Ūdens simbolika Fen-Šui.

Aggie
Aggie 17. aprīlis 2016 00:00
2524

Laipojot pa internetu, uzgāju interesantu informāciju par ūdens simboliku Fen-Šui.

Fen-Šui tulkojumā nozīmē “vējš un ūdens”. Šī mācība mūsdienīgai pasaulei ir noderīga arī ar praktiskiem un konkrētiem ieteikumiem, kā pareizāk ierīkot savu mājokli. Ķīnieši, atšķirībā no daudzām citām tautām, ieskaitot latviešus, nav ceļojuši apkārt pa pasauli, bet gan daudzus gadu simtus “sēdējuši mājās” un gudrojuši, kā tās padarīt labākas, skaistākas, veselīgākas.

Fen-Šui ietvaros ūdens simbolizē pārpilnību un ir vairāki paņēmieni, kā to atainot mājokļa iekārtā un noformējumā.

Ūdens vāze, vai trauks, kas novietots pie austrumu, vai dienvidaustrumu sienas prasa daudz uzmanības, jo šajā pusē vienmēr ir daudz gaismas un ūdenī ieviešas aļģes, kā arī tas ātri iztvaiko un rodas nesmuki nosēdumi uz sieniņām. Dažos dzīvokļos, vai mājās, to īpašnieki atļaujas ierīkot strūklakas. Vēl daži interjeristi izmanto ūdens motīvus sienu gleznojumos, palodžu, vai citu detaļu noformējumā.

Tomēr pastāv vēl viens paņēmiens, kā atainot “Ci” – pasaules spēku un, tātad, arī pārpilnību – savā mājoklī.

Tas ir akvārijs.

Ķīnieši uzskata, ka akvārijs ar zivtiņām un augiem ir ļoti jaudīgs “Ci” enerģijas faktors un arī skaists dzīvokļa vai mājas dizaina elements.

Ja esat nolēmis ierīkot mājās akvāriju, un tam būs jāpilda ‘Ci” enerģijas avota loma, ir jāņem vērā vairāki nosacījumi:

1.Akvārija izmērs nosaka, to cik jaudīgs būs šīs garīgās enerģijas avots. Jums ir jāizlemj, cik lielam tam jābūt un jāizvērtē iespēja to novietots pareizajā vietā.

2.Fen šui māca, ka optimālais zivtiņu skaits ir 9. Šīs ir maģisks enerģētikas cipars (arī rietumu numerologi tā uzskata). Ieteicams, lai viena no zivtiņām būtu melna. Ķiniešu ticējumi piedēvē šādai kombinācijai spējas ienest laimi mājā un ģimenē. Jāpiebilst, ka mūsdienās fen šui iegūst aizvien lielāku popularitāti. Vismīļākās zivtiņas, kuras pie tam arī atgādina ķīniešu mākslinieku gleznojumus un imperatora pils slepeno istabu valdzinājumu (kādreiz šīs zivtiņas dziļā slepenībā mita tikai Ķīnas dievišķā imperatora pilī), ir zelta zivtiņas. Taču, pirms ierīkots fen šui kanoniem atbilstošu akvāriju ar zelta zivtiņām, jums ir jāpainteresējas arī par šo konkrēto zivtiņu dabu un prasībām, kas jāievēro, lai veiksmīgi turētu veselas 9 šādas skaistules.

3.Tāpat, pirms ierīkojat “fen šui” akvāriju, jāizlemj, kāda enerģija nepieciešama: “in”, vai “jan”; aktīva, vai miera pilna. Ir lēnas un mierīgas zivtiņas, bet ir arī ļoti ātras un šiverīgas. Mierīgās zivis sniegs “in” enerģiju, bet ātrās – “jan”. tieši zivtiņu ieradumi un uzvedība ataino, kādu enerģiju tās spēj sniegt savam saimniekam. Arī zivtiņu krāsai ir nozīme. Zelta zivtiņa (tieši zelta krāsas Carassius auratus) iemieso uguns spēku, bet baltās un krēmkrāsas “zeltenes” radīs miera un labklājības auru.

4.Kā jau visus Fen šui mācībā izmantojamos priekšmetus, arī akvāriju ir jānovieto īpašā vietā. Kā jau pārpilnības simbolu, akvāriju ir jānovieto atbilstošā telpas punktā un tas ir dienvidaustrumu stūris. Akvāriju ieteicams novietot viesistabā, jo tajā vērojama vislielākā mājas iemītnieku un viesu aktivitāte, tur akvārijs vislabāk iederas un nevienam netraucē. “Ci” enerģijas avots un “pārpilnības” simbols diezzin vai sniegs gandarījumu, ja stāvēs guļamistabā un ar filtra rūkoņu traucēs saimniekiem gulēt.

Galvenais, ir jāatceras, ka nepietiek tikai iegādāties stikla trauku un ielaist tajā zivis, vēl ir arī jānodrošina tām piemēroti dzīves apstākļi. Šaubos, ka mirušas zivtiņas labi ietekmēs “Ci” enerģijas apriti un dzīves pārpilnību.

Katarīnas Šternas raksts www.dinozoo.lv

(http://www.dinozoo.lv/content/view/1270/)

 

Izlasot šo rakstu, man tagad jāsāk domāt par akvārija vietas maiņu mājā. 

 

Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies