Abortiem jā vai nē?

pece
pece 27. septembris 2012 09:10
871

Tas, protams, nav slikti! Bet nekas jau nebeidzas ar to brīdi, kamēr sieviete mazo iznēsā, dzemdē, laiž pasaulē un pat ne ar brīdi, kad mazais uzsāk gaitas bērnu dārzā! Izaudzināt bērnu prasa daudz un krietni ilgāku laika sprīdi, līdz brīdim, kad mazais kļūst par lielo un dodas patstāvīgās dzīves gaitās, t.sk. ,ieguvis izglītību un profesiju.

 

Varbūt laiks akcijām un kampaņām pārvērsties citās, reālākās ilgtermiņa atbalsta formās? Lai pirksta kratītāji piedāvā reālām sievietēm, kuras tomēr izlemj mazo paturēt, kļūt par krustvecākiem vislabākajās izpausmēs – atbalstīt sievieti morāli un materiāli no grūtniecības apzināšanās brīža, līdz brīdim, kad bērns izaug liels, iegūst izglītību un uzsāk patstāvīgu dzīvi! Sievietei būs lielāks stimuls izlemt par labu mazuļa saglabāšanai, jo blakus sajutīs plecu uz ko balstīties, bet pirksta kratītāji būs izdarījuši tiešām labu darbu! Bet šķiet, ka tam, pirksta kratītāju kompānija ir par gļēvu!

Idejas par to, ka sievietei būtu jādod lielāks laiks – pauze pārdomām no ārsta apmeklējuma līdz abortam un aborta veikšana iespējams ir jāaizliedz, šobrīd ir gana dzīvas. Interesanti, ka pārsvarā šīs idejas pauž un aizstāv vīrieši! Man nekas nav pret vīriešiem, bet ja visi vīrieši būtu gatavi uzņemties atbildību par savu topošo mazuli un sniegt materiālu un morālu atbalstu sievietei gaidību laikā un aktīvi piedalīties bērna audzināšanā un izglītošanā, tad esmu gatava apzvērēt, ka abortu skaits saruktu neticamā ātrumā!

Tātad varam secināt, ka valsts iejaukšanās ir vitāli nepieciešama vīriešu audzināšanā. Varbūt laiks sākt strādāt ar vīriešu auditoriju?!?

Kā tev šķiet, kas būtu jādara, lai samazinātos abortu skaits?

Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
gucci123 27. septembris 2012 16:17

Domāju, ka uz kontracepciju vajadzētu samazināt cenas vismaz uz 50%. Ok, bezmaksas varētu piešķirt cilvēkiem ar trūcīgā statusu. Citiem: 50% atlaidi. Lai gan paradokss, daudziem kontracepcija nepatīk, jo ir nezināšana par to un aizspiedumi, te atkal jārunā par cilvēku izglītošanu.

magone 27. septembris 2012 16:12

Vai tiesham lietderigak nebutu valdibai lemt nevis pret abortiem, bet par bezmaksas kontracepciju.

magone 27. septembris 2012 16:03

Izmisuma pilna cina par kaut kadu izdzivoshanu- tada bij shis gimenes ikdiena. Naids, dusmas..... Nee, vini nau ne dzeraji, ne narkomani. Vini ir cilveki, kuru vecaki nau iemacijushi viniem normali dzivot. Meitene savu pirmo bernu dzemdeja 16.gados. Sanemusi pamatigu devu negativisma pie ginekologiem vairs negaja. uzskaites nestajas- vienkarshi dzemdeja.

gucci123 27. septembris 2012 16:00

Turklāt, ja viņi kaut nedaudz būtu parēķinājuši - izsargāties IR DUDZ, DAUDZ LĒTĀK, nekā pilnvērtīgi dzemdēt un audzināt bērnu, kur nu vēl vairākus bērnus. Bet tā jau ir - cilvēkiem patīk kāpt uz vieniem un tiem pašiem grābekļiem atkal un atkal, un atkal.

gucci123 27. septembris 2012 15:54

Nu jā, bet par to, ka nenodarboties ar seksu šī ģimene laikam opciju neizskatīja. Lūk, šāds piemērs ir traģisks un bērni šai ģimenei nav ne prieka, ne svētības avots. Un ko bērni'no šādiem vecākiem var iemācīties?

magone 27. septembris 2012 15:49

Piekritu. Visu savu pieaugushas sievietes dzivi es KATEGORISKI esmu bijusi pret abortiem. Lidz sai vasarai, kad man dzive "piespeleja" paskatities un iepazit gimeni,kur berni tika dzemdati kaa kakeni. Cetri bernini seshu gadu laikaa. Ne kontracepcijai, ne abortiem naudas viniem neesot bijis. ;(

pece 27. septembris 2012 15:43

Mani kaitina, ka par grēkāzi tiek izlikta sieviete, lai gan cik man zināms, viņa bez vīrieša palīdzības nevar palikt stāvoklī!

gucci123 27. septembris 2012 15:40

Lai samazinātu abortu skaitu, bērni ir jāizglīto jau no mazotnes, nevis jāstāsta, ka stārķis atnesa brālīti (ir ģimenes, kur to saka vēl joprojām). Turklāt jāstāsta ne tikai par procesu, jo bērnam bieži tas nav saprotams, bet par sekām - STS slimībām, grūtniecību, morālo un fizisko atbildību. Otrs ir samazināt cenas uz kontracepciju vai dot to bez maksas, jo tā ir dārga. Treškārt, lai gan skan traki - piespiedu sterilizācija daudz ko atrisinātu, īpaši sievietēm un vīriešiem, kas (atvainojos par izteicienu) vairojās kā trusīši un dzemdē n bērnus, dzīvojot "no rokas mutē" vai vēl dramatiskāk, narkomāniem, alkoholiķiem, garīgi slimiem cilvēkiem. Cik dzirdēts, ka sieviete nestājas uzskaitē, dzemdē bērnu un izmet miskastē vai aprok mežā. lai gan to publiski neviens neraksta, policijai ir šāda statistika.

gucci123 27. septembris 2012 15:31

Šī ir briesmīga instalācija. Pretīgākais ir tas, ka sievietes, kuras ir taisījušas abortu, tiek ierindotas kategorijā "noziedznieces", neizvērtējot reālo situāciju un apstākļus. Cilvēki, kas rīko šo akciju, nav jauni, trūcīgi vai sociāli nenodrošināti. Diezin vai Una Gavare u.c. dzemdētu kaudzi ar bērniem, ja dzīvotu zem nabadzības sliekšņa. Te ir tikai vienpusējs skatījums, jāskatās reāli no visām pusēm. Un jā, procesā piedalās divi, nevis viens, tāpēc abi uzņemas atbildību par bērnu vai abortu - ko nu kurš izlemj.

fabrikante 27. septembris 2012 15:15

Atkarīgs no katra uztveres. Ja kāds grib justies vainīgs, tad jūtas, ja kāds priecājās, ka tomēr bērnu ir dzemdējis- forši. Mesidžs te ir par to, ka bērns ir vērtība. Domā par sekām, neesi bezatbildīgs. Neiedziļinoties katrā konkrētā stāstā.

pece 27. septembris 2012 14:55

Un ko tavuprāt tāda kampaņa reāli dod? Sievietei vainas apziņu?

fabrikante 27. septembris 2012 14:23

Starp citu, tā reklāma, kas tagad tiek līmēta uz visiem stabiem- tipa USG bildīte ar parakstu "Šī varēja būt mana vienīgā bildīte..." man liekas pastulba. Apakšā parakstījušies cilvēki, kuriem ir pāri 30-35. Kad viņi dzima, tad USG grūtniecēm vispār netaisīja...Doma, iespējams, bija laba, bet tas fakts par to USG man nojauc visu labo ideju, kas reklāmai apakšā.

27. septembris 2012 12:23

kādu laiku atpakaļ bija diskusija, kur izteicu savu viedokli.

manuprāt, jāsak neviss ar propogandām un drausmīgam instalācijam (daļa no kuras ir redzama uz bildes), jo šādi pasākumi tikai traumēs jūtīgus cilvēkus, neviss atrisinās problēmu, proti, samazinās abortu skaitu. jāsak ar audzināšanu. gan puišu, gan meiteņu. jāadzina bērnos atbildības sajūta, spēju domat un apzināties, ka katrai ricībai ir sēkas. un seksuāla izglītiba, pati pa sevim, ir nepieciešama, pie tām augstā līmenī.
bet lielo pārsteigumu izraisa pozīcija "kādam ir jārūpējas par jauno mamiņu, jo viņa paliek viena ar bērnu". paga-paga, procesā piedalās 2 cilvēki, lai nu kļūt pie tā bērna. atkal atgriežamies – jāuzņemas atbildība par rīcību.
kāmēr mēs nesapratīsim, ka neatlidos būrvis zilā helikopterī un neatrīsinās visas problēmas acu mirklī, būs tā, kā ir – vainīga valdība, vainīga mēneša fāze, bet paši vienmēr esam baltie un pukaini.

leksija 27. septembris 2012 11:25

Šis jautājums tiešām ir stipri kutelīgs... Personīgi es strikti nepieslienos nevienai no pozīcijām. Katra situācija ir jāvērtē individuāli, līdz ar ko nedrīkst kategoriski iestāties par vienu vai otru viedokli.
Bet, ja runājam par vīriešiem, tad viņi runā vienu, bet tiklīdz pašiem nākas saskarties ar reālo situāciju, pēkšņi pilnībā maina savu viedokli uz pretējo. Protams, ne jau visi, bet skaļākie runātāji noteikti;)