Virtuves gadžeti - plusi, mīnusi, alternatīvas.

VesmaSk
VesmaSk 15. jūlijs 2015 14:13
2718

Katrai mums ir savas vājības – vienai patīk audzēt puķes, otrai prieku sagādā rokdarbi, vēl trešajai – kosmētika, bet es esmu „kritusi” uz garšvielām un virtuves gadžetiem. Par garšvielām parunāsim citu reizi, šoreiz pastāstīšu par saviem veiksmīgajiem un ne tik veiksmīgajiem atradumiem virtuves gadžetu plauktā.

Vairums manu virtuves piederumu ir iegādāti ebay.com un par dažiem tad arī pastāstīšu savu pieredzi.

20150715140313-73566.jpg

1. Ar baterijām darbināmas piparu dzirnaviņas. Iegādājos par € 5,80 (šeit un turpmāk cena ar visu piegādi).  Veikalos tādas maksā 7,5 – 15 eiro. Līdz tam iztiku ar rokas dzirnaviņām, bet reizēm, kad piparus vajadzēja vairāk, roka nogura, tādēļ izlēmu beidzot iegādāties ko elektrisku un jaudīgāku. Kādēļ neizmantoju jau gatavus maltos piparus? Tās, kas kaut reizi pamēģinājušas svaigi maltus, sapratīs, - ciest nevaru tos bezgaršīgos putekļus.

Plusi  - tiešām samaļ ātri un daudz, un pa tiešo ēdienā

Mīnusi – vajadzīgas 4 mazās baterijas un, dzirnaviņas bieži lietojot, baterijas diezgan ātri beidzas. Šim esmu atradusi izeju – pērkam tikai uzlādējamās baterijas un regulāri turu uzlādētās pa ķērienam.

Secinājums – ērti, ātri, bet nepieciešams turēt pa ķērienam svaigas baterijas.

Alternatīva – izmantot gatavos maltos piparus vai malta ar rokas dzirnaviņām.

 20150715140326-87891.jpg

2. Otiņa ar rezervuāru konditorejas izstrādājumu pārsmērēšanai. Iegādāta par  € 1,40, internetveikalā līdzīgu manīju par padsmit eiro. Mirkļa iegribas pirkums.
Mīnusi – šķidruma ietilpība kātiņā ir gaužām maza, man iekšā nesagāja visa pīrāgu apsmērēšanai domātā pīles ola (kas ir tikai nedaudz lielāka par vistas olu).

Plusi - var izmantot kā parastu silikona otiņu.

Secinājums – bez šī var iztikt, ja mājās ir parastā silikona otiņa.

Alternatīva – parasta silikona otiņa.
 

20150715140339-94612.jpg

3. Ķiploku spiede. Iegādāta par € 3,03, mūsu interneta veikaos nopērkama sākot no € 3,85. Jokaina paskata ierīce, kurā ķiploks tiek sasmalcināts griežot to starp tādiem kā zobiņiem. Dīvainā kārtā darbojas un lieliski izmantojams, ja vajadzīgs smalcināt lielu vairumu ķiploku. Man ķiploki bija nedaudz apvītuši un ne pirmā svaiguma, tādēļ baidījos, ka tik kāds zobs tur nenolūst, bet izturēja gan.

Plusi – ķiploki sasmalcinās vienmērīgi, ļoti ērti mazgāt – izskalo, un viss, nav tādu problēmu kā ķiplokspiedei, kad jāizdabū ķiploka šķiedras ārā no caurumiņiem.

Mīnusi – nesaspiež ķiploku tik smalkā putriņā kā parastā ķiplokspiede.

Secinājums – ērti kopjama, bet izmantojama lielākam ķiploku daudzumam.

Alternatīva – parastā ķiploku spiede.

20150715140353-49259.jpg

4. Spirālveida rīve. Ļoti sagribēju. Iegādājos par € 4,50 ebay.com, portālā perkamkopa.lv manīju par € 7,39 un vienā otrā internetveikalā pat par € 21,34. Šajā sanāca pamatīgi vilties.
Plusi – var sarīvēt dārzeņus smalkās strēmelītēs.

Mīnusi – rīvējas grūti, ir daudz dārzeņu atlikumu, jo nav iespējams sarīvēt dārzeņus līdz galam, vidus, īpaši burkāniem, bieži iesprūst.

Secinājums – vējā izmesta nauda.

Alternatīva – dārzeņus rīvēt garenvirzienā uz parastās rīves – būs ātrāk, ērtāk un bez atlikumiem.
 

20150715140409-70763.jpg

5. Saldējuma formiņas. Iegādāju jau dažus gadus atpakaļ, vēl latos. Ebay.com atrodamas par lētām naudām un šobrīd plaši pieejamas arī mūsu veikalos.

Plusi – īsts atradums bērnu mammām un tiem, kuriem gribas kādu aukstu saldumu karstajās dienās. Var saldēt sulas, blenderētus augļus un to maisījumus – lētāk un veselīgāk  nekā veikalā pirktie saldējumi.

Mīnusi – reizēm saldētavā mēdz apgāzties, tādēļ jāskatās, lai formiņas ir ar stabilu statīvu. Bez tam, labāk pirkt tādu komplektu, kur katra formiņa ir no statīva izņemama atsevišķi, jo tad viena našķa dēļ nevajadzēs no saldētavas vilkt ārā visu statīvu.

Secinājums – lielisks pirkums, ja vien pievērš uzmanību formiņu stabilitātei un komplektācijai.

Alternatīva – var izmantot vienreizlietojamās mazās plastmasas glāzītes.

 

Tādi, lūk, ir mani virtuves gadžeti. Un kas labs ir iegādāts Tev?

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
Kerstyna 15. jūlijs 2015 17:27

Bet no informācijas viedokļa - blogs ļoti labs :)

Kerstyna 15. jūlijs 2015 17:27

Mjā, man nekā NAF!!! Blenders noklājās, jaunu nenopirku vēl. Kaut kādas virtuves lietiņas iepirkšu, kad iekārtošu līdz galam savu jauno virtuvīti :)

rasas 15. jūlijs 2015 15:10

Džīzas! :D Saņēmu dāvanā multifunkcionālu katlu.. tad tas arī ir mans virtuves gadžets, kurš vēl nav sākts lietot :$

Linduchy 15. jūlijs 2015 14:51

Tikko nopirku lielus, baltus, kvadrātformas pusdienu šķīvjus ... un aizvietoju veco rokas blenderi ar jaunu :)
Sākumā ieraudzīju to rīvi un nodomāju - re, ātrs variants cukīni nūdeļu gatavošanai, bet, ja reiz saki, ka rīve nav nekam derīga, tad atkal aplauziens...būs vien jāstrādā ar rociņām :D

Ciao 15. jūlijs 2015 14:37

uz gadžetiem nesmu kritusi, bet manā virtuvē ir jābūt piestai - garšivelu, eļļu un anšovu mixēšanai un ne tikai.. rokas koka piparu dzirnaviņām. Koks uzglabā perfekti smaržas, vienmēr miksēju dažādas piparus un ahh kas par smaržu ēdienam ar svaigi matiem pipariem...

Cerīte 15. jūlijs 2015 14:23

Sen skatos uz saldējuma formiņām-laikam jau laiks pirkt.No pārējiem gadžetiem ari būtu uzrāvusies uz to garenrīvi,lai ari saprastu ka tā neder.