Uzdāvini Ziemassvētkos Piedošanu!

Autors: pece, 2011. gada 22. decembris, 10:06:05
Uzdāvini Ziemassvētkos Piedošanu!

Ziemassvētki man šķiet ir tāds pārdomu un piedošanas laiks, tāpēc ierosinu Ziemassvētkos uzdāvināt Piedošanu!

 

 

No vienas puses – tāda nekam nederīga dāvana, ne smukā kastē ielikt, ne iesaiņot, ne ar banti apsiet, un galu galā ne zem eglītes palikt!

 

No otras puses – tā ir nenovērtējama dāvana visvairāk jau mums pašām. Piedošana ir ceļš uz harmoniju un sirdsmieru. Un tas ir tieši tas, kas vajadzīgs!

 

Zinu, zinu- tā vien gribas pāridarītājiem atdarīt ar ļaunu, lai saprot, kā ir tad, kad sāp. Un tomēr, šādos brīžos ir vērts pateikt sev stop un padomāt ko mēs pašas gribam un kāds būs mūsu rīcības rezultāts. Nav jau problēmas apvainoties uz draudzeni, kura neatbild uz telefona zvana, uzkāpt uz kājas trolejbusā kādam lempim, kurš to pamanījies izdarīt pirmais, sakašķēties ar vīramāti, jo es tak zinu, kā lietas labāk darāmas un lai nemāca man dzīvot. Tā varētu turpināt šo uzskaiti bezgalīgi. Atdarot ar to pašu, mēs sevī vairojam negatīvās enerģijas un domas, kuras gribot negribot sēj mūsos nemieru un grauj maz pamazām. Līdz beigās šo emociju ir tik daudz, ka sākam tās izlādēt pār mūsu mīļo un tuvo cilvēku galvām. Un beigu beigās pašas jūtamies slikti. Pasauli ne vienmēr var pārveidot pēc sava ģīmja un līdzības, bet varam paskatīties uz to citādi, mainot savu attieksmi. Tas palīdz dzīvot vieglāk.

 

Tāpēc ir laiks dāvināt Piedošanu arī tiem, kuri apzināti vai neapzināti mums ir nodarījuši pāri. Lai viņi paši tiek galā ar savām emocijām, jo ne vienmēr mums ir iespēja un nepieciešamība pierādīt citiem, ka mēs esam pareizas un domājam pareizi, vai vismaz šķietami pareizas.

 

Tikai Piedošanai ir jānāk no sirds. Ja ir grūti vai negribas var šo piedošanu neizteikt konkrētam cilvēkam, jo svarīgi ir iegūt sirdsmieru mums pašām. Tajā brīdī, kad piedošana nāks no sirds, pati sajutīsies labāk un tevī ieplūdīs sirdsmiers!

 

Tas nav vienkārši! Tas prasa uzdrīkstēšanos no sevis un darbu ar sevi, bet ja to izdarīsiet, iegūtais sirdsmiers ir neatsverams!

 

Lai izdodas!