Darbs, atalgojums un attieksme

pece
pece 14. novembris 2011 14:00
840

Daudz un bieži presē un citos medijos, kā arī sarunās izskan , ka atalgojums ir zems, nepietiekams, nav motivācijas strādāt un taml. Līdz šim mana pārliecība ir bijusi, ka ja esi piekritis veikt kādu darbu, sniegt pakalpojumu vai saražot preci par noteiktām naudiņām – tad dari to pēc labākās sirdsapziņas. Un ja tev šķiet, ka atlīdzība ir par mazu, tad nemaz nesāc un nečīksti.

 

 

Nesen saskāros ar gadījumu, kad darbs tika veikts nekvalitatīvi un tā vietā, lai mestos to izpildīt kārtīgi un kvalitatīvi, man bija jānoklausās, ka darbs ir ar fizisku slodzi, par to maksā maz, un vispār tas ir grūti un sarežģīti. Godīgi sakot, es nebiju un neesmu gatava uzklausīt žēlabas, jo esi piekritis to darīt, tad izdari un nav jāauklējas ar darbiniekiem, kuri nevēlas strādāt, īpaši šobrīd, kad bezdarbnieku un darba meklētāju ir gana daudz.

 

Otrs gadījums, kas mani uzrunāja, bija vizīte pie valsts apmaksāta speciālista, kad darbs tika veikts pavirši. Arguments – valsts par to maksā grašus, ko tad jūs gaidījāt? Nāciet privāti! Nu nē, neiešu es pie šāda speciālista privāti, jo man nav pārliecības, ka tad pēkšņi speciālists mācēs komunicēt ar klientu un sniegs kvalitatīvāku pakalpojumu. Neticu es, ka maksājot vairāk, cilvēks strādās labāk! Ja nemāk vai negrib, tad arī nemācēs un negribēs, jo samaksa vienmēr būs par mazu.

 

Kā tad ir „kā strādā, tā maksā” vai „kā maksā, tā strādā”?

Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
sammerseta 15. novembris 2011 19:31

Ja esi piekritis strādāt konkrētā vietā, konkrētā laikā, tad padari darbu labi!
Klienti nav pelnījuši sliktāku kvalitāti un sliktāku servisu tikai tāpēc, ka darbinieks, kas to sniedz netiek pietiekami atalgots vai motivēts.
Vienīgais saprotamais iemesls nekvalitatīvam darbam ir pienākumu nastas pārbagātība vai pārslodze, kuru, protams, nevajadzētu pieļaut, bet ja priekšniecība neklausās vai negrib dzirdēt, tad diemžēl var sanākt, ka darbinieks visu nevarēs izdarīt tik labi, kā gribētos un kvalitāte tomēr cietīs, pat ja darbinieks centīsies, strādās virsstundas, lai tomēr tas nenotiktu, kvalitāte neciestu!

silva9 15. novembris 2011 12:52

runājot par samaksu manuprāt ir katastrofa grib ,lai strādatu par paldies un esi vēl patriots netikai šīs zemes ,bet arī savas darbavietas tikai par ko izdzīvot ,jo par dzīvošanu jau neiet runas . Ja esi apņēmies, tad protams darbs ir jaizpilda kvalatatīvi un ar atbildības sajūtu.

silva9 15. novembris 2011 12:46

Piemums ir bardags darba tirgū ,gan samksas jomā ,gan kā var darba devējs iztureties pret darbinieku. Īstenībā neviens neaiztav sai zemē darba ņēmēja tiesības.

rasas 14. novembris 2011 23:35

(Y) :)

pece 14. novembris 2011 23:18

Kas gan tur cits - abos gadījumos ir darbs, kas ir jāizdara kaut kādā noteiktā laika periodā par to saņemot atalgojumu?!?

