Zini savas tiesības - pārsēšanās biļete Rīgas sabiedriskajā transportā

pece
pece 20. janvāris 2011 00:00
1177

Kādu rītu, braucot uz darbu, noplīsa trolejbuss. Nav jau nekas īpašs, tehnika kā nekā. Skaidrs viens - šis pagaidām nekustēs, būs jāpārsēžas citā. Noskatījos, ka daudzi nezin, ka lai turpinātu ceļu ar citu transporta līdzekli, ir nepieciešams pie bojātā transporta līdzekļa vadītāja paņemt Bezmaksas pārsēšanās biļeti, jo pretējā gadījumā par braucienu ar nākamo transporta līdzekli, ir jānorēķinās kā parasti un kontrole var uzskatīt, ka brauc "par zaķi". Iepazīsimies - tāda izskatās pārsēšanās biļete:

 

 

Precīzi tas skan tā: "Ja ceļā radies negaidīts satiksmes pārtraukums vai ja transporta līdzeklis nevar turpināt ceļu tehnisku bojājumu dēļ, vadītājs bez maksas izsniedz pasažierim vienreizējo pārsēšanās biļeti, ja pasažieris var uzrādīt derīgu vienreizējo braukšanas biļeti vai abonementa biļeti, kurā autorizēts attiecīgais brauciens. Pasažieriem ir tiesības izmantot vienreizējo pārsēšanās biļeti vienu stundu no tās izsniegšanas brīža jebkurā pārvadātāja transporta līdzeklī, kurš brauc jebkurā virzienā. "

Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
v 28. marts 2011 21:04

Liels paldies :)

pece 20. janvāris 2011 19:26

agy,
teorētiski, ja virzieni sakrīt, tad var tālāk braukt ar busu vai trolejbusu.

Aggie 20. janvāris 2011 18:57

...man bieži trāpās tramvaji, kas nevar turpināt ceļu, tad jādodas uz autobusu vai trolejbusu, vai tad, ja tramvaja vadītājs man iedos šo biļeti, es varu braukt ar autobusu vai trolejbusu?... jo citā tramvajā neiekāpsi... līnija aizņemta...

pece 20. janvāris 2011 14:45

inesev,
Nezinu kā ir pareizi, bet cik man zināms, tad aktivizējas gan, mainot transportus pat vienā maršrutā.

Izņemot gadījumu, kad ar īsu pauzi turpini tajā pašā maršrutā ar tāda paša veida transporta līdzekli un to pašu maršruta numuru.

Un vēl, ja ir mēnešbiļete (!) konkrētā maršruta transporta līdzeklī, tad maršruta sakritības robežās var izmantot arī jebkuru citu transporta līdzekli, nereģistrējot talonu.

inesev 20. janvāris 2011 14:14

Vai tadd nav taa, ja brauc vienaa marshrutaa ar dazhaadem trolejbusiem, tad ir deriiga viena biljetet? Tas ir, es pabracu divas pieturas ar 5 trolrjbusu, izkaapju un paarkapju 3.trolejbusaa peec briizha, tad talonu nemaz nevar aktivizeet, jo veel tajaa ir saglabaajies noskeneejums no taa 5.trolejbusa.

Noelle 20. janvāris 2011 13:20

lai gan šobrīt Rīgā ar sab.transportu reti pārvietojos, bieži esmu tieši par šo lietu aizdomājusies, ka cilvēkam vai nu jābrauc pa "zaķi" vai jāmaksā dubultā, ja noplīst transpirtlīdzeklis. Izrādās, ka tomēr par to ir padomāts.

Paldies Tev, Pece, par noderīgo info. :)

pece 20. janvāris 2011 12:31

Viesi,
Es nekāptu laukā no sabiedriskā, bet "nodrošinātos" ar lieciniekiem, katram gadījumam. Lats (t.sk. piecu latu banknote) ir maksāšanas līdzeklis un ja kāds kaut ko tirgo, tad tā ir tirgotāja problēma, kur ņemt maiņas naudu.

Vēl rakstītu sūdzību gan par vadītāja rupju un necinīgu izturēšanos pret klientu, gan par to, ka neņem naudu un nevar nopirkt biļeti. Un gaidītu no RS oficiālu atbildi (zvanu pie papīra nepiesiesi) - gribu redzēt uz kāda likuma panta šie pierādītu, ka neņemt pretī banknotes ir normāli.

20. janvāris 2011 12:16

Ko darīt, tad ja vadītājs nevar samainīt 5 latus un izsēdiona arā no transporta? Zvanīju uz Rīgas satiksmi, bet viņi man paskaidroja, ka tas ir normāli.. Es biju šokā, jo nauda man bija, bet biļeti nedabūju. Vel nācās dzirdēt rupeklības no tranvaja vadītāja - lai lasoties ārā un viņam esot vienalga, ka man nauda ir, jo viņš nevar to izmainīt, lai iedotu man biļeti!!

20. janvāris 2011 11:44

Paldies, noderīga informācija!

miranda 20. janvāris 2011 11:24

Paldies! :) Es arī nezināju. :)