Būt labai sievai – vai to vajag?

chika
chika 30. jūnijs 2016 20:36
1667

Ko vispār tas nozīmē – būt sievai un vēl labai. Nevaru saprast vienu – kāpēc vispār ir tādi termini sieva un vīrs. Vai tiešām tas viss ir vajadzīgs tikai tiem papīriem, ko vajag dažādās iestādēs. Kā ir patiesībā?

Viena definīcija ir šāda – laba sieva – dzīvo mājās, nestrādā, māju katru dienu tīra no jumta līdz pamatiem, gatavo ēst 3x dienā, vienmēr visu paspēj izdarīt, ceļas agrāk par citiem, izskatās gan drīz kā lelle, vienmēr uzkrāsojusies.

Man jau šķiet, ka visi esam vienādi, vienalga kā un cik ilgi tu dzīvo ar sev izvēlētu cilvēku kopā savu dzīvi. Vai tie ir tik daži mēneši vai gads, vai arī jau gadi 20! Tā ir mūsu pašu izvēle kā mēs sevi dēvējam šajā dzīves posmā, jo manā skatījumā nav nekādas atšķirības vai ir precēti vai nav. Bet sabiedrībai tas redz ir svarīgi. Vajag precētiem būt un dzīvot kopā – redz tā pat vien dzīvot gadi 5 kopā nevar. Citi sāk izdomāt visādus iemeslu kāpēc viņi tā dzīvo un vēl nav precējušies – jo izrādās tiem citiem vairāk uztrauc tava kopdzīve nekā tevi pašu.

Vai man tiešām pašai to vajag – būt labai sievai? Nedomāju viss – man jādzīvo tā, lai pašai prieks un tiem kas ir man līdzās un atkarīgi no manis ir laimīgi un viss. Man pietiek, ja māja ir tīra un sakārtota, ja bērni paēduši un pašai pilns puncis. Nesaprotu tās, kam tā dzīves vieta ir izmēsta tīra, spīd un laistās, bet var būt kādu tas tiešām dara laimīgu. Arī vienmēr negatavoju ēst – ļauju, lai bērni un vīrs paši taisa sev ēst. Un zinu, ka uztaisīs un būs paēduši.

Vai tiešām vienmēr labi jāizskatās, pat ja neredz to citi, protams, nē! Man galvenais, lai pati paskatoties spogulī no sevis nenobīstos un bērni māti pazīst. Redz atrodas arī cilvēki, kas nevar saprast kā man nav uzlikti gēla nagi – nu nav un nevajag. Iztieku ar sev veiktu manikīru un vienkāršu nagu lakošanu mājās – nav nemaz sliktāk par to ko tev ir taisījis kāds cits un vēl par samaksu. Vajag tikai laiku sev un vēlmi tapt skaistai nedaudz vairāk. Un mazāk bojāta sava veselība, jo esmu redzējusi kādi paliek nagi, ja kādu laiku vairs neliek to gēlu – pēc tam grūti tik ar viņiem galā, lai atkal būtu normāls skats un izturība. Un kāpēc visu laiku vajag piekrāsot matiem saknes – nu sabiedrības spriedums šajā ir viennozīmigs – vajag. Ja teiktu, ka matus var krāsot tik 1x vai 2x gadā, tad noteikti jautātu, kurās durvīs to galvu spiedu! Nesaprotu, kāpēc mūsdienu sabiedrībā ir tādi stereotipi.

Vajag dzīvot tā, lai citiem metas skaudība! 

Tāds man šodienas spriedelējums uznāca! 

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
Kerstyna 1. jūlijs 2016 20:46

Ai, katram ir priekšstats par labu vīru, sievu, māti , bērnu.... Un sabiedrībai kopumā arī ir viedoklis.
Es esmu gana laba mamma saviem bērniem un gana laba sieviete savam vīrietim un laba kompanjone savam Slinkumam :). Man tā labpatīk domāt :D , un neviens arī nesūdzās... ja nu Slinkums, kādreiz.

ofelija 1. jūlijs 2016 20:39

Es rakstu spontaani-man liekas,ka laba sieva ir taa,kas domaa ne tikai par beerniem,bet noteikti arii par viiru....biezi es dzirdu,mans beernins ....utt , visas dienas garumaa,bet par viiru ne vaarda-neeksistee!:D

Nikte 1. jūlijs 2016 11:09

Man patīktā doma,lai citiem skauž :D

Nikte 1. jūlijs 2016 11:08 Kaķmeitene

(Y) pareizi ;)

thezeezee 1. jūlijs 2016 10:33

Un par to, ka bērni paši un vīrs dažkārt sev taisa ēst - tas ir lieliski, gan bērni iemācās par sevi parūpēties, gan vīrs nav izlutināts :)! Manuprāt, jebkurš ģimenes modelis, kas ir pieņemams konkrētajā ģimenē ir labs.

thezeezee 1. jūlijs 2016 10:31

Manuprāt, arī nelakoti, bet kopti (t.i. tīri, apgriezti) nagi izskatās ļoti labi, vienlīdz labi kā skaisti un kopti gēla nagi. Un ar matiem ir tieši tāpat, ja Tev ir dabīga matu krāsa, kas pašai patīk - lieliski! Taču ja matus sāk krāsot - tad tiešām vienkārši izskatās briesmīgi 5 un vairāk centimentrus ataugušas saknes. Te nav runa par sabiedrības uzspiestām normām, bet par to, kas izskatās glīti. Balināti mati ar tumši ataugušu matu saknēm izskatās kā pleķis uz galvas, tāpat kā jebkura cita krāsa, kas ir krasi atšķirīga no dabīgās matu krāsas.

Linduchy 1. jūlijs 2016 09:28 pece

(Y) :)

pece 1. jūlijs 2016 09:17

Sabiedrības viedoklis tiek veidots. Par attiecībām un precībām mans uzskats ir šāds: Attiecības ir kā ilgtermiņa projekts. To reģistrācija – projekta apraksta vāks – greznāks vai ne tik grezns. Nereģistrētas attiecības ir kā uz papīra neuzrakstīts projekts. Projekta realizācija jebkurā gadījumā ir attiecībās iesaistīto rokās. Ja izpildītāji būs pietiekami nekvalificēti un neieinteresēti projekta realizācijā, nevēlēsies meklēt risinājumus problēmjautājumos, tad nekādi smalki projekta vāki nepalīdzēs projektam būt sekmīgam!

Šobrīd ir izaugusi patērētāju sabiedrība un to arī kultivē žurnāli, prese un citi mēdiji - mode it visās jomās lielākoties ir labs mārketings un pārdošanas apjoma palielināšanas līdzeklis. Svarīgi, manupŗāt, ir sevi kopt un par sevi rūpēties, bet tas nebūt nenozīmē dzīties pakaļ modei šajās jomās. Mani īsti neuztrauc, ko par maniem dabīgajiem matiem domā citi - man patīk mana matu krāsa un dabīgo matu izskats, ja kādam nepatīk, lai neskatās!

pece 1. jūlijs 2016 09:10

Kāpēc tevi uztrauc ko domā citi?

Linduchy 1. jūlijs 2016 08:52

Galvenais, lai pašu viss apmierina. Štrunts par apkārtējo domām. Lai domā, ja reiz citu nav ko darīt :D