Darba dienu pārcelšana 2014.gadā - iespēja izteikties

Autors: pece, 2013. gada 11. maijs, 00:00:12
Darba dienu pārcelšana 2014.gadā - iespēja izteikties

Labklājības  ministrija  (LM)  aicina  visus piedalīties  aptaujā,  lainoskaidrotu viedokli par labāko variantu darba un svētku dienu saplānošanai 2014.gadā.   Nobalsot   aptaujā   būs   iespējams   Labklājības Ministrijas   interneta   vietnē http://www.lm.gov.lv/text/2491   līdz  2013.gada  15.maija vakaram.


Jūsu viedoklis palīdzēs elastīgāk un efektīvāk plānot darba norises organizāciju valsts budžeta finansētajās institūcijās, kā arī atpūtas laika izmantošanu 2014.gada maijā un novembrī.

2014.gadā  ir  divas  darba  dienas, kas iekrīt starp svētku dienu un nedēļas atpūtas laiku – 2.maijs (piektdiena), kas iekrīt starp svētku dienu -  1.maiju - un sestdienu, 3.maiju, un 17.novembris (pirmdiena), kas iekrīt starp svētdienu, 16.novembri, un svētku dienu - 18.novembri.

Labklājības Ministrija atgādina: Darba likuma 133.panta ceturtā daļa paredz, ka, ja darba nedēļas  ietvaros  viena  darba  diena iekrīt starp svētku dienu un nedēļas atpūtas  laiku,  darba  devējs  šo darba dienu var noteikt par brīvdienu un pārcelt  to  uz  sestdienu  tajā pašā nedēļā vai citā nedēļā tā paša mēneša ietvaros. No valsts budžeta finansējamo institūciju darbiniekiem, kuriem ir noteikta piecu darba dienu nedēļa no pirmdienas līdz piektdienai, par darba dienu pārcelšanu tiek izdots Ministru kabineta rīkojums.

Iespēja paust savu viedokli - izmantojies!