Virtuve top labāka: knifi par mazāk nekā 4 eiro

Sieviešuklubs.lv
Sieviešuklubs.lv 18. marts 2021 13:01
299

Katrs trešais Latvijas iedzīvotājs atdzīst*, ka pēdējā gada laika mājās ēdienus gatavo biežāk nekā iepriekš, tāpēc ikdienas ērtības ir svarīgākas nekā jebkad. IKEA interjera dizainere atklāj, kā sakārtot un uzlabot virtuvi vien par dažiem eiro. 

“Es vienmēr cenšos ēdienu gatavošanu padarīt pēc iespējas aizraujošāku. Tam noder virtuves mazie, neaizstājamie palīgi – virtuves piederumi –, kas ne vien atvieglo darbu, bet palīdz samazināt atkritumus, piekopt ilgtspējīgus paradumus un virtuvi iekārtot pārskatāmāk un parocīgāk,” stāsta IKEA Latvija interjera dizainere Elīna Kuliša. 

Virtuves uzlabojumi par baltu velti 

 • Atbrīvo vietu! Paraugies uz savu virtuvi objektīvi – cik virtuves piederumu tu lieto regulāri? Lai iegūtu vairāk brīvas vietas, sašķiro sen nelietotos priekšmetus un atdod tos kādam vai ziedo. Pēc tam atbrīvo virtuves darba virsmu – kārbas saliec atvilktnēs vai skapīšos. Tu uzreiz pamanīsi atšķirību. 

Virtuves uzlabojumi līdz 1 eiro

 • Auduma dvieļi un trauku drānas. Tos var lietot atkārtoti, turklāt tie ļauj ietaupīt papīra dvieļus. Dvieļi ar cilpiņu būs ērtāki uzglabāšanai un būs mazs, tomēr labi pamanāms akcents virtuvē. 
 • Tējas sietiņi. Tos ražo no nerūsējošā tērauda, tāpēc tie kalpo ilgi un noder dažādiem nolūkiem: tējas sietiņus var izmantot garšvielu glabāšanai, zupas vārīšanai vai sautējumu gatavošanai, vai kā sietiņu, pārkaisot kūku ar kakao. 
 • Trauku mazgājamā birste. Izvēloties pareizos rīkus, katlus ir vieglāk izmazgāt, turklāt maliņa ar skrāpi palīdz viegli atbrīvoties no piekaltušām ēdiena paliekām.
 • Galda piederumu organizators. Palīdz sakārtot virtuves un galda piederumus, lai virtuves atvilktnē varētu uzreiz atrast vajadzīgo un ķerties pie darba.

20210318130037-43099.jpg

Virtuves uzlabojumi līdz 2 eiro

 • Pārtikas kārbas ar vāku. Šīs kārbas tukšas var glabāt saliktas vienu otrā. Ļauj efektīvi izmantot vietu ledusskapī vai saldētavā, un tajās ir ērti paņemt ēdienu līdzi ceļam, sākot ar uzkodām un beidzot ar ēdienu veselai maltītei. Caurspīdīgos vai marķētos traukos ir vieglāk atrast meklēto. 
 • Atkārtoti aiztaisāmi maisiņi. Izgatavoti no atjaunojama materiāla un nesatur BPA. Šos maisiņus drīkst sasaldēt, un tajos var likt līdz pat 50 °C karstus produktus. Tie ir lieliski palīgi, lai nosargātu kārtību virtuvē un citās telpās. 
 • Aiztaisāmie klipši. Ar tiem pārtiku var ilgāk saglabāt svaigu, un tai ir vieglāk piekļūt. Lieliski noder, liekot produktus glabāšanai ledusskapī, saldētavā vai maizi maizes kastē – vairs nekādu neatveramo mezglu vai kaitinošo plastmasas gumiju! 

20210318130103-22271.jpg

Virtuves uzlabojumi līdz 3 eiro

 • Mizotājs. Dārzeņu mizotājs ļauj ietaupīt laiku un palīdz samazināt atkritumu daudzumu. Ar tiem var arī plāni sagriezt dārzeņus salātiem un vokpannā gatavotiem ēdieniem. 
 • Trauku žāvētāja paliktnis. To var likt zem trauku žāvētāja, lai tas uzsūktu ūdeni, kas notek no traukiem, vai zem nelielām sadzīves tehnikas ierīcēm, piemēram, zem miksera vai blendera, lai nesaskrāpētu vai nesasmērētu darba virsmu.
 • Karafe ar korķi. Tā ne vien glīti izskatās, bet ir arī parocīga dzērienu glabāšanai; pat ledusskapja durvīs. Piemērota arī karstiem dzērieniem. Karafi var izmantot arī ūdens pasniegšanai un sauso pārtikas produktu glabāšanai. 

Virtuves uzlabojumi līdz 4 eiro

 • Salātu žāvētājs. Izturīgs, viegli lietojams, tīrs un kompakts. Bļodu var izmantot arī ēdiena, piemēram, salātu, pasniegšanai.
 • Ķiploku spiede. Izturīgs nerūsējošā tērauda instruments, kas tiek galā pat ar nenomizotām ķiploku daiviņām. Iekšējā detaļa ir izņemama vieglākai tīrīšanai.
 • Pārtikas aizsargi. Tie ir izgatavoti no elastīga silikona, un tos lieto kā vāciņus, lai pārtikas produkti un dzērieni ilgāk būtu svaigi, un var izmantot burkām, stikla traukiem vai tieši uz augļa vai dārzeņa, piemēram, pusītei citrona.
 • Stanga ar pakaramajiem un trauciņiem. Glabājot tur virtuves piederumus, tie vienmēr būs pie rokas, un uz darba virsmas būs vairāk brīvas vietas. Piemēroti arī garšaugu glabāšanai. 
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies