Tev ir mājdzīvnieks? Atceries, arī tev ir nepieciešama attārpošana!

15. novembris 2011 14:00
5756

Ikviena mājdzīvnieka īpašniekam, tāpat kā viņa četrkājainajam draugam, ik gadu būtu jāveic attārpošana. Kādēļ arī cilvēkam nepieciešama šāda profilakse, turpinājumā skaidro ārste Irēna Putniņa.

 

Jāattārpo visa ģimene!

 

Pilnīgi pietiek, ja attārpošanu veic divas reizes gadā, tomēr tā noteikti nepieciešama visiem ģimenes locekļiem!

 

„Attārpošanai būtu jākļūst par kompleksu, profilaktisku pasākumu, ko veic visa ģimene, jo nav jēgas attārpot vienu, bet neattārpot pārējos. Uzskatu, ka šāda profilakse ir nepieciešama katram četrkājainā mīluļa, īpaši suņa, īpašniekam,” pārliecināta ārste.

 

Tad, ja tavā ģimenē nav mājdzīvnieka, tomēr jūs dzīvojat lielpilsētā, kur tavs bērniņš mēdz spēlēties publiskajās smilšukastēs, attārpošana ieteicama arī šajā gadījumā!

 

Tāpat šāda profilakse vēlama, ja tev radušās aizdomas, ka tev pašai, vai kādam citam ģimenes loceklim varētu būt spalīši vai kādi citi parazīttārpi.

 

Attārpošanai – īpaši bezrecepšu medikamenti

 

Suņu, kaķu un citu mājdzīvnieku attārpošanai izmanto speciālus veterināros medikamentus, savukārt cilvēki attārpošanai lieto zāles, kas nopērkamas kā bezrecepšu medikamenti jebkurā aptiekā!

 

Tad, ja vēlies veikt profilaksi sev un citiem, savas ģimenes locekļiem, bet nezini, kādus medikamentus iegādāties, vari lūgt konsultāciju ikvienā aptiekā, kuras farmaceits ieteiks zāles, kas paredzētas tieši šim mērķim.

 

Jāievēro arī citi piesardzības pasākumi!

 

Tad, ja neesi mājdzīvnieku īpašniece, bet ar tiem nonāc saskarsmē vien reizēs, kad dodies ciemos, attārpošanu var neveikt.

 

Vienīgi šajā gadījumā noteikti vajadzētu pievērst pastiprinātu uzmanību regulārai roku mazgāšanai (īpaši tas attiecas uz bērniem) un lūkot, lai bērna rociņas nenonāktu mutē!

 

Atceries, ka parazītu oliņas vidē nonāk ar dzīvnieka fekālijām un kāpurus, kas no tām attīstās, savās mājās vari ienest gan ar netīriem apaviem, gan no zemes ņemtiem dārzeņiem! Tādēļ ļoti svarīgi, lai pirms sāc gatavot maltīti, dārzeņi būtu rūpīgi nomazgāti.

 

Līva Zaksa, www.sieviesuklubs.lv

 

Sieviešu Kluba diskusijai:

Vai arī tu un tavas ģimenes locekļi veic attārpošanu? 

Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
astronija 16. novembris 2011 16:11

Bet vai ,iedzerot tableti reizi gadā -visi un viss iznāk laukā?patiešām vai domājams,ka tā?

liiga 16. novembris 2011 14:17

Mēs arī lietojam Helmintox.Un mazajiem suspensiju. Lietojam reizi gadā.

ezite 16. novembris 2011 13:41

Mēs suni attārpojam vienu reizi gadā pirms potēm un tad arī paši lietojam Helmintox tabletes, mazākajam bērnam dodam suspensiju.

astronija 15. novembris 2011 17:23

Vēlētos kompetenta cilvēka viedokli šajā jautājumā dziļāk.Esmu dzirdējusi,ka parazīti cilvēkā iemājo ne tikai dzīvnieku tuvuma dēļ.Arī citos veidos,un ir taču arī cilvēku parazīti-dažādi lenteņi,cērmes,utt. Lūk. Vēlētos dzirdēt - kā zināt,ka tādu orgasnismā nav? Jo pat veselas kūres tiek rīkotas un speciāli maisījumi pārdoti, procedūras veiktas -lai likvidētu tārpu uzkrājumus ķermenī cilvēkam. Tie ne vien dzīvo, ēd, vairojas un izdala savus izdalījumus cilvēkā - tie arī mirst un pūst turpat,saveļoties kaudzēs un gredzenos ap cilvēka kuņģi,zarnām,utt. Neesmu speciālists. Kā īsti ir?

banderoso 15. novembris 2011 15:32

Veicam divas reizes gadā, parasti pavasarī un rudenī, tad arī attārpoju kaķi. Uzskatu, lai arī iekdienā rūpīgi mazgājam rokas un ievērojam citus higiēnas pasākumus, ka vajag papildus nodrošināties pret parazītiem.

pece 15. novembris 2011 14:12

Veicam reizi gadā. Īpaši kopš reiz iedzīvojāmies lielās nepatikšanās.