avokado 14. novembris 2011 22:36

Man gan ir traks gadijums. Prieksniece,ka uzzinaja,ka gaidu mazuli saka mani neciest. Izturas ka pret suni,trenka,lama,apruna... Talak nestastisu. Nu ja par darbu,tad to es daru kvalitativi un par to prieksniece kluse. Vina ir TAAADA.... Nezinu kadel,

rasas 14. novembris 2011 22:04

Gabaldarbs tas ir kkas cits, tad ir tiešām kā Tu saki - tiešā proporcija starp X un Y... un vienmēr ir mūsu mīļais, labais, bezzobainais - patērētāju tiesību aizsardzības birojs.. :D Ja nopietni, ja es maksāju naudu, tad es tomēr sagaidu, kāda "līmeņa" kvalitāte tā būs..

pece 14. novembris 2011 21:27

Man šķiet, ka ir jānodala tas, ka ne vienmēr maksā atbilstošu atalgojumu, jo LV vienkārši nav normāla vidusslāņa un tāpēc viss pietuvinās minimālajai algai un man nešķiet normāli, ka sētnieks saņem bez maz tik pat cik b/d audzinātāja. Bet arī tas nav taisnojums, lai darbu veiktu nekvalitatīvi.

pece 14. novembris 2011 21:24

Varbūt visu dabūt nevar, tomēr, ja tu piemēram nolīgsti ballītei striptīzdejotāju pa 10 latiem, bet šis lūk priekšnesuma laikā novelk tikai kreklu, pēc tam aizbildinoties, ka ko gan var gribēt pa lēto....vai tev tas liksies ok?

Vai tomēr, ja esi apņēmies padarīt darbu X par Y latiem, tad tomēr dari to?

rasas 14. novembris 2011 20:50

:( mh..

smukaa 14. novembris 2011 20:50

Tad jau mēs dzīvojam vienā realitātē;)

rasas 14. novembris 2011 20:48

...nuuu, tad nu es visa "audžumātē".. :) Bet, ja nopietni, tad ne jau izglītības līmenis kko nosaka šajā valstī,zinu, kas ar augstāko izglītību (pat maģistra grādu) strādā tādu darbu, kur prasība ir tikai vidējā izglītība.. attiecīgi saņem arī atalgojumu, bet citi, kas knapi beiguši augstskolu un ir "iedēdušies" krēslos, kkā par šo cilvēku veiktā darba kvalitāti neviensīsti nerunā..

rasas 14. novembris 2011 20:46

Es saprotu, ka globāli. Tāpēc jau runājam pa tēmu.. :)

smukaa 14. novembris 2011 20:26

Jāatzīst,ka tev taisnība vai arī jākonstatē,ka neesmu izglītota..un liela daļa no radiem un paziņām tāpat! ROFL

smukaa 14. novembris 2011 20:25

Strādāju,jo man patīk tas,ko daru,bet..šeit arī piekrītu Rasas viedoklim,realitāte ir skaudra! :S Reāli ir ļoti daudzas profesijas,kur tā alga ir tāda kāda viņa ir..Nu,nevar visi būt priekšnieki vai taisīt savu biznesu!!!
Piem.,daudzas sievietes pēc 50 strādā uzkopēju vai zemi kvalificētus darbus,jo..vienkārši nav citas iespējas,vienkārši nav cita darba!!!!
Bet par kvalitāti piekrītu!!!Vienalga,lai cik makā,dari darbu tā kā priekš sevis (sev jau parasti nehaltūrē;) )!!!

ine 14. novembris 2011 20:19

Vēl ir arī cits aspekts - paša cilvēka prasības. Ja tās ir skaidras, tad ir skaidrs, kurā virzienā "taustīties". Un pieminot cilvēkus, kas grib tikai algu, nebiju domājusi konkrēti Tevi! :) Tas bija globāli teikts.

rasas 14. novembris 2011 20:08

Acīmredzot, dzīvojam divās paralēlās realitātēs, jo ir arī tāda, ka strādāt grib un var, bet nav tādas vietas (kā Tevis minētajām paziņām), kur šo potenciālu realizēt un kur to novērtētu attiecīgi.

rasas 14. novembris 2011 20:06

Ir tāds teiciens: "ātri, lēti, kvalitatīvi - izvēlies 2 no kritērijiem". Ar to es gribēju teikt, ka visu dabūt nav iespējams.

moonshine 14. novembris 2011 19:08

(Y) jap, piekrītu. Ir gan man iepriekšējā darbā norauties un likās,ka pret mani izturējās netaisnīgi algas ziņā, tomēr vienalga ja nācās sēdēju ilgāk. Ne jau darba devēja labā, bet sevis, savas pašpārliecinātības labā. Ja mana ilgāka pastrādāšana dos labus rezultātus, tad pašapziņa paceļas +1 un augstāk. Zinu,ka vienā no medicīnas iestādēm sastapos ar tantiņu, kura sēdēja pukstēja,ka lūk viņai jāmācās strādat ar datoru,ka visi kaut ko grib, bet te neko nemaksā un ka jau sen grib izbaudīt pensionēšanas vecumu un tā alga viņai nav vajadzīga. Bet ja ir tāda vēlēšanās, tad lūdzu. Nesaprotu,kāpēc jābojā garastāvoklis sev un citiem. Man gan nesabojāja, jo es parasti tādos brīžos uzsmaidu. Nav vērts ārdīties.

pece 14. novembris 2011 16:46

Bet vēlies teikt, ka ja maksā maz, tad vari darīt slikti un nekvalitatīvi?

ine 14. novembris 2011 16:42

Izvēle ir vienmēr, ja meklē izeju no esošās situācijas. Nesaku to no "tukša gaisa", pašai ir pazīstamas šīs sajūtas, meklēju, meklēju, kamēr tiku pie darba, kas ļoti patīk un atalgojums labs! Jā, tagad ir grūtāk, bet nav neiespējami. Man jau divas paziņas nesen dabūja darbu labos uzņēmumos, amatos, par labam algām, domāja, ka tā nekad nenotiks, vai vismaz tuvākajā laikā. Viņām tā arī pateica darba devējs - strādāt neviens negrib, tikai algu grib! Lūk, tā ir skaudrā realitāte... Un šīs abas paziņas apgalvo - ir darbs, cilvēki strādāt negrib, jo uzskata, ka uzreiz jākļūst par liela ranga vadītājiem ar lielām algām, lai "uzblieztu" lielu māju Šleseram kaimiņos :D Tas tā - puspajokam, bet patiesība... pārspīlēta, bet domu sapratāt.

rasas 14. novembris 2011 16:30

Nepiekrītu.. dažreiz darām to, kas jādara un nemaz nepatīk, jo vnk nav citas izvēles.. arī par attiecīgo zemo atalgojumu.. :( Skaudra realitāte.

Cerīte 14. novembris 2011 16:25

:)Man ir kā strādā -tā maksā!Man ne santīma nem,aksā par kafijas dzeršanu,snaušanu vai klientu atbaidīšanu 8-|

svente 14. novembris 2011 15:49

Piekrītu pilnīgi! Tikai gribu piebilst, pat ja uzskati, ka atalgojums ir zems un nepietiekams, bet darbu esi uzņēmies - padari to pēc labākās sirdsapziņas.

ine 14. novembris 2011 15:36

(Y) Piekrītu par visiem 100!!! Es vienmēr esmu darījusi savu darbu pēc labākās sirdsapziņas, darba bija daudz, bija jāiespringst, lai visu uzspētu, algu, es uzskatu, saņēmu adekvātu - tīri normālu! Es taču savu algu atrunāju, pirms stājos darba attiecībās, prēmijas bija labas, arī algu ar laiku cēla, es biju apmierināta! Tāpēc pilnīgi piekrītu - ja nevēlies vai nevari, nedari! Un nečīksti!