Tilla svārki TheZeeZee gaumē

thezeezee
thezeezee 30. jūnijs 2016 14:08
9500
Pārloka audumu kā redzams shēmā. Diemžēl sāku šūt svārkus pašā jūnija sākumā, kad nebija izsludināts konkurss un nedomāju, ka vajadzētu piefiksēt šūšanas gaitu tik detalizēti. Saloka audumu uz pusēm, nomēra vidukļa rādiusu, atzīmē. Nomēra svārku garumu + pievieno 1.5 cm katrā pusē vīlēm. !!! Svarīgi – pirms jebkura auduma griešanas, tas ir jāiztvaicē! Kā? Ņem mitru marli, liec virsū gludekli un katrā vietā tas jāpatur 10 sekundes (!!!). Jā, nepārklausījies – 10 sekundes katrā gludekļa pieskaršanās audumam reizē. Turklāt marle ir nemitīgi jāmitrina, jo nav jēgas tvaicēt audumu, kad marle kļūst sausa. Šis process man aizņēma ~1h.
Šādi vajadzētu izskatīties audumam, kad viena sānu vīle ir sašūta. Jāizskatās pēc puses no saules (pussaules svārki).
Sašuj abas sānu vīles. Atstājot vietu rāvējslēdzējam, kā parādīts nākamajā bildē.
Atzīmē rāvējslēdzēja vietu. Bet pārējo vīli sadiedz un nošuj.
Vīles nogludina ar gludekli. Atšuj iekšējās vīles ar overloku vai zig-zag dūrienu.
Iešuj rāvējslēdzēju. Sākumā es sadiedzu sānu vīli līdz pašai augšai, uzliku virsū rāvējslēdzēju, piediedzu un nošuvu ar šujmašīnu kā parādīts attēlā. Pēc tam izjaucu sadiegto vīli un rāvējslēdzējs smuki strādā.
Laiks piegriezt jostu. Izdomā, cik platu jostu vēlies un pieskaiti 1.5 cm un reizini ar 2 (jo jostu pārlocīsi un piešūsi no abām pusēm. Šeit var redzēt, kā iezīmēju savu jostas platumu pirms izgriezu.
Ņem līmaudumu un pielīmē pie jostas ar spīdīgo pusi uz leju. Jāatzīst, ka īsti nezinu vai līmaudums jālīmē pa visu jostu vai arī jāatstāj vīļu daļa. Lai vai kā, manā šūšanas rokasgrāmatā vīļu daļa bija atstāta bez līmauduma, tāpēc es darīju tāpat.
Pēc kārtīgas nogludināšanas izskatās šādi – līmaudums stingri turas uz auduma.
Ņemu savu 7 metrus garo tilla audumu. Tas ir 1.3 m plats un mani svārki būs 60 cm gari, tāpēc es audumu sagriežu gareniski visā garumā uz pusēm (pa sarkano līniju).
Kārtoju tillu četrās kārtās. Lai vieglāk to sadiegt, piestiprinu visas tilla kārtas pie pleda ar spraužam adatām un pēc tam sadiedzu. Noteikti ir labi, ja kāds palīdz to izdarīt, kā redzams bildē!
Sadiegto tilla kārtu nošuj ar divām paralēlām vīlēm (diemžēl nav tuvplāna). Pēc tam vienu diegu no vīles savelk, lai veidojas krokas.
Savilkto tilla kārtu piestiprina pie apakšsvārkiem ar spraužamadatām sākot no rāvējslēdzēja un beidzot līdz ar rāvējslēdzēju. Izlīdzina krokas vienmērīgi, piediedz, nošuj.
Piestiprina jostiņu pie auduma kā parādīts bildē (ārējās puses kopā un vīles kopā), nošuj. Man nav savas bildes, kā piešuvu jostiņu, tāpēc šo bildi aizņēmos no interneta.
Nošuj 1.5 cm vīli jostiņai ar zig-zag vai overloku visā garumā, atceroties to nostiprināt arī pie rāvējslēdzēja (es vēl nogriezu augšējo rāvējslēdzēja daļu, kas netiks izmantota. Pēc tam pārloka jostu un piestiprina vienmērīgi ar spraužamadatām. Es nemaz nediedzu, jo šuvu ar roku, lai smukāk izskatās. Var protams, arī šūt ar šujmašīnu, bet manā gadījumā tills ir diezgan pabiezs augšpusē un man likās, ka ar roku piešūta josta izskatīsies glītāk. Jostu piešūšanas veidi ir daudz, bet es izmantoju tradicionālo pieeju.
Es piešuvu āķīšus aizdares augšpusē, bet var šūt arī pogu.
Mans galvenais asistents palīdz visu svārku šūšanas laiku...
Voilà! Rezultāts šāds – gatavi svārki! Paldies Sieviešu Klubam par motivāciju pabeigt tikko iesāktos svārkus līdz mēneša beigām, jo parasti man šādi projekti tomēr velkas ilgāk, gaidot iedvesmu.

Tieši maijā biju iegādājusi audumu svārkiem un izlēmusi šūt svārkus. Biju pat jau iesākusi pirmos darbus, kad parādījās ziņa par SK konkursu. Nolēmu - ideāli, būs superīga motivācija man pabeigt svārkus tuvākajā laikā :)!

Nu tad sākam!!!

Konkurss: Svārku pavēlniece

20151008140647-14371.jpg

Zvaigzne ABC moto ir: “Labas grāmatas – gudrāki lasītāji!”.

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
thezeezee 4. jūlijs 2016 09:28 Shalako

Cik jauki, ka kādu iedvesmoju :)!

Paldies arī @LosOjosVerdes un @ofelija par komplimentiem :)!

Shalako 2. jūlijs 2016 13:04

Ļoti labs raksts un skaisti svārki sanākuši! Saglabāju šo rakstu favorītos kā pamācību kā šūt svārkus! (inlove)(Y)

LosOjosVerdes 1. jūlijs 2016 16:15

Ļoti glīts gala rezultāts(L)

ofelija 30. jūnijs 2016 18:55

Simpaatiski svaarcini!

thezeezee 30. jūnijs 2016 15:10 °sarkangalvīte°

Paldies :)!

Aggie 30. jūnijs 2016 14:56

super... redzēju instagrammā... man patīk tavi svārki...

thezeezee 30. jūnijs 2016 14:52 Kaķmeitene

Paldies par līdzi jušanu :)! Vakar tiešām līdz 22iem norāvos. Lielāko laiku aizņēma sadiegšanas :)

Linduchy 30. jūnijs 2016 14:44

Es jau cerēju, ka pagūsi pabeigt savus svārkus :) (Y)

Nikte 30. jūnijs 2016 14:39

(Y)

thezeezee 30. jūnijs 2016 14:17 VIT@

Vai ne? :) Pati arī biju pārsteigta, ka sanāca tik glīti. Lai vai kā - man pašai arī patīk :)

Ciao 30. jūnijs 2016 14:15

Simpātisks rezultāts :)(Y)