Zemes stunda šogad 27. martā

19. marts 2010 00:00
1637

ANO 22. aprīli noteicis par starptautisko Zemes dienu, taču daudzas valstīs šajā laikā tiek organizēti Zemes nedēļas vai pat Zemes mēneša pasākumi. Šogad Zemes dienai aprit jau četrdesmitā gadadiena.

{smallpic:1}

Tas viss ar mērķi pievērst cilvēku uzmanību samilzušajām vides problēmām un globālajai sasilšanai. Tomēr, lai arī ne visi esam sparīgi vides problēmu aizstāvji, statistika liecina, ka arvien vairāk valstu vienojas kopīgā akcijā jeb Zemes stundā. Šogad tā notiks 27. martā, kad laikā no 20:30 – 21:30  pēc vietējā laika, uz vienu stundu ikviens pasaules iedzīvotājs tiek aicināts izslēgt visas elektroierīces. Zemes stunda ir Pasaules Dabas Fonda organizēta vispasaules akcija, kuras laikā uzņēmumi, pašvaldības un ikviens cilvēks izslēdz apgaismojumu, lai parādītu atbalstu aktīvai rīcībai pret klimata pārmaiņām.

 

Zemes stunda ir simbolisks pasākums, kas paredzēts, lai ikvienam pasaules iedzīvotājam dotu iespēju uzskatāmi parādīt valstu vadītājiem savu nostāju globālu un tālredzīgu lēmumu un stingras klimata politikas nepieciešamībā. Zemes stunda ir lielākais klimata tēmai veltītais pasākums, kāds jebkad noticis. Tās laikā miljoniem cilvēku visapkārt pasaulei vienosies, izslēdzot apgaismojumu uz vienu stundu, lai pieprasītu izlēmīgu rīcību klimata problēmu risināšanai. Zemes stundai ir ārkārtīgi liels atbalsts no iedzīvotāju puses pasaules valstīs. Līdzīgi kā Jaunais gads Zemes stunda virzās no vienas laika zonas uz nākamo.

 

Šī akcija aizsākās Sidnejā 2007. gada 31. martā, kad tajā vienojās vairāk nekā 2.2. miljoni iedzīvotāju, tajā skaitā arī uzņēmumi. Tumsā slīga gan Operas nams, gan citas iestādes. Pagājušā gada akcijas laikā tika plānots samazināt ikdienas enerģijas patēriņu par 5%, taču rezultātā enerģijas patēriņu izdevās samazināt par 10%! Akcijai pievienojās jau 50 miljoni cilvēku visā pasaulē. Arī pagājušajā gadā miljoniem cilvēku vairāk nekā 4000 pasaules pilsētās vienojās Zemes stundā, lai parādītu savu attieksmi pret globālo sasilšanu un parādītu savu atbalstu vides problēmu risināšanai.

 

Arī Latvijā atzīmēja Zemes stundu un varējām vērot kā satumst Dzelzceļa tilts un Brīvības piemineklis. Šīgada Zemes stundas 2010 mērķis ir apvienot 1 miljardu cilvēku 80 pasaules valstīs, 1672 pilsētās.

 Ligita Brodiņa

Vairāk informācijas Pasaules dabas fonda mājas lapā www.pdf.lv

{smallpic:2}

Skaties Zemes stundas oficiālo video!

Arī pie mums tiek atzīmēta Zemes stunda un 27. martā plkst. 20:30 tumsā iegrims Rīgas pils torņi. Arī citu pilsētu iedzīvotājiem ir iespēja kļūt aktīviem un iesaistīties Zemes stundas rīkošanā savā pilsētā. Katru gadu visā pasaulē Zemes stundai pievienojas arvien vairāk pilsētu un arvien vairāk cilvēku.

Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies