Aizver acis un beidz salīdzināt sevi ar citiem

Linduchy
Linduchy 9. maijs 2017 13:24
2180

Aizver acis un ieklausies... Ko tu dzirdi? Kaimiņus? Ielas trokšņus? Kaitinošu kaiju ķērkšanu? Čīkstošas šūpoles?

Mūsu prāts ir fantastisks veidojums. Tas spēj glabāt neaptveramu informācijas daudzumu - sākot ar kolēģes nagu lakas toni pagājušās nedēļas trešdienā, piena cenu veikalā un beidzot ar burvīgām dzejas rindām un ķīmisko elementu vērtību Mendeļējeva tabulā. Mūsdienās informācijas daudzums un dažādība brīžiem liek vārīties mūsu smadzenēm. Galvā maisās simtiem domu par pateikto, nepateikto, padarīto, nepadarīto, plānoto, bailes, šaubas, pārdzīvojumi. Tu nespēj koncentrēties, miegs ir saraustīts vai vispār pazūd tālēs zilajās. Ja mums nav izstrādājies filtrēšanas mehānisms, tas noved pie pamatīga stresa, nervu kaitēm un slimībām. 

Un tad tavs organisms sāk brēkt, lai maini savu dzīvi. Sāpoša galva, mugura, nespēks, apātija pret visu un visiem, drūms izskats un vēl drūmākas domas.

Ik uz soļa ir skaļi saukļi par veselīgu uzturu, eko-bio štellēm, meditācijām un jogām. Katrs otrais draugs, paziņa, kolēģis sāk aizrauties ar skriešanu. Un kur šajā karuselī ir tava vieta? Lepni iesēdies dīvānā ar cepumu kārbu un paziņo, ka tas viss nav domāts tev?

Bet brīdī, kad ir pārāk daudz sakrājies, pat visgardākais sviesta cepumiņš nelien iekšā. Tas iesprūst rīklē, liekot saprast, ka vai nu uzvarēsi tu, vai nu cepums. Cepums šajā gadījumā ir tāds abstrakts jēdziens. Jo dzīve jau nevar sastāvēt tikai un vienīgi no burkāniņiem, salātlapām, skriešanas un ēteriskas dūjošanas. Ja dzīvē nav kāds grēcīgs prieciņš, tad dzīve nav pilna - nu tās ir tikai un vienīgi manas domas. Es neesmu nekāds veselīga uztura, sporta, meditācijas vai jogas guru. Kur nu, man līdz tādam līmenim kā zilonim līdz balerīnai, bet vienu lietu gan es sapratu, ir jāsakārto galva, lai dzīvē kaut kas mainītos.

"Meditācija ir blēņas, bet joga ir paredzēta tikai un vienīgi slaidiem ķermeņiem" -  tas ir diezgan plaši izplatīts mīts.

Meditācijas jēga ir iekšējā transformācija – saprast savu saikni ar Visumu, mainīt sevi, kļūt par labāku un laimīgāku cilvēku, atklāt sevi, pārvarēt savas bailes, nepilnības un atkarību. Meditācijas uzdevums ir prāta atbrīvošana, apskaidrošana un līdzsvarošana. Nav viena noteikta meditācijas rāmja. Tikai tu pati vari izvēlēties atbilstošāko meditēšanas ceļu, ieklausoties savā iekšējā balsī. Tu vari meditēt, sēžot uz dīvāna. Bet varbūt tava meditācija būs pastaiga pa mežu vai gar jūras krastu, ieklausoties smilšu graudiņu, viļņu, vēja un putnu simfonijā. Tu vari meditēt, mazgājot traukus vai gludinot veļu. Tu vari meditēt, vērojot zivtiņas akvārijā vai uguns liesmu. Tava meditācija var notikt absolūtā klusumā vai arī atbilstošas mūzikas pavadībā. Taču visbūtiskākais meditācijā ir spēja atslēgt savas domas. Nedomāt - tas nav nemaz tik vienkārši, jo galva ir pilna ar domām. Bet tu pacenties! Jā, varbūt ne pirmajā, ne otrajā, ne piektajā reizē tev īsti neizdosies atbrīvot prātu no domām, tajā zaglīgi ielauzīsies iepirkumu saraksts, ceļojuma plāni vai seni pagātnes notikumi. Bet tu neapstājies, turpini meditēt katru dienu! Jo tā laimes, miera, līdzsvara un apgaismības sajūta pēc meditācijas nav aprakstāma ar vārdiem - to tev vienkārši ir jāsajūt pašai. Meditācija nav sacensības, tajā nav vietas salīdzināšanai. Meditācijas procesu nevar pārvērst par lielo dzīšanos pakaļ "O" un tad īgņoties, ka tas nestrādā, jo nekādu "O" tu nenoķēri.

20170509130403-80010.jpg

Mans ikvakara meditācijas rituāls ir telpa, kuru piepilda sveču gaisma, siltums un viegls vaniļas aromāts, ērts apģērbs un meditācijas mūzika - Simrit, gongu, Tibetas bļodu vai lietusmeža skaņas. Reizēm man pietiek ar 30 minūšu meditāciju. Pēc saspringtākām dienām ļauju savam prātam atpūsties stundas garumā. Un tad ar atbrīvotu prātu dodos pie miera - uz saldu, krāsainu sapņu karalisti. Vai arī ļaujos īpaši burvīgai un jutekliskai baudai.

Bet no rīta es ceļos ar prieku par jaunas dienas sākumu. Lai pateiktos Visumam par visu, kas man ir dots, tiek veikti jogas vingrojumi. Sākumā nekas sarežģīts - izstaipīties, nostiprināt mugurkaulu un iekustināt organisma enerģiju, lai sasniegtu dienas mērķus. Arī ar jogu ir līdzīgi kā ar meditāciju. Ir dažādi jogas veidi, vēl vairāk to skolotāju. Mans ceļš uz jogas pasauli veda caur briesmīgām muguras sāpēm. Neskaitāmi mēģinājumi atrast sev atbilstošāko video, vingrojumus un skolotāju vainagojās ar prieku - IR! Un beidzot man izdevās aizmirst savas muguras sāpes. Dzīve ar veselu muguru un stingru mugurkaulu ir cita dzīve!

Ļoti būtiski ir aizvērt acis un BEIGT SALĪDZINĀT sevi ar citiem! Ir slaidāki ķermeņi, ir apaļīgāki. Ne visas jogas pozas der visiem cilvēkiem. Tāpēc vēl jo būtiskāk ir atrast sev īsto skolotāju. Forši, ka YouTube ir visdažādākie video - tev atliek izvēlēties sev atbilstošāko. 

Danas Falsettī video ir uzskatāms piemērs tam, ka liekais svars nav traucēklis jogai. Ar regulāriem vingrojumiem tu varēsi uzlabot savu plastiku, atgūt veselību, iekustināt enerģiju, sagatavoties dienas gaitām un pārvarēt visus šķēršļus, kas vien tev gadīsies ceļā. Vienu nedēļu veic noteiktus vingrojumus, nākamajā nedēļā apgūsti jaunas jogas pozas. Un visforšākais, ka joga nav nekāda spīdzināšana - tu dari tikai tik daudz, cik šobrīd ļauj tavs ķermenis, bet pēc dažām vingrojumu dienām atklāj, ka jau spēj paveikt vairāk. Galvenais neapstāties un turpināt ceļu! 

Aizver acis, atslābinies, beidz sevi salīdzināt ar citiem. ESI TU PATI! Un tu esi skaista, gudra un stipra, atceries to! ;)

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
Ciao 16. maijs 2017 16:24

Ļoti liela taisnība, vairāk klausīties sevī, mazāk apkārtējos(Y)

Linduchy 10. maijs 2017 18:06 thezeezee

Es šobrīd ļoti novērtēju meditācijas plusus, jo citādi vakarā galva sāk kūpēt no skaitļiem, informācijas apjoma un visa pārējā :D

thezeezee 10. maijs 2017 15:42 Linduchy

Lieliska pieeja dzīvei! Esmu ar visām četrām PAR.. :)
Jāatzīst, ka pašai šāda meditācija un miers sanāk vairāk vasarā, nekā aktīvajā darba sezonā...

Linduchy 9. maijs 2017 22:47 rasas

Kas vainas tēmai? :D

rasas 9. maijs 2017 22:18 Linduchy

Nu gan tēmu Tu pacēli...

Linduchy 9. maijs 2017 18:39 pece

Tev ir patiesi laimējies, ka tev ir tāda vieta :) (Y) (F)

pece 9. maijs 2017 17:32

Kā man patīk tā sajūta, kad esmu vecāku mājas pagalmā, apkārt ir klusums, dzird mežu, jūru un putnus, gaiss smaržo un gribas to brīdi baudīt, tā vienkārši ļaut domām plūst kur tām tīk.....

Linduchy 9. maijs 2017 15:20 rasas

Bet no tā arī rodas visādas kaites - mēs nesaprotam sevi, mēs neieklausāmies savā organismā, ignorējam intuīciju - tik plūstam pa kāda cita iezīmēto dzīves taciņu ;)

rasas 9. maijs 2017 15:05

Ne katrs ir tik drosmīgs, lai ieskatītos sevī.. (Y)