Ar ko atšķiras cista no miomas?

nosiguldas
nosiguldas 23. septembris 2011 00:00
5558

Parasti scenārijs ir viens un tas pats. Dzīvo, dzīvo un tad, mioma. Tā gadījās ar mani. Es jutos labi, vēlāk, gan bija lietas, ko atcerējos, kas pēc tam jau lika domāt, ka laikam bija jāieklausās sevī.

 

 

Pēkšņi nedēļu bija stipri paaugstināts asinsspiediens, agrāk tas nav bijis un pēc tam arī. Protams, ārsts pārbaudīja visu, tikai pie ginekologa nenosūtīja un es, protams, arī neuzprasījos, jo nekas patīkams tas nav. Ļoti gribējās ēst, līdz pat tam, ka naktī modos no bada sajūtas, protams, pieņēmos svarā. Kādu rītu sajutu, ka guļot uz vēdera kaut kas traucē. Pirmā doma ,esmu stāvoklī.

 

To ko izjutu, kad ginekologs pateica, ka tā ir mioma un iespējams, ka operācijas laikā būs jāizņem arī dzemde, tagad nepārstāstīšu. Galvenais, ka manā gadījumā viss beidzās labi. Lielu miomu IZLOBĪJA, jo viņa bija apaugusi apkārt dzemdei un pēc  1.5 gadiem sagaidīju savu mazulīti.

 

Pēc pāris gadiem saskāros ar atkārtotu nepatikšanu, bija jauns veidojums, ko izņēma, jo sākās asiņošana. Tapēc man gribētos noskaidrot:


kas ir cista, to parasti izgriež, vai veic lāzeroperācijas?

 

kas ir mioma, kapēc par to saka, ka tā tiek izlobīta?

 

no kuras  ir iespējams veidoties ļaundabīgam veidojumam. Vai tādi veidojumi aug atkārtoti, kādi ir prieksnosacījumi, lai izvairītos no atkārtotām nepatikšanām. Vai zāļu terapija ir tā vienīgā iespēja un garantija, ka regulāri tās lietojot, miomas vairs neradīsies?

 

 

SIEVIEŠU KLUBA KOMENTĀRS: paldies, tev, par jautājumiem! Sazināsimies ar speciālistu un noskaidrosim atbildes :)

Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
rrr 26. septembris 2011 22:40

Manuprāt, mioma, atšķirībā no cistas, ir veidojums, kura audi atšķiras no apkārtējiem. Tas ir tāds labdabīgs audzējs, kas ir nodalīts no apkārtējiem audiem, neizplūst, aug hormonālā disbalansa rezultātā (piemēram, grūtniecības laikā), kaut kādos apstākļos var kļūt par sarkomu (ļaundabīga).
Manai tuviniecei gaods bija tāda situācja, ka viņa nebija ilgi bijusi pie ginekologa, sākās grūtniecība un pieauga pilna dzemde ar miomām. Paldies Dievam, bērnam viss beigās bija labi, kaut grūtniecību nogulēja slimnīcā. Bet ķeizargriezienā izņēma laukā bērnu un pilnu trīslitru burku ar miomām, jo tās aug pastiprināti tieši grūtniecības laikā.
Vienu gan zinu - ja mioma ir bijusi, tad jābūt uzmanīgai un pārbaudes jāveic atkārtoti katru pusgadu. Ja bērnus vairs nelāno un neesi vairs tai vecumā, lai tos kaut kad varētu sagribēties un arī uztaisīt, tad labāk izņemt visu dzemdi, lai būtu drošība no šādu un citu veidojumu parādīšanās!

ine 23. septembris 2011 10:29

Man ir bijušas cistas olnīcās jau vairākkārt, vienreiz vajadzēja hormonterapiju, otrreiz pašas uzsūcās, bet laikam neskaitās lielas (tā vismaz teica ārste), viena bija 1,5 cm, otra - 1,7 cm. Ir bijušas krūtī, vienmēr - labajā, arī pašas uzsūcās. Vēl jau ir atšķirība liela, kāda cista, cik liela, ar kādu "raksturu". Ne vienmēr jāgriež. Bet es katru reizi dodos uz pārbaudēm, lai būtu droša. Tagad, kad pēc dzemdībām man esot cistiskā fibroze, jau divas ginekoloģes apstiprinājušas, ka otra bērna man var nebūt, bet es uz to neieciklējos. Ja būs lemts, būs! :) Liela loma ir iedzimtībai, ko man arī ārsti teica, manai mammai arī ir bijusi mioma, arī grieza, taču neskarot neko citu, bija maza. Tāpēc vienmēr "turu roku uz pulsa".