Taupības režīms-dzīves nepieciešamība!

mazaa raganina
mazaa raganina 2. maijs 2011 12:16
1017

 

Nolēmu dalīties ar Jums savās domās un pārdomās par taupīšanu un ietaupīšanu.  Lai cik stingra ir mana apņemšanās ietaupīt uz tā vai cita rēķina dzīve izdara savas korekcijas.Ja saslimst kāds no ģimenes locekļiem-zāles jāpērk gribi negribi, jo veselība jāatgūst. Es cenšos pati gatavot dažādus klepus sīrupus un veicu citas atveseļošanās procedūras, diemžēl ir reizes, kad ar to vien ir par maz. Ceļš neizbēgami ved uz aptieku.


Arī auto dažreiz mēdz niķoties(par laimi, ne tik bieži).Jāpērk jaunas detaļas, jābrauc uz servisu labot auto. Par laimi ar sīkākām ķibelēm vīrs tiek galā pats. Toties par auto mazgāšanu mums nav jāmaksā un par auto šampūniem arī nē, pietiek ar speciālu auto lupatiņu(vienreizējā investīcija 7ls uz vairākiem gadiem) un mašīna spīd un laistās.Degviela...sāpīgs moments, cenšos bez vajadzības lieki nebraukāt, bet ir reizes, kad braukšanu vienkārši nevar atlikt jābrauc un viss.

Apkure- it kā jau jāpriecājas, ka tā ir beigusies, bet man kā salstošam cilvēciņam šo auksto laiku pārdzīvot ir diezgan smagi, tad nu ķeros klāt eļļas radiatoram.It kā apkures nauda ietaupās, bet tajā pat laikā ūdens mums sildās uz elektrības un tas pats eļļas radiators apēd naudiņu. Spuldzes mūsu mājās nu jau visas ir ekonomiskās un es jau sen visus esmu iedresējusi izslēgt aiz sevis visus elektrības slēdžus.


Ūdens-kopš mums ir ūdens skaitītāji maksājam apmēram trīs reizes mazākus ūdens rēķinus. Ūdeni lieki netecinu, jo pat bērniem ir iemācīts, ka tā ir naudiņa, kas tek pa krānu ārā.

Telefona rēķins- ko lai saka, man tas