...silugopS

thezeezee
thezeezee 2. jūnijs 2017 22:28
1774

Spogulis – pavisam parasts priekšmets ar gludu virsmu un īpatnību spoguļot visu to, kas atrodas tā redzeslokā. Tas it kā rāda taisnību, bet tai pat laikā visu sagroza pilnīgi pretēji – spoguļattēlā, bet tekstu - spoguļrakstā.

Šādi spoguļi mums ir visapkārt – lieli, mazi, apaļi, kantaini, ovāli, taisnstūrveida, ierāmēti, uzlīmēti uz automašīnām un ēku fasādēm, tie daiļo greznākās pilis un parastākos padomju laika dzīvokļus, bet daiļā dzimuma pārstāves tos atradīs pat rokassomiņā, un varbūt pat vairāk kā vienu.

Šis spogulis ir visnekaitīgākais. Tas ir tikai priekšmets, kas spoguļo Tavu priecīgo, vai ne tik priecīgo seju. Tas ir redzējis Tevi mirdzošu, laimīgu un starojošu, tāpat arīdzan katru rītu bijis blakus un skatījies Tavās acīs, kamēr Tu klāt ikdienas make-up. Dažreiz tas izceļ katru pumpu un grumbiņu, kuras negaidīti uzradušās spoguļattēlā. Citu reiz tas rāda, ka atkal jau pāris kilogrami ir klāt Tavām ķermeņa aprisēm un nāksies vairāk piedomāt pie ēdienreižu grafika un satura. Tas ir bijis klāt arī pašos intīmākajos brīžos, kad esi nodevusies kārtējai skaistumkopšanas procedūrai. Neraugoties uz to, ka tas ir pieredzējis skaistus un pavisam bēdīgus brīžus, viņam atklātie noslēpumi un dzīves momenti tālāk netiks izpausti, par to vari būt pilnīgi droša.

Spoguļu pasaulē ir daudz vairāk kā tikai priekšmeti ar metāla krāsas un stikla apkopojumu. Lielākie spoguļi ir bērni. Viņi māca savus vecākus, kopējot viņu uzvedību. Dažreiz pieaugušajiem, bērnu vecākiem, ļoti noder ieraudzīt savu ikdienišķo rīcību (varbūt ne tik foršo) un paradumus, iegūt skatu no malas, lai augtu un mainītos uz augšu. Bērni mācās dzīvi, attiecības, lietu kārtību un visu, kas dzīvē svarīgs, no saviem vecākiem, atkārtojot to uzvedību un attieksmi. Šie spoguļi neklusē, viņi staigā apkārt un visiem klaji rāda savu vecāku uzskatus, domu gājienu un rīcību.

Un vēl ir pēdējie – grūtākie, sarežģītākie un neticamākie spoguļi – cilvēki, kuri mūs kaut kādā veidā kaitina ar savu rīcību. Kā izrādās, cilvēkus visvairāk tracina tieši tie līdzgaitnieki, kuriem piemīt tās pašas īpašības, kuras piemīt pašam satracinātajam. Ne jau velti radies teiciens – skabargu otra acī redz, bet baļķi savā neredz. Un tur ir tik daudz patiesības, tāpēc jāmācās dzīvot tā, lai es nevienu netracinātu, bet mani neviens cits netracinātu. Tas ir ļoti grūti, bet ne neiespējami. Viss slēpjas attieksmē – kā mēs attiecamies pret pasauli un apkārtējiem, tā viņi pret mums. Ja esi priecīgs, laimīgs un dod savu mīlestību, pretim negaidot neko, Tu saņemsi atpakaļ daudz, daudz vairāk.

Un dzīve ir skaista ar visiem iespējamajiem spoguļiem, atliek tikai pašām izvēlēties, kuru taciņu iet – vai meklēt un pamanīt tajā nepilnības un trūkumus, vai būt kā Alise Brīnumzemē un ieraudzīt neticamu pasauli sev apkārt.

Nobeigumā frāze pārdomām, ko teicis Mišels de Montēņs „Mūsu domu īstais spogulis ir mūsu dzīves ceļš.” 

Konkurss: Laiks pie spoguļa

20151008140647-14371.jpg

Zvaigzne ABC moto ir: “Labas grāmatas – gudrāki lasītāji!”.

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
Linduchy 4. jūnijs 2017 21:28

Lieliski uzrakstīts. Paldies :) (Y)

Kerstyna 4. jūnijs 2017 17:20

(Y)