Veic pavasara tīrīšanu savā guļvietā

Sieviešuklubs.lv
Sieviešuklubs.lv 26. aprīlis 2017 11:28
819

Gulta ir vieta, kur mēs sākam un noslēdzam dienu, pavadot tajā vismaz ceturtdaļu no savas dzīves. Ir ļoti būtiski zināt pareizo ceļu, kā izmazgāt, izžāvēt un uzglabāt gultasveļu un uzturēt segas un spilvenus tīrus, tāpēc universālveikals Debenhams sniedz padomus, lai gultu padarītu par tīrāko, jaukāko un ērtāko vietu mājās.

Gulta ir vissvarīgākā mēbele guļamistabā, tāpēc iegādājoties, pārliecinieties, vai tai ir pietiekošs izmērs, izpētiet vislabāko matraci jūsu vajadzībām, tāpat piemērojiet guļamistabai pareizo apgaismojumu un temperatūru (ieteicama temperatūra labam naktsmiegam ir +18,5ºC). Jo telpa būs tumšāka, vēsāka un klusāka, jo mierīgāks un kvalitatīvāks būs jūsu naktsmiers.

Palagi

Palagu kopšana ir katra cilvēka personīga izvēle, taču būtu labi, ja varētu praktizēt regulāru kopšanu – mazgājot palagus reizi nedēļā, tādejādi izvairoties no liekiem putekļiem guļamajā zonā. Mazgāšanai ieteicams ir izmantot siltu (60ºC) nevis verdošu (90ºC) ūdeni, jo ļoti karsts ūdens var saraut auduma šķiedras. Krāsaino gultas veļu ieteicams ir mazgāt izgriežot to uz otru pusi. Ja palagi ir no kāda īpaša auduma, tad pirms mazgāšanas obligāti ir jāiepazīstas ar norādēm uz kopšanas etiķetes.

Ja pirms naktsmiera esat iemīļojuši izmantot kosmētiku – dažādus krēmus un/vai losjonus, tad ieteicams ir lietot baltu gultas veļu, jo bieži vien kosmētika satur oksidējošas vielas, kas veido pleķus uz auduma. Baltu audumu būs vieglāk izbalināt mājas apstākļos, lai tas atkal izskatītos kā jauns!

Gultas veļu ir ieteicams gludināt, taču, lai šo procesu atvieglotu, vērojiet, kad palagi vēl nav līdz galam izžuvuši, vai arī uzstādiet veļas mašīnā programmu, kas atstāj drēbes mazliet mitras (gatavas gludināšanai). Pirms gultas veļas uzglabāšanas, pārliecinieties, ka tā ir pilnīgi sausa.

Turiet gultas veļu glīti salocītu vēsā, sausā skapī vai atvilktnē. Neglabājiet palagus plastmasas traukos, jo tie var veicināt mitruma rašanos un miltrasas veidošanos.

Spilveni/segas

Lai aizsargātu spilvenus/segas, iesakām izvēlēties spilvendrānas un segu pārvalkus ar kārtīgu aizdari (pogas, spiedpogas, rāvējslēdzējs), tādejādi pasargājot spilvenu pildījumu no matu vai ķermeņa kosmētikas, kas tajā var iesūkties un radīt diskomfortu, taču plašajā veikalu piedāvājumu klāstā ir pieejamas segas un spilveni ar papildus pārvalku, kas padara spilvena un segas dzīvi ilgāku.

Spilvenus un segas ieteicams mazgāt vismaz divas reizes gadā. Lielākā daļa spilveni/segas ir paredzēti, lai tos mazgātu (pārbaudiet spilvena kopšanas etiķeti). Mazgāšanai ieteicams izmantot maigu šķidro mazgāšanas līdzekli, nevis pulveri, kas var atstāt pulvera atlikumu. Segas un spilveni jāmazgā divas reizes, vienu ar šķidro mazgāšanas līdzekli, otru - izmantojot tikai skalošanas programmu, lai spilveni/segas būtu pilnībā izskaloti.

Segas un spilveni ir kārtīgi jāizžāvē, lai to pildījums nesāktu pelēt, veicinot kādu veselības problēmu. Ja ir bažas par pilnīgu izžāvēšanu mājas apstākļos, tad ieteicams ir segas un spilvenus nest uz ķīmisko tīrītavu, kur tīrīšanu veic speciālisti.

Ikdienā, pārklājot gultu, ir ieteicams sabužināt spilvenus un izpurināt segas, lai pildījums netiktu saplacināts un kalpošanas laiks pagarināts!

Ilgmūžība

Ar regulāru spilvenu un segu kopšanu tā ilgmūžība var ilgt vairākus gadus. Ilgtermiņā labāk var kalpot dabīgā pildījuma segas un spilveni, taču tad būs nepieciešams lielāks finansiālais ieguldījums iegādes brīdī; sintētiskās segas un spilveni būtu jāmaina ik pēc 5 gadiem. Ja no rītiem mostaties ar galvas sāpēm, spilvens vai sega ir zaudējuši formu, tas nozīmē, ka ir laiks lūkoties pēc jauniem spilveniem un segām. Alerģiskiem cilvēkiem būtu ieteicams mainīt spilvenus ik pēc pāris gadiem, kā arī konsultēties ar tirgotājiem, lai iegādātos vispiemērotākā pildījuma spilvenus un segas.

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies