Viena telpa, daudz funkciju: kā iekārtot dzīvojamo istabu lielai ģimenei

Autors: Sieviešuklubs.lv, 2019. gada 9. oktobris, 17:18:23
Viena telpa, daudz funkciju: kā iekārtot dzīvojamo istabu lielai ģimenei

Kupla ģimene nelielā mājoklī? Virtuve, kur nepietiek vietas atsevišķai ēdamzonai? Visu var atrisināt. Ar pārdomātu iekārtojumu dzīvojamo istabu var pārvērst par daudzfunkcionālu telpu dažādām vajadzībām. IKEA dizainere Barba Romanovska iesaka izvēlēties mēbeles ar vairākām funkcijām, lai telpā varētu ieturēt maltītes, strādāt, gulēt un rotaļāties, vārdu sakot, – ērti dzīvot. 

“Ja mājoklī kopā dzīvo vairāki cilvēki, ir jākļūst radošiem, lai iekārtojums būtu ērts visiem kopā un katram atsevišķi. Katram ģimenes loceklim ir savs raksturs un vajadzības, taču dzīvojamā istabā visiem būtu jājūtas kā mājās. Ja sapņu ir daudz, bet telpa tikai viena, vispraktiskākās būs viegli pārveidojamas mēbeles. Pirms ķerties pie interjera veidošanas, ir pamatīgi jāapdomā plānojums, lai tas būtu ērts un ergonomisks, kā arī funkcionālais dalījums zonās,” uzsver interjera dizainere.

Ieplāno vietu nakšņošanai

Nelielos mājokļos dzīvojamā istaba nereti pilda guļamistabas, viesistabas un ēdamistabas funkcijas. Izvelkams dīvāns ir teicami piemērots šādiem mājokļiem, jo ir ērts gan sēdēšanai, gan gulēšanai. Ja dīvānam ir nodalījums mantu glabāšanai, tad segas, spilvenus un gultasveļu var ērti noglabāt nost no acīm, bet nelielu kafijas galdiņu uz riteņiem var viegli pārvietot un vajadzības gadījumā izmantot kā naktsgaldiņu. Ja vienā telpā jāiekārtojas vairākiem ģimenes locekļiem, zonas var nodalīt ar plauktiem vai pat ar aizkariem.

20191009171758-75479.jpg

Izveido ēdamzonu

Ēdamzona jāiekārto tā, lai tā būtu piemērota ģimenes maltīšu ieturēšanai un viesībām kopā ar ciemiņiem. Ir prātīgi izvēlēties viegli pielāgojamus risinājumus, piemēram, saliekamu galdu un saliekamus krēslus vai krēslus, kurus var salikt vienu uz otra, ietaupot vietu. Saliekamos krēslus brīžos, kad tie nav nepieciešami, var pakarināt pie sienas. Turpat netālu no galda var novietot skapjus, lai maltītēm nepieciešamās lietas būtu pa rokai un nevajadzētu vienmēr doties uz virtuvi, ja kaut kā pietrūkst. Ieteicams izvēlēties dažādus glabāšanas risinājumus. Piemēram, BILLY kolekcijā ir kombinācija, kurā ir gan slēgts skapītis, gan skapītis ar stikla durvīm lietām, kuras tu vēlētos parādīt, nevis slēpt. Papildu vietu var iegūt arī ar pārvietojamiem virtuves ratiņiem, kurus var viegli nolikt tur, kur tie tobrīd noderētu. 

Laiks atpūtai

Katrā dzīvojamā istabā vajag vietu, kur atpūsties un skatīties mīļākās filmas. Arī te var sākt ar skapīšiem – vaļēju un slēgtu plauktu kombinācijā var paslēpt dažādas lietas, lai neradītu lieku nekārtību, bet televizors, spēļu konsole un citas nepieciešamās mantas var palikt redzamas. Ap televizoru var novietot netiešo apgaismojumu. Ērts ir apgaismojums ar regulējamu intensitāti. Piemēram, TRÅDFRI bezvadu dimmeris maksā mazāk par 10 eiro. Ģimenēm ar maziem bērniem atpūtas zonā būs ērti lietot paklāju, jo bērni bieži spēlējas uz grīdas. Kārtību ir viegli uzturēt ar dažādām kastēm un groziem, kur var salikt, piemēram, rotaļlietas. 

Vieta darbam

Kad pienāk laiks atrotīt piedurknes, ir labi, ja raitākai strādāšanai var atrast ērtu vietu. Ja atsevišķai darba vietai telpa ir par mazu, kā rakstāmgaldu var izmantot arī ģimenes ēdamgaldu. Ja tomēr atrodas stūris nelielam rakstāmgaldam, izvēlies pēc iespējas šaurākas mēbeles – tikai tik daudz, lai pietiktu vietas papīriem un klēpjdatoram. Arī galda lampai jābūt kompaktai. Lai atvilktnēs pietiktu vietas visiem sīkumiem, izmanto organizatorus un, piemēram, ar vārda pirmajiem burtiem apzīmētas kastes katram ģimenes loceklim. Apsver arī iespēju iegādāties nolokāmu galdu – kad tas nebūs vajadzīgs, tas saliktā veidā gandrīz neaizņems vietu. 

Kārtības sardzē 

Atjautīgi mantu glabāšanas risinājumi, piemēram, moduļu sistēmas, saliekamie dīvāni un sēdmoduļi ar nodalījumu mantām ir iespēja paslēpt nekārtību, atvilkt elpu un atpūsties. Panākumu atslēga ir atstāt pēc iespējas vairāk brīvas vietas uz grīdas, glabāt mantas sienas skapjos un izmantot vietu pie sienas līdz pat griestiem. Vietu skapjos var izmantot optimāli, papildinot ar ieliktņiem un pakaramajiem.