Vecos medikamentus - atpakaļ uz aptieku!

pece
pece 22. maijs 2013 00:00
728

Katram pa reizītei gadās, ka mājas aptieciņā ir iedzīvojušies medikamenti ar iztecējušu derīguma termiņu un bieži vien rodas jautājums - ko tad ar tiem pasākt. Kanalizācijā izbērt vai izliet nebūtu īsti prātīgi, jo tos var būt problemātiski attīrīt pēc tam, izbērt misenē pie atkritumiem, arī īsti nevajadzētu.


Beidzot labās domas un likumdošanā paredzētais īstenojas dzīvē un vismaz Rīgā pašvaldība  aicina iedzīvotājus nemest novecojušas zāles sadzīves atkritumu konteineros un nenovadīt tos kanalizācijas sistēmā, jo ķimikālijas saindē augsni un ūdeni, iznīcina derīgās baktērijas attīrīšanas iekārtās, veido vai var veidot ķīmiskus savienojumus, kas pāriet augos un dzīvos organismos, izraisot arī vīrusu mutācijas un citas bīstamas parādības. Pateicoties Vides fonda projektam, sākot ar 10. maiju medikamentus, kam beidzies lietošanas termiņš, varēs nodot 86 pilsētas aptiekās.

Aptieku saraksts ir atrodams te: https://www.riga.lv/NR/rdonlyres/A8454B0A-12C9-418E-86CA-2C85AF31ED9E/46224/Aptiekusaraksts.pdf

Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
Rebeka 22. maijs 2013 15:14

Man mājās ir zāles kurām beidzies termiņš jau 95 gadā... tā arī nav izšķirotas un nodotas.. slinkums... būs jāsaņemās aiznest nodot ....