Vai Tavam mīļotajam patīk rokdarbi? Pirmie adītāji taču bija vīrieši!

zancene
zancene 11. marts 2010 00:00
2698

Adītais apģērbs ir ļoti silts, viegls un piemērots vēsiem laikapstākļiem. Turklāt - adīšana rada ne vien prieku pašam adītājam un citiem, kas redz adījumu kā galarezultātu. Ir pierādīts, ka adīšana pozitīvi ietekmē arī adītāja veselību - mazina stresu, trenē koncentrēšanos un uzlabo asinsriti roku locītavās. Bet jāatceras arī tas, ka var "pāradīties", tāpēc der izvingrināt gan rokas, gan izvingroties arī pašam adītājam!

{smallpic:1}

Adīšanai ir ļoti sena vēsture. Tiek uzskatīts, ka pirmie adījumi tika radīti mūsu ēras 3.-5. gadsimtā, taču ir arī uzskats, ka tā radusies pirms Kristus. Vēl daži vēsturnieki domā, ka tikai viduslaikos. Turklāt - jau pašos adīšanas pirmsākumos tika izmantota krāsaina dzija un rakstu daudzveidība. Vēsture apliecina, ka pirmsākumos cilvēki adījuši ar pirkstiem, bet vēlāk to sākuši darīt ar tieviem kociņiem un resnām asakām.

 

12. gs. adīšana bija plaši pazīstama arī Eiropas valstīs - Spānijā, Itālijā, Anglijā, Francijā. Pirmos adījumus Eiropā valkāja tikai vīrieši, turklāt - augstdzimuši vīrieši. Un pats interesantākais fakts - pirmie adītāji arī bija vīrieši.

 

Adīšanai tiek izmantotas dažādas dzijas, dažādi raksti. Tieši tādēl adīšana ir pat ļoti radošs process. Ļausimies radošām idejām un sagaidīsim pavasari pašu adītos un košos adījumos! Ticiet - tieši tādu nebūs nevienam citam!

Parunāsim par vīriešiem rokdarbniekiem!

- Vai Tavs mīļotais nodarbojas ar kādu rokdarbu veidu? Varbūt šūšanu vai adīšanu?

- Ko Tu domā par adīšanu kā vīrieša hobiju? Vai tas nav pārāk sievišķīgi?

Materiāla avoti:

Lauku Avīzes Tematiskā Avīze "Adīšana priekam", AS "Lauku Avīze", 2007

http://hobbywool.com/lv/par_un_ap/vesture

http://knitting.ucoz.com/news/adisanas_vesture/2010-02-06-2

http://www.liis.lv/majtur/darbmac/vesture.htm

                                                                  Rakstu sagatavoja Zane Drozdova

Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
ieva25 25. marts 2010 23:17

Mans mīļais vīrs ik pa laikam apglezno zīdu.

11. marts 2010 10:28

Man draudzenei arī tētis ada fantastiskas zeķes un cimdus :)

Bet par tiem vīriešiem adītājiem.
Atceros, ka sākumskolā visiem mācīja adīt un nešķiroja- puika vai meitene :) Tad dažiem puišiem tik skaistas adītas pelītes sanāca.. bet tas laikam bija viņu pēdējais adījums :D

Man šķiet, ka vīriešiem tādām nodarbēm arī pacietības nebūtu :) Kaut gan, ja labākie pavāri ir vīrieši, kāpēc arī labākie adītāji viņi nevarētu būt?

daigar 11. marts 2010 09:25

Mans vīrs pat neatšķir kad adu un kad tamborēju. Vispār viņu nevaru iedomāties kā rokdarbnieku,bet man arī ir stāstīts par vīriešiem, kuri gan ada, gan tamborē.

rolly 11. marts 2010 08:23

Manai omai ir pazīstams vīrietis, kas tiešām kolosāli ada - sākot no zeķēm, līdz džemperiem utml. Manuprāt, nav jāiedala dzimumos visi "darbi", kā, piemēram, "ada tikai sievietes", "malku nes tikai vīrieši".. Ja tas ir hobijs vai veids kā nopelnīt, kāpēc gan ne? Redziet, kad sievietes prasa vienlīdzību, vēloties strādāt kādu vīriešu darbu (metinātājas utt.), tad, lūk, tā jāuztver par pašsaprotamu lietu, bet, ja runa ir par vīriešiem un šķietami, sievišķīgiem darbiem, tad to uztver kā kaut ko nesaprotamu, kā kaut ko, pret ko ir jābūt aizspriedumiem..
Patiesībā, atceros, ka pamatskolā, līdz kādai 4.-5.klasei visiem skolēniem mums kopā bija tā saucamā mājturība. Un arī puikām bija jāšuj un jātamborē.
Un vidusskolā, puišu grupā - apmetējos, celtniekos un arī metinātājos, katru gadu mācījās kāda meitene.
Nē, atbildot uz jautājumu, mans vīrietis neaizraujas un nekad nav aizrāvies ar rokdarbiem :D

Rebeka 11. marts 2010 00:30

Man tas šķiet pat ļoti sievišķīgi un nespēju iedomāties ka vīrietis ar kuru būtu kopā adītu, tas būtu tāpat kā ja es remontētu mašīnu brīvajā laikā! Protams to var darīt vīriešu, bet man patīk ka ir sadalītas vīriešu leitas un sieviešu lietas, neēsmu feministe un negribu vienlīdzību.

Patiesībā pašai arī nesanāk adīt, un varbūt arī tāpēc, bet adījumi nav mans favorīt apģērbs.