Tev ir mājdzīvnieks? Atceries, arī tev ir nepieciešama attārpošana!

Autors: , 2011. gada 15. novembris, 14:00:00
Tev ir mājdzīvnieks? Atceries, arī tev ir nepieciešama attārpošana!

Ikviena mājdzīvnieka īpašniekam, tāpat kā viņa četrkājainajam draugam, ik gadu būtu jāveic attārpošana. Kādēļ arī cilvēkam nepieciešama šāda profilakse, turpinājumā skaidro ārste Irēna Putniņa.

 

Jāattārpo visa ģimene!

 

Pilnīgi pietiek, ja attārpošanu veic divas reizes gadā, tomēr tā noteikti nepieciešama visiem ģimenes locekļiem!

 

„Attārpošanai būtu jākļūst par kompleksu, profilaktisku pasākumu, ko veic visa ģimene, jo nav jēgas attārpot vienu, bet neattārpot pārējos. Uzskatu, ka šāda profilakse ir nepieciešama katram četrkājainā mīluļa, īpaši suņa, īpašniekam,” pārliecināta ārste.

 

Tad, ja tavā ģimenē nav mājdzīvnieka, tomēr jūs dzīvojat lielpilsētā, kur tavs bērniņš mēdz spēlēties publiskajās smilšukastēs, attārpošana ieteicama arī šajā gadījumā!

 

Tāpat šāda profilakse vēlama, ja tev radušās aizdomas, ka tev pašai, vai kādam citam ģimenes loceklim varētu būt spalīši vai kādi citi parazīttārpi.

 

Attārpošanai – īpaši bezrecepšu medikamenti

 

Suņu, kaķu un citu mājdzīvnieku attārpošanai izmanto speciālus veterināros medikamentus, savukārt cilvēki attārpošanai lieto zāles, kas nopērkamas kā bezrecepšu medikamenti jebkurā aptiekā!

 

Tad, ja vēlies veikt profilaksi sev un citiem, savas ģimenes locekļiem, bet nezini, kādus medikamentus iegādāties, vari lūgt konsultāciju ikvienā aptiekā, kuras farmaceits ieteiks zāles, kas paredzētas tieši šim mērķim.

 

Jāievēro arī citi piesardzības pasākumi!

 

Tad, ja neesi mājdzīvnieku īpašniece, bet ar tiem nonāc saskarsmē vien reizēs, kad dodies ciemos, attārpošanu var neveikt.

 

Vienīgi šajā gadījumā noteikti vajadzētu pievērst pastiprinātu uzmanību regulārai roku mazgāšanai (īpaši tas attiecas uz bērniem) un lūkot, lai bērna rociņas nenonāktu mutē!

 

Atceries, ka parazītu oliņas vidē nonāk ar dzīvnieka fekālijām un kāpurus, kas no tām attīstās, savās mājās vari ienest gan ar netīriem apaviem, gan no zemes ņemtiem dārzeņiem! Tādēļ ļoti svarīgi, lai pirms sāc gatavot maltīti, dārzeņi būtu rūpīgi nomazgāti.

 

Līva Zaksa, www.sieviesuklubs.lv

 

Sieviešu Kluba diskusijai:

Vai arī tu un tavas ģimenes locekļi veic attārpošanu?