Cieni sevi - esi Tu pats!

Kapriize
Kapriize 3. septembris 2016 18:07
1995

Mūsdienās ikvienam ir sanācis nokļūt situācijā, kad kāds pārmet, ka esi tāds, kādam nevajadzētu būt. Cilvēki nemitīgi norāda, kādam vajadzētu Tev būt, ko Tev vajadzētu darīt, kādiem hobijiem Tev būtu jābūt, kam būtu Tev jāpatīk un tamlīdzīgi.

Daudzi cilvēki diemžēl šo spiedienu, ko izdara vesels bars uz vienu cilvēku, nespēj vienkārši psiholoģiski izturēt, tāpēc sāk mainīties, kļūt par to, kas nemaz nav, nodarboties ar lietām, kuras neaizrauj, bet citiem cilvēkiem ļoti patīk, teikšu tā, sāk izlikties par to, kas nemaz nav. Tas viss aiziet līdz tādām galejībām, ka cilvēks visu laiku miera labad piekrīt citu viedoklim, lai gan pašam ir savs viedoklis kādā konkrētā jautājumā, dzīvo tā, kā to citi liek darīt, kaut gan pašam ir savs skatījums uz dzīvi, kādai tajai vajadzētu būt, viņš baidās nemitīgi no tā, ka kaut ko ne tā kā vajag izdarīs un nāksies klausīties pārmetumos, cik slikts viņš ir.
Beigu beigās šāds cilvēks pats vairs nesaprot, kas viņam patīk, un kas viņš galu galā vispār ir, jo citu cilvēku viedokļi par to, kādam būtu viņam jābūt, ir sajaukuši tik ļoti galvu, ka tajā valda liels haoss, ka nevar saprast vairs, kas ir īsts, bet kas ir tēlojums, jo tēlojot pavisam citu cilvēku, ir zaudējis savu patieso ES, savu īsto būtību. Tāds cilvēks ir ļoti apspiets, vienmēr dzīvo lielās bailēs, jo uztrauc citu cilvēku viedoklis, savējo padarot par niecīgu, kā arī viņš nejūtas laimīgs, jūtas bezgala iztukšots un nesaprot sevi nemaz, nepamet sajūta, ka kaut kas trūkst līdz pilnai laimei, kā arī visai bieži slimo no tā, ka nemitīgi atrodas stresa pilnās situācijās. 
Lai šo visu tēlošanu pārtrauktu, vajag pārstāt izpatikt visiem cilvēkiem, tāpat tas nemaz īsti nav iespējams, jo vienmēr kāds gribēs Tevi redzēt citādāku, kāds patiesībā esi. Un galu galā izpatikt nevienam nemaz nevajag, reti kurais to spēj vispār novērtēt, ka viņa dēļ mainies, ikvienam ir jābūt tādam, kāds viņš ir, ir jādara tas, ko Tava sirds vēlās, jādzīvo tā, kā pašam tīk, tikai tad Tu spēsi būt patiesi laimīgs. Ir jāsaprot, ka mainoties citu labad, Tu zaudē savu cieņu pret sevi pašu. Neviens uz šīs pasaules nav niecība, tikai no mums pašiem ir atkarīgs tas, kā mūs visi pārējie cilvēki uztvers. Patiksim vai nepatiksim citiem - tas jau būs no viņiem pašiem atkarīgs. Nepatīc kādam? Nu un! Tā tāpat nav Tava problēma! Tas, ka kādam nepatīc, jau nenozīmē, ka esi slikts cilvēks. Nezaudē citu cilvēku dēļ savu pašcieņu, nenoniecini savus talantus, savu gaumi un galvenais, nepazaudē sevi! Iemācies pateikt vārdu "nē!", kad to gribi teikt, bet drosmes nav. Vienmēr atceries, ka Tev šī dzīve ir jādzīvo priekš sevis nevis citiem cilvēkiem! Esi Tu pats, neatkarīgi no tā, ko domā citi par Tevi!

Vēlu veiksmi saglabāt savu patieso ES, lai arī cik grūti tas dažkārt būtu!

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
Kerstyna 4. septembris 2016 22:35

Ilgtermiņā tēlot nav iespējams, misiņš nekad nebūs zelts. Un vispār, viss sākās ar sevis mīlēšanu, cilvēki , kuri ir veselīgās attiecības ar sevi, ir vairāk apmierināti ar dzīvi kā tie, kas sevi nemīl un dara sev pāri.

Linduchy 4. septembris 2016 20:24

Visiem nav jāpatīk. Galvenais ir patikt sev.

pece 3. septembris 2016 18:27

Tā viš' i -cilvēks nav piecu eiro banknote, kas patīk visiem ;)