"Kādas kāzas..., Pelīt?"

Kerstyna
Kerstyna 9. septembris 2013 08:22
2456

"Ak, Dievs, man rītdien jau paliek 25 gadi,  un es vēl neesmu precējusies": teica Pelīte savam attēlam spogulī. Pelīte gan nav nekāda pelīte, tā viņu mīļi dēvē tikai viņas Runcītis.
Lieta tāda, ka Runcītis atsakās precēties, kaut gan kopā  viņi  dzīvo  jau piecus gadus. Katru reizi, kad Pelīte sāk šķindināt "kāzu zvanus",  tā Runcītis saka :" Priekš kam mums pasē viens nožēlojams zīmogs? Es taču tāpat esmu ar tevi, mīļā, mīlu tevi un nekur nepazudīšu . Kam tas vajadzīgs?(heart) " Ar to saruna parasti beidzas, Pelīte piecērt durvis un divas dienas nerunā ar savu Runcīti.
"Nožēlojams zīmogs!!" - pie sevis čuksts Pelīte - "kā tad, ka nožēlojams, kāpēc viņš nevar vienkārši mani apprecēt!!?" 
Draudzenes mierina tik, un saka, lai neskrien pa sienu augšā, jo mazums kas - varbūt viņam negribas lielas kāzas, lielu burzmu, satikt lērumu nepazīstamus cilvēkus, negribas tērēties. Varbūt atbaida pirmskāzu kņada, kas to zin.... pacieties, pagaidi, esi mīļa ar viņu...
"Jā, jā! Kas to zin! - errojas Pelīte, kamēr viņas Runcītis saldi dus un ne par ko neerrojas - man rīt jau 25 un es NEESMU precēta !";( 
Traģēdija vai tomēr nē?


Papildini mūsu draudzīgos Sieviešu Kluba pulkus! Atver arī SAVU blogu!


Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
Nikte 18. septembris 2013 17:15

Varbūt ta parupji skanēs,bet kā lai sauc sievieti izejot sabiedrībā,ar kuru nodzīvoti vairāk kā 10 gadi un piedzimuši 3 bērni?Sieva viņa nav..tikai draudzene,vai piegulētāja ?
:X:^)

Ivetta 9. septembris 2013 18:16

Aha, nožēlojams zīmogs, bet kad iet runa par kādiem darba jautājumiem, kur līgumi jāslēdz, tad par katru cenu to zīmodziņu un parakstiņu gribam... Nu tas tā...aizķēra man šī doma.

Un uzskatu, ka cilvēkiem jābūt atbildīgākiem pirms izšauj šādus tekstiņus...

Rebeka 9. septembris 2013 17:31

Man ir 25 un neesmu vēl apprecējusies... saderināšanās gredzens gan man ir.... un tas arī manā uztverē ir tas svarīgākais, no otra just to, cik esmu svarīga, pašas kāzas un papīri ir otršķirīgi.... Tāpēc esmu dabūjusi ko gribēju, un ar tām kāzām nemaz nesteidzamies, kad sanāks sanāks ;)

KRX 9. septembris 2013 11:54

Nu, šķiroties jau parasti ir pavisam cita atmosfēra - ka tik otram kaut ko mazāk atdot :) Taču, mūsdienās daudz kas ir pierādāms - kaut vai ar kontu izrakstiem.

pece 9. septembris 2013 10:38 krx

Visbiežāk uzsvars ir "VAR"....

Jā, ja ir beigts un pagalam, tad var cerēt uz pusi no īpašuma (ja laulībā). Ja šķirsies un nebūs sakārtots kā īpaši, ne reti atstāj ar pliku pakaļu, jo redz sieva izrādās pa lielam dzīvojusi uz vīra rēķina, vismaz formāli....

Man ar patīk skaidra nākotne - viss ir mans un maniem bērniem un punkc!

Cerīte 9. septembris 2013 10:29

Mans Runcītis ari mani negrib precēt ,jeb kā es saku-padarīt par godīgu sievieti.Līdz pagājušo gad pēkšņi piedāvāja -ejam nu.Es samulsu un atliku to lietu atkal.......

Linduchy 9. septembris 2013 10:23 krx

(Y)(Y)(Y)

KRX 9. septembris 2013 10:21 pece

Nu, mazliet tomēr laulības atvieglo īpašumu lietas. Ja dzīvo normālu laulības dzīvi (bez līgumiem), laulātajam vismaz ir cerība saņemt 1/2 no laulības laikā iegādāto un pārējo dala pārējie mantinieki (ja tādi ir). Taču, ja nav laulības - dzīvesbiedrs var nesaņemt pilnīgi neko! Jo māsām, mammām, brāļiem, tantēm būs priekšroka. Protams, ja vien kopdzīves laikā jau savlaicīgi katrs nav līdzvērtīgi sadalījis piederošo. Lai gan, tas ir ļoti grūti - māja vienmēr būs vērtīgāka par pļavu vai auto, vai SIA kapitāldaļām (ja vien tas nav kāds konglomerāts).
Tāpēc es arī pilnībā atbalstu tomēr sakārtot pāra attiecības, jo nekad nevaram paredzēt, kas notiks. Un ticiet man, ja kādreiz dzīvē pienāk brīdis dalīt mantojumu - VIENMĒR uzrodas "īpašāki" radinieki, kas līdz šim nav likušies ne zinis! Un nesakiet, ka tā nav! Pat normālās ģimenēs tā gadās. Man vīram tieši šāda situācija pašlaik velkas jau 2 gadus.

pece 9. septembris 2013 10:01 Linduchy

Un ko reāli sakārto aprecoties?

Par īpašumiem - kas bija pirms tam, tas katram paliek, par kopdzīvē gādāto arī laulība nepasrgās, ja nebūs speciālā līgumā atrunāts kas un kā un vēl tāpat nianses - reģistrēts uz viena laulātā vārda vai kā kopīpašums (šo var reģistrēt arī bez laulības). Pie LV likumdošanas laulības īsti nedod aizsardzību.....

Linduchy 9. septembris 2013 09:42 pece

Arī fakts, bet es nezinu nevienu pāri, kuri būti sakārtojuši juridiskās lietas tāpat vien,kaut gan jā piekrītu - var tā darīt.

pece 9. septembris 2013 09:09 Kerstyna

Un kas ir tas, KĀPĒC sieviete tik ļoti vēlas? Visiem parādīt, ka vīrietis pieder sievietei? Grivbas lielu balli? vai?

pece 9. septembris 2013 09:08 Linduchy

Attiecību juridiskā sakārtošana mūsdienās un Latvijā īsti nenozīmē tikai oficiālu laulību. Var sakārtot arī bez laulības, bet "plika" laulība dod divas leitas:
1) ja nu partneris nonāk slimnīcā smagā stāvoklī, būs likumīgs pamats otru laist klāt;
2) ja iet bojā un esi stāvoklī, tad mazais automātiski būs laulātā;

Pārējais nekas īsti ar laulībām nesakārtotajas....

Kerstyna 9. septembris 2013 09:02

Tur jau ir tā lieta - sieviete vēlas, bet vīrietis šo vēlmi nesaprot, jo viņš taču tāpat ir - bez visiem citiem papīriem....

Linduchy 9. septembris 2013 08:53

''Gadsimta traģēdija'' :D
Zīmogus gan pasē vairs neliek. No vienas puses, ja pāris dzīvo kopā, tad attiecību juridiskās daļas sakārtošana būtu tikai ok, jo mazums kas var atgadīties :S Bet no otras puses, tā vieglāk pašķirties un pievērsties jaunām attiecībām, ja pēkšņi šajā vairs kaut kas neapmierina...

pece 9. septembris 2013 08:52

Filozofisks jautājums ar neviennozīmīgu atbildi. No vienas puses - kura gan sieviete nesapņo par greznām kāzām, balto kleitu un "skaistāko dienu mūžā" un apziņu - "tu esi mans!"?

No otras puses, gribam to atzīt vai nē, zīmogam pasē ir maz nozīmes.

Pa lielam, man šķiet, ka vai nu ir jādara tā lieta brīdī, kad uzsāk kopdzīvi - kā tas pienākas pēc tradīcijām, vai arī tas mēdz ievilkties uz nenoteiktu laiku.

Un kādi ir Runcīša argumenti neprecēties, ja jau reiz tas ir tikai zīmogs? ???

Starp citu zinu pāri, kuri dzīvo neprecēti, jo Viņš uzskata, ka tērēt naudu lielām kāzām ir stulbi - ja tev vajag, ejam uz zagsu sarakstīties, vakariņas sev restorānā un darīts - būs tyev zīmogs, Viņa grib Kāzas - pa smuko... tā nu meklē kopsaucēju - drīz jau būs 10 gadi riņķī!