Atziņu pilnais "Alķīmiķis"

Kate!
Kate! 16. decembris 2013 08:07
7633

Grāmata „Alķīmiķis” ir visiem zināmā Paulu Koelju ievērojamākais darbs, kas ir jau publicēts vairāk nekā 80 valstīs un tulkots 41 valodā.

20131216080115-33045.jpg

Paulu Koelju ir Brazīlijas mūsdienu rakstnieks, kas ir dzimis Riodežaneiro 1947.gadā, un, manuprāt, ir viens no talantīgākajiem pasaules cilvēkiem. Savu karjeru viņš uzsāka kā dramaturgs, teātra direktors, populāru dziesmu tekstu autors un žurnālists. Paulu Koelju ir otrs visvairāk lasītais Latīņamerikas rakstnieks.

Šī grāmata manās rokās nonāca, kad devos ceļojumā. Paņēmu to līdzi un ne velti, jo tā šķita tik interesanta un saistoša, ka izlasīju to vienas elpas vilcienā. Grāmata stāsta par kādu aitu ganu, kam piederēja ganāmpulks un kurš devās uz Ēģiptes piramīdām meklēt bagātības. Tomēr negribas atstāstīt sižetu, lai nezaudētu grāmatas satura intrigu, ja nu kādai sagribas tomēr to izlasīt... Tāpēc vairāk vērsīšu uzmanību uz grāmatā atrodamajām vērtīgajām dzīves atziņām.

Galvenā šis grāmatas doma ir tā, ka viss pasaulē ir cieši saistīts, respektīvi, gan cilvēki, gan lietas ir viens vesels, ko sauc par “Pasaules dvēseli”. Tajā viss atgriežas un no turienes viss nāk, un radītājs un radītais ir viens. Un ir tāda valoda, ko saprot visi – tā ir Pasaules valoda un tajā runā sirds. Pasaules dvēseles ideja ir tā, ka mēs esam savstarpēji saistīti un atbildīgi par visu, kas šai pasaulē notiek. Tā nāk no senās alķīmijas. Mēs dzīvojam dzīvi, kas pārbagāta simboliem, ka visam, kas notiek, ir sava nozīme. Ja mēs šo nozīmi nezinām, tad var likties, ka lietas notiek it kā par spīti visam.

Savā ziņā grāmata it kā ir ļoti vienkārša, viegli lasāma, ar it kā vienkāršu sižetu, taču sevī ietver ļoti daudz vērtīgu domu. Visa grāmata sastāv no domu graudiem, ar kuru palīdzību autors lasītājiem māca, kā dzīvot. Autors mudina katram sekot savam aicinājumam un neieslīgt mietpilsoniskā. Dzīve ir devīga pret tiem, kas seko liktenim pa pēdām.


Vispopulārākā grāmatas atziņa ir: „Īstenot savu likteni ir cilvēka vienīgais, patiesais uzdevums. Viss kalpo vienam. Ja tu kaut ko vēlies, visa pasaule slepus sadodas rokās, lai tev palīdzētu.”

Tālāk citātos centīšos atspoguļot arī citas vērtīgās domas.

  • "Ja tu ķeries pie kāršu spēles pirmo reizi, vari būt gandrīz drošs, ka uzvarēsi. Tā ir iesācēja veiksme. – Kāpēc tā notiek ? – Tāpēc, ka pastāv spēks, kas vēlas, lai tu īstenotu savu Likteni. Tas rosina tavu apetīti ar panākumu garšu."
  • "Mums jāizmanto izdevība, kad veiksme ir mūsu pusē, un jādara tās labā tikpat daudz, cik tā dara mūsu labā. To sauc par labvēlības principu. Vai iesācēja veiksmi."
  • "Pasaules dvēseli baro cilvēku laime un arī to nelaime, ļaunums vai skaudība. Īstenot savu likteni ir cilvēka vienīgais, patiesais uzdevums. Viss kalpo vienam. Ja tu kaut ko vēlies, visa pasaule slepus sadodas rokās, lai tev palīdzētu."
  • "Ja cilvēkam visas dienas liekas vienādas, tas nozīmē, ka viņš neprot ieraudzīt labo, ko katru dienu, steigdama savu ceļu, viņam atnes saule."
  • "Šo to viņš jau agrāk bija pieredzējis, un īsts jaunums tas nebija, taču nekad nebija tam pievērsis uzmanību. Un tikai tāpēc, ka bija pie notiekošā pieradis."
  • "Tagad, kad esmu ieraudzījis, cik lielas ir manas iespējas, es jūtos daudz sliktāk nekā agrāk. Jo es zinu, ka man varētu būt viss."
  • "Ja reiz tu esi nokļuvis tuksnesī, atpakaļceļa nav. Un, ja tu nevari doties atpakaļ, tev jārūpējas tikai un vienīgi par labāko veidu, kā doties tālāk."
  • "Dzīve - tas ir brīdis, ko mēs izdzīvojam šobrīd."
  • "Ja tu pievērs tagadnei vajadzīgo uzmanību, tu vari to uzlabot. Un, ja tu veic uzlabojumus tagadnē, arī tas, kas notiks vēlāk, būs labāks."
  • "Tev jāielāgo, ka mīlestība nekad neliedz cilvēkam sekot savam Liktenim. Ja viņš pamet savus pūliņus, tas nozīmē, ka mīlestība nav bijusi īsta... Tāda, kas runā Pasaules valodā."

Vai esat lasījušas šo grāmatu? Kā patika?Express konkurss – mana mīļākā grāmata!


Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
Nikte 16. decembris 2013 11:33

:)(F)

pece 16. decembris 2013 09:39

Jā, šī grāmata patīk arī man.