Vecākiem ļaudīm noderīgas lietojumprogrammas

Sieviešuklubs.lv
Sieviešuklubs.lv 31. augusts 2013 00:00
2361

Vecāka gadagājuma cilvēki tradicionāli bauda īpašu cieņu. Ik gadu 1.oktobrī tiek atzīmēta Starptautiskā veco ļaužu diena. Par vienu no labākajām jaunās paaudzes dāvanām var kļūt vecāko ģimenes locekļu iesaistīšana augsto tehnoloģiju izmantošanā, palīdzot viņiem nezaudēt sakarus un sekot savam veselības stāvoklim.

Vecākiem cilvēkiem noderīgas lietojumprogrammas:

1. Skype: īpaša programma bezmaksas attālinātai saziņai. Skype ļauj vienkārši uzturēt sakarus ar draugiem vai ģimenes locekļiem. Programmas saskarne nav sarežģīta, tāpēc to lietot ir viegli un ērti.

2. Pill Reminder by Drugs.com: programma, kas atgādina, ka jāiedzer zāles, un ļauj sekot to izlietojumam. Var konfigurēt tā, lai kādam ģimenes loceklim būtu iespēja attālināti aizpildīt zāļu lietošanas grafiku un ieslēgt atgādinājumus, ka jāiedzer zāles.

3. My Pain Diary: visai noderīga lietojumprogramma, kas palīdz atklāt kaites simptomus. Izmantojot šo informāciju, ārsts varēs daudz vienkāršāk noskaidrot slimības ainu un noteikt pareizu diagnozi.

4. Blood Pressure Monitor: programma uzrauga galvenos organisma darbības rādītājus. Datus no tās var eksportēt Microsoft Office dokumenta formātā, ļaujot informāciju viegli nodot savam ārstam uzskatāmā veidā.

5. Krustvārdu mīklas: ir neskaitāmas mūsdienu spēles un interesantas izklaides lietojumprogrammas, bet klasika nekad neiziet no modes. Lietojumprogramma ar krustvārdu mīklām ne tikai priecēs vaļas brīžos, bet arī noderēs vecāku cilvēku atmiņas treniņam.

6. Silver Surf: bezmaksas tīmekļa pārlūkošanas lietojumprogramma ar lielām navigācijas un teksta izmēra maiņas pogām, kā arī augstu kontrastu, apskatot lapas.

7. VizWiz: iPhone lietojumprogramma, kas ļauj lietotājiem ar vāju redzi vai dzirdi nofotografēt objektu, kuru viņi paši nespēj pazīt. Pēc tam lietotājs vaicā, kas redzams attēlā. Atbildi viņš saņems no īpašiem tīkla operatoriem vai brīvprātīgajiem lietotājiem, kas ir gatavi nekavējoties palīdzēt.

8. Voice Reading: lietojumprogramma vājredzīgajiem, kas audio formātā atskaņo teksta datnes, mājaslapu saturu un e-pastu.

Ierīču un lietojumprogrammu instalēšana, palaišana, atjaunināšana un konfigurēšana vecākiem cilvēkiem var būt diezgan grūts uzdevums. Kaspersky Lab izstrādājumos ietvertā vecāku kontroles funkcija palīdzēs viņiem to izdarīt. Kontrolējami lietotāju konti ļauj pieaugušajiem ģimenes locekļiem palīdzēt vecākiem radiniekiem rīkoties ar datoru, citām ierīcēm un lietojumprogrammām, ierobežojot atsevišķas funkcijas, kas var sarežģīt ierīču darbību. Iestatot instalēto programmu automātisku atjaunināšanu, vecāka gadagājuma lietotājiem vienmēr būs visjaunākās un drošākās programmatūras versijas.

 

Avots:Leta

Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
Aggie 31. augusts 2013 03:24

Man ir Nokia Lumia un esmu sajūsmā, ka nopirku pareizo telefonu... ta ka mums ir Xbox, tad microsoft acc automātiski darbojas arī uz tel, tagad gribu nopirkt šo tel mammai, lai varu ar vinu sazināties caur skype un parādīt, ka mēs dzīvojam...