5 interesantas apskates vietas sava redzesloka paplašināšanai

Autors: Sieviešuklubs.lv, 2016. gada 5. decembris, 21:00:21
5 interesantas apskates vietas sava redzesloka paplašināšanai

Līdz ar vēsāka laika atnākšanu pilsētā ikviens steidz nomainīt āra aktivitātes un dabas baudīšanu uz mājīgiem un interesantiem pasākumiem iekštelpās. Tas ir īstais laiks, lai apmeklētu muzejus un paplašinātu savu zināšanu loku, ir pārliecināta invalīdu un viņu draugu apvienība Apeirons. Tāpēc, atbalstot sadarbībā ar Narvesen tapušo ziedojumu vākšanas kampaņu Latvija bez robežām, apvienība dalās ar piecām labākajām vietām Latvijā, kuras ir pieejamas ikvienam, tostarp arī cilvēkiem ar invaliditāti. 

“Ziemas mēneši ir lielisks laiks, kad baudīt dažādas izglītojošas aktivitātes un pasākumus iekštelpās, tomēr tas nenozīmē palikt mājās. Esam sagatavojuši pieejamāko apskates vietu un muzeju apkopojumu, lai ikviens, arī jaunieši ar invaliditāti, šoziem uzzina un atklāj ko jaunu. Mūsu novērojumi liecina, ka jaunieši ar invaliditāti Latvijā ir ļoti kūtri un labprātāk izvēlas pavadīt laiku mājās, nevis atklāt jaunas un iedvesmojošas lietas. Iemesli ir dažādi – bailes kļūdīties, neiekļauties sabiedrībā, bailes par to, ka vide nav piemērota. Tomēr Latvijā ir daudz ļoti interesantu vietu un muzeju, ko ir vērts un, galvenais, iespējams apskatīt arī jauniešiem ar invaliditāti. Tāpēc, lai sniegtu šādu iespēju pēc iespējas vairākiem bērniem ar veselības problēmām, kopā ar Narvesen rīkojam ziedojumu vākšanas kampaņu Latvija bez robežām,” stāsta invalīdu un viņu draugu apvienības valdes priekšsēdētājs Ivars Balodis. 

  1. Rīgas Motormuzejs

Šogad pēc vērienīgas rekonstrukcijas tika atklāts Baltijas lielāko un modernāko vēsturisko spēkratu muzejs. Muzejā apskatāmi vairāk nekā 100 unikāli automobiļi, motocikli un velosipēdi. “Šī ir lieliska vieta, kur pavadīt brīvdienas kopā ar ģimeni un bērniem. Šogad arī atzinām muzeju par šī gada humānāko ēku cilvēkiem ar invaliditāti. Šeit ir pārdomāts katrs sīkums, lai arī cilvēki ar veselības traucējumiem varētu baudīt senu spēkratu apskati un smelties jaunas idejas un iedvesmas, kas jauniešiem ar invaliditāti ir īpaši svarīgi,” stāsta invalīdu un viņu draugu apvienības valdes priekšsēdētājs Ivars Balodis.

  1. Marka Rotko centrs

Mākslas baudītājiem iesakām apmeklēt pasaules slavenā mākslinieka Marka Rotko centru Daugavpilī. Marks bija latviešu izcelsmes amerikāņu gleznotājs, kurš aizsāka abstrakto ekspresionismu un krāsu laukumu gleznošanas virzienu. Centrā ir iespējams iepazīties ar viņa oriģināldarbiem, kā arī ārvalstu mākslinieku darbiem. Muzejs padara mākslu pieejamu ikvienam, arī cilvēkiem ar invaliditāti un kustību traucējumiem. 

  1. Livonijas ordeņa pils

Kurzemes pusē ir ne tikai skaistas pludmales, bet arī ievērības cienīgi vēsturiski apskates objekti. Tiem, kas vēlas izbaudīt seno laiku šarmu, iesakām doties uz Livonijas ordeņa pili Ventspilī. Tur ikviens varēs iepazīties gan ar novada vēsturi, gan ar 19. gadsimta dzīvesveidu pilī. Neskatoties uz to, ka pils ir celta 13. gs. otrajā pusē, šodien tā ir brīvi pieejama cilvēkiem ar invaliditāti, padarot vēstures iepazīšanu un izzināšanu pieejamu ikvienam. 

  1. Latvijas Ugunsdzēsības muzejs

Īpaši zinātkāros aicinām ielūkoties ugunsdzēsēju ikdienā vairāku gadsimtu garumā un uzzināt, kā tā ir mainījusies un pilnveidojusies. Muzejā ir iespējams iepazīties ar ugunsdzēsības attīstību laika posmā no 19. līdz 40. gadsimtam. Ap apmeklētājiem būs iespēja apskatīt, kā šajā laikā mainījās ugunsdzēsības signalizācijas un dažādas ierīces, ugunsdzēsēju glābēju darba tērpi un ekipējums, kā arī saņemt informāciju par pēdējo gadu lielākajiem ugunsgrēkiem un citām katastrofām.

  1. Jūrmalas pilsētas muzejs

Par spīti pieņēmumam, ka Jūrmalā vienīgā apskates vieta ir ne vien Jomas iela, bet arī Jūrmalas pilsētas muzejs. Ēka ir pilnībā piemērota arī apmeklētājiem ar invaliditāti, un ieeja ir bezmaksas. Piemēram, domājot par siltāku laiku, var aplūkot lielāko peldkostīmu kolekciju Latvijā. Tāpat muzejā ir iespēja aplūkot eksponātus, kas liecina par cilvēku dzīvi Jūrmalā, sākot no 19. gadsimta līdz mūsdienām.

Ziedojumu vākšanas akcijas Latvija bez robežām ietvaros Narvesen un invalīdu un viņu draugu apvienība Apeirons aicina Latvijas iedzīvotājus ziedot, lai bēri un jaunieši no visas Latvijas varētu doties bezmaksas ekskursijās iepazīt savu dzimteni. Ziedot ir iespējams visās Narvesen veikala tipa tirdzniecības vietās. 

Foto: http://www.rothkocenter.com/rotko-centra-silvas-linartes-meistardarbnica