedzimstot, ir - būt laimīgam.Esi laimīga un atrodi sevī spēku, uzdrīkstēšanos un izturību, lai darītu sevi laimīgu!

 

Agnese Guļāne, Kundalinī jogas skolotāja

 

Sieviešu Kluba diskusijai:

Ko no visa iepriekšminētā ikdienā veic tu? 

Vairāk par Kundalini jogas centru lasi šeit!>> 

Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
sandijasieviesuklubs 11. janvāris 2012 17:01

Kundalini joga ir fantastisks instruments, kā sevi sakārtot. It kā ļoti vienkārši, bet efekts ir pārsteidzošs. Man arī jāuzraksta kāds blogs par šo būs

11. janvāris 2012 09:34

kaut neesmu jogas filozofijas piekritēja, bet rakstiņš tiešām ļoti jauks, paldies.
it īpaši šorīt mani uzrunāja daļa par kritizēšanu. no tā gan man grūti noturēties: kritizēju sevi, apkartējos. bet nu jācīnas ar šo "bad habit" :)

Ilze_Liekmane 11. janvāris 2012 08:46

Ļoti patika man šis rakstiņš :)