"Satori" diskutēs par minoritāšu atainojumu bērnu kultūrā

Sieviešuklubs.lv
Sieviešuklubs.lv 27. maijs 2020 09:58
320

Ceturtdien, plkst. 18.30 tiešraidē notiks interneta žurnāla "Satori" un bērnu grāmatu izdevniecības "Liels un mazs" kopīgi rīkota diskusija "To taču nevar rādīt bērnam!" par minoritāšu atainojumu bērnu kultūrā.

Interneta komentāros un citur nereti nākas dzirdēt vai lasīt sašutušu vecāku komentārus "To taču nevar rādīt bērnam!" vai "Kā lai es to paskaidroju savam bērnam?". Šie komentāri bieži vērsti pret dažādu minoritāšu attēlojumu bērnu kultūrā vai pilsētvidē.

Rīkot šo diskusiju "Satori" pamudināja "Liels un mazs" izdotais nīderlandiešu rakstnieka Edvarda van de Vendela romāns pusaudžiem "Zilās zāles vasara" par divu puišu iemīlēšanos un savas seksualitātes apzināšanos.

Ko drīkst un ko nedrīkst rādīt bērniem? Kā bērni uzzina par dažādām minoritātēm? Kādu lomu šajā procesā spēlē kultūra? Vai Latvijā un latviski pieejamajā bērnu un pusaudžu kultūrā parādās minoritātes? Cik bieži un kā tās tiek attēlotas? Vai šīm tēmām pievēršas arī pašmāju autori? Kā māksliniekiem, rakstniekiem, režisoriem un citiem caur kultūru runāt ar bērniem par šīm tēmām? Vai bērnu kultūrai tas ir jādara?

Par šiem un citiem jautājumiem diskutēs pusaudžu psihologs Nils Sakss Konstantinovs, rakstniece un bijusī pirmsskolas izglītības iestādes vadītāja Jana Egle, antropoloģe un rakstniece Ieva Melgalve, režisors Kārlis Krūmiņš un izdevniecības "Liels un mazs" vadītāja Alīse Nīgale. Diskusija sāksies 28. maijā pulksten 18.30, un tā būs skatāma tiešraidē interneta žurnālā "Satori", kā arī "Satori" Facebook lapā. Diskusiju vadīs "Satori" galvenais redaktors Henriks Eliass Zēgners.

Informāciju sagatavoja:

Andrejs Vīksna, andrejs@satori.lv

Interneta žurnāls “Satori” ir kultūras un patstāvīgās domas portāls, kura mērķis ir uzturēt augstus standartus kultūras patēriņa un dialoga jomā.

Biedrība “Ascendum” apvieno cilvēkus un idejas, kas veido empātisku, izglītotu un pilsoniski aktīvu sabiedrību.

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies