Atskaites datums

Autors: SARKANIEMATI, 2018. gada 15. februāris, 00:29:07
Atskaites datums

/Atvainojos katrai no Jums par savu klusēšanu, bet tagad turpinu rakstīt./

Katru gadu pienāk 14. februāris. Diena, ko daļa svin īpaši, neskatoties, ka ir vieni. Un ir arī daudzi, kas šo datumu nesvin, atrunājoties, ka tie jau ir ievazāti svētki un ko es viens pats to svinēšanu. Neskatoties uz to 14. februāris, kalendārā ir ierakstīts kā mīlestības diena. Bet kad mēs varam svinēt veselīga seksa dienu?

Vai mums sabiedrībā ir pieņemts, kaut ko vairāk publiski zināt par seksu kā vien to, ka tā rezultātā rodas bērni. Kāpēc mēs (vispārinu, jo diezgan droši nojaušu, ka tā ir gandrīz visiem Latvijas iedzīvotājiem) neesam neko sakarīgu no savas ģimenes saņēmuši par savu seksualitāti – kas tā tāda, kā viņu izkop un kā to pielietot? Savādāk man izveidojās šāds komplekts par seksu (un daļēji arī par savu seksualitāti) – tas ir kaut kas apslēpjams, noslēpums, just savu seksualitāti ir slikti... un tam visam ir jēga, ja ir bērni /kā kādreiz pie sevis nodomāju, ieraugot kādu bērnu, nu jā viena seksa reizes apliecinājums konkrētā bērna vecākiem/. Pārspīlēt ar nevajag, bet visu ar saprātu, izglītošanā par savu seksualitāti, jo pārspīlēta vai apslāpēta tā rada daudzas problēmas, pat to  cik ļoti jūtos pārliecināta savā darba vietā un samezglo pāra attiecības. Pieņemot savu seksualitāti un tās izpausmes, jūtu, ka kļūstu viengabalaināka un godīga pret sevi un skaidri apzinos savas vēlmes. Saka labāk vēlāk nekā nekad... jūtot kā mostos no miega augšā, uzzinot, ka man arī ir seksualitāte, un sākot to izpētot kāda tā ir, sev nevaru pārstāt uzdot jautājumus:  Kāpēc tik vēlu? Kāpēc mēs nevaram uzaugot kopā ar savu seksualitāti (pat iesākumā, ka Tu nekaunies no sava ķermeņa kāds tas ir un nebaidies sevi redzēt kailu pie spoguļa)? Kāpēc pārzināt savu seksualitāti ir tik nosodošas zināšanas? Kāpēc cilvēks ir miesas (kā gaļas blāķis), gara, prāta apvienojums, izstumjot seksualitāti ārā? Kāpēc seksualitāte ir kā suns, kas ir iztriekts no mājas?.

Novēlu gan sev, gan Tev ieaicināt atpakaļ mājās savu seksualitāti, aprūpēt to un ļaut tai spēlēties kopā ar pārējiem mājas iemītniekiem :)