Aptauja: Gandrīz puse sieviešu pārliecināta, ka viņu iespējas realizēt sevi saskaras ar dažādiem ierobežojumiem

Sieviešuklubs.lv
Sieviešuklubs.lv 27. novembris 2014 00:00
2514

Gandrīz puse jeb 47,3% aptaujāto sieviešu Latvijā ir pārliecinātas, ka viņu iespējas realizēt sevi saskaras ar dažādiem ierobežojumiem, liecina tirgus un sociālo pētījumu centra "Latvijas fakti" veiktā aptauja.

Aptaujāto vīriešu auditorijā šis skaitlis ir ievērojami mazāks - 26,8%.

Salīdzinājumā ar 2001.gada situāciju abu dzimumu auditorijās ir sarucis to respondentu skaits, kas uzskata, ka sieviešu iespējas realizēt sevi ir mazākas nekā vīriešiem, taču skaitļi, kas signalizē par sieviešu tiesību ierobežojumiem, joprojām ir lieli, norāda pētījuma autori.

Salīdzinot 2001.gadā un 2014.gadā veikto pētījumu rezultātus, atklājas, ka gan sieviešu, gan vīriešu auditorijā ir nostiprinājies viedoklis, ka vīrietis tiek vērtēts augstāk par sievieti.

Ja 2001.gadā šim viedoklim piekrita 52,5% aptaujāto sieviešu, tad 2014.gadā šis skaits ir pieaudzis līdz 58,1%. Līdzīga situācija ir vīriešu auditorijā, kur piekrišana šim izteikumam no 36,2% 2001.gadā ir pieaugusi līdz 48,6% 2014.gadā.

Viens no hipotētiskajiem skaidrojumiem šādai sabiedriskās domas dinamikai varētu būt saistīts ar aktīvo Latvijas iedzīvotāju imigrāciju, kas ir ietekmējusi darbaspēku resursu pieejamību vairākās tautsaimniecības nozarēs, kurās līdz šim pārsvarā bija nodarbināti vīrieši, piemēram, celtniecībā, norāda pētījuma autori.

Lai noskaidrotu dzimumu līdztiesības situāciju Latvijā un tās attīstības dinamiku pēdējo 13 gadu periodā, pēc Sabiedrības integrācijas fonda pasūtījuma no 2014.gada septembra līdz oktobrim tika veikta Latvijas pastāvīgo iedzīvotāju aptauja, kopskaitā aptaujājot 1002 Latvijas pastāvīgos iedzīvotājus un 100 biznesa vadības un ekonomikas studentus. Pētījuma datu vākšanu un analīzi veica tirgus un sociālo pētījumu centrs "Latvijas fakti".

 

Avots:Leta

Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies