Ziemassvētku kaktuss un citi ziedošie brīnumi

nosiguldas
nosiguldas 20. novembris 2014 13:31
2871

Šoreiz par  Ziemassvētkiem, kas lieliem soļiem tuvojās. Tagad ir īstais laiks tādiem dabas brīnumiem kāZiemassvētku kaktuss ( zigokaktuss), Ziemassvētku zvaigzne ( Puasetija ) un Alpu vijolīte. Manā mājā pamazām sāk ziedēt Acālijas un Kamēlijai arī ir pumpuriņi. Vai viņa uzziedēs protams ir jautājums, bet cerība parasti mirst pēdējā.

 

1

Tagad par dažiem maniem novērojumiem.

  • Kaktusi arī Ziemassvētku kaktuss, ne labprāt mīl pārstādīšanu, jo šaurāks pods, jo bagātāk zied.
  • Ir stingri jāievēro miera periods, es parasti uz mēnesi pārtraucu kaktusi laistīt un atsāku, tad, kad parādās pirmie mazie pumpuriņi. Baltais kaktuss parasti zied uz 18. novembri, šogad bija izņēmums, stāv uz palodzes un brīnās, vēl neviena pumpura nav, tā kā arī viņam tagad ir iestājies gavēnis un kamēr neredzēšu pumpuru, nelaistīšu. Rozā zied uz Ziemassvētkiem, jauno gadu, bet sarkanais šogad ziedēja pat divas reizes, arī uz Jāņiem.
  • Kad kaktuss ir sataisījies ziedēt es atsāku to laistīt ar siltu ūdeni, kam pievienoju nedaudz mēslojuma ziedošiem augiem.

 Zie3massvētku zvaigzni es esmu mēģinājusi vairākkārt atdzīvināt un audzēt kā daudzgadīgu telpaugu, bet man tā arī tas nav izdevies. Runājot ar manu draudzeni, viņa paskaidroja, ka šie augi tiek izdzīti tieši Ziemassvētkiem pēc kā viņi aiziet bojā ar retiem izņēmumiem. Esmu redzējusi, ka tomēr šis augs pārdzīvo arī vēl vienu gadu, bet lai tas ziedētu, te ir jābūt lielam entuziastam, jo ar papīra tūtiņu  jāskraida no rīta un vakarā.


Pirmā kamēlija manā mājā ienāca ļoti sen, es viņai baidījos pieskārties, bet viņa nometa ziedus  un pēc tam lapas un aizgāja bojā. Ilgi es centos viņu savā mājā nenest, bet kārdinājums bija tik liels, kad man pajautāja, ko uzdāvināt, es protams izvēlējos Kamēliju. Protams, ka sāku lasīt ko esmu atnesusi mājā tikai tad, kad viņa priecēja mani uz palodzes.

Izrādās, ka Kamēlija nemīl telpas un viņai ir 4nepieciešama vēsa un ļoti gaiša vieta, bet vasaru tā pavada laukā. Mana Kamēlija vasaru pavadīja laukā un tagad ir novietota pašā aukstākā telpā pie loga. Ir redzami mazi pumpuriņi, bet es jau esmu samierinājusies, ka tā var neuzziedēt.

 Acālijas nav mani mīļākie telpaugi, bet kārdinājums panākt, lai tie atkal uzzied bija pietiekoši liels, lai pēc vasaras dārzā tās iekārtotos uz palodzes un sāktu ziedēt. Pagaidām ir redzams viens ziediņš, vai būs vēl , tad jau redzēs, to noteikti atrādīšu.

( šoreiz foto no interneta).

 

Blogo Sieviešu klubā un laimē!

20141120143043-59918.jpg

Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
nosiguldas 21. novembris 2014 09:25

(Y), rozes šķirni nezinu gan

Ciao 20. novembris 2014 15:42

Nu tātad manas skaistās trio māsiņas! :D Un man ir jautājums, varbūt Tu zini šīs rozes šķirni?

Ciao 20. novembris 2014 15:32 nosiguldas

ok, eju fotografēt!

nosiguldas 20. novembris 2014 15:20 VIT@

padalies ar Kamēlijas fotogrāfiju:)

Ciao 20. novembris 2014 15:13

mmmm Japānas kamēlija... love.. manējā ir baltā krāsā. manos apstākļos viņa protams visu gadu atrodas ārā. Pašlaik ir vienos milzīgos pumpuros, gaidu ziedēšanu :)

Par puanetsiju man arī viņa vienmēr nobeidzas. Taču nesen uzgāju kādu interesantu amīšu saitu, un esmu pilnas apņēmības tomēr mēģināt atkal.. jo puanetsijas izaug par milzīgiem un ļoti krāšņiem krūmiem, ir vērts mēģināt :)
Ak ziedošais kaktuss :( Arī gribu!!!! Ļoti skaisti :)

Kā pievienot rakstus Sieviešu Klubā?

PAMĀCĪBA: Kā pievienot rakstu/fotoblogu/video Sieviešu Klubā?

PAMĀCĪBA: Kā pievienot rakstu/fotoblogu/video Sieviešu Klubā?

Kādēļ sākt blogot Sieviešu Klubā?

Kādēļ sākt blogot Sieviešu Klubā?

Redaktores sleja

Pārmaiņas...

Pārmaiņas...

Kādi konkursi notiek Sieviešu klubā

Skaistumkopšanas balvas, kino un teātru biļetes, grāmatas

Horoskopi

Horoskops 2020. gada jūnijam

Horoskops 2020. gada jūnijam