Zaļie īkšķīši. Laiks sākt dārza darbus!

Sieviešuklubs.lv
Sieviešuklubs.lv 27. marts 2010 00:00
1185

Nu jau pavasaris ir klāt un daiļajām dārzniecēm zaļie īkšķīši sāk kņudēt. Tā gribās sēt, tā gribās stādīt un audzēt! Lai Jums izdodas!

{smallpic:1}

Bet, lai tas izdotos pirmklasīgi, ir jāievēro vairāki priekšnoteikumi:

1. kur pērkat sēklas un stādus,

2. cik vēlaties par to izdot naudu,

3. vai zināt, jāaudzē katra kultūra!

 

Žurnālos un dārzkopības veikalos Jūs uzzināsiet, kā vajag rīkoties, bet neviens nepastāstīs- ko nevajag darīt. Tās ziņas ir jāizvilina no profesionāliem audzētājiem sarunās vai jāatkož pašām ilgstošā darbā (bet tas prasa daudz izputinātu lidzekļu un laika.)

 

Tagad daudzi paši audzē tomātus, gurķus, burkānus u.c. pārtikas programmai. Bet kur pērkat, piemēram, stādāmo materiālu? Tirgū? Redzat: ļoti atšķiras, ko tirgotājs tirgo- tomātu stādus vai pašus tomātus. Ja stādus- tad viņi pērk sēklas par 0.30Ls paciņā. Rezultātā raža ir neliela, stādi slimo ar visām iespējamām slimībām.

 

Ja rezultātā grib iegūt ražu- vienai sēklai ir jāmaksā ap 0.10Ls, tad tas ir F1 (hibrīds), izturīgs pret daudzām postošām slimībām. Tātad , jāmeklē godprātīgs stādu un sēklu tirgotājs. Pērkot skaistās, krāsainās sēklu paciņas, Jūs pārmaksājat, jo nauda izdota par bildi. Varat pirkt profesionālo iepakojumu- labāka dīkstība, labākas šķirnes, var izmantot sēklas nākamajā gadā. Piemēram 100 gurķu sēklas maksā ap 3- Ls. Bet var jau ar kādu kooperēties. Ir sēklu veikali, kur pārdevējs vēlīgi atplēsīs lielo iepakojumu, un varēsiet nopirkt noteiktu skaitu sēkliņas. Tādas Jūs nedabūsiet ne hipermārketu veikalu tīklā, ne arī būvniecības veikalos.

 

Lielveikalos nav prātīgi pirkt gladiolu, frēziju sīpolus. Šiem puķu sīpoliem ir svarīga temperatūra kādā tie tiek izturēti ziemā un to transportēšanas laikā nevar ievērot. Bieži šie sīpoli apsēsti ar tripsi (insekti, kas izsūc sīpola sulu un tā rezultātā augs neziedēs), slimi ar puvi un citām slimībām.

 

Pacentieties sameklēt kādu vietejo puķu audzētāju, selekcionāru. Viņiem ir lielas šķirņu kolekcijas, varat tās pasūtīt pēc kataloga. Varat arī gadatirgos nopirkt. Pavasaros pagastos tie tiek rīkoti. Vietējo audzētāju gladiolas izceļas ar brīnišķīgu krokojumu, krāsojumu un augumu. Var nopirkt pavisam sīkiem, divlatnieka lieuma ziediņiem, gan apakštasītes cakām. Ārzemnieces tām netiek līdzi. Nepērciet dāliju gumus un citus sakneņus, ja nevarat tos labi apskatīt. Bieži tie ir iesaiņoti, un nevar novērtēt to kvalitāti.

 

Atbalstet vietējos audzētājus, viņi ne tikai ir to pelnijuši, bet arī to vērti! Vai Tu šogad plāno uzsākt dārza darbus? Ko Tu plāno audzēt savā dzīvoklī/ mājā/ piemājas dārziņā?

***

Pievieno rakstu un laimē kādu no 5 Sieviešu Kluba dāvanu kartēm sievišķīgiem pirkumiem 20 Ls vērtībā. Uzzini vairāk www.sieviesuklubs.lv
***
Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
28. marts 2010 00:02

Jā, to aizmirsu pieminēt. Paldies :) Arī tā ir laba vieta kur iegādāties labus stādus un sēklas. Kā arī iegūt labu informāciju.

danija 27. marts 2010 19:38

vĒL LABAS SĒKLAS VAI SĪPOLUS VAR DABŪT DAŽĀDĀS AUGU IZSTĀDĒS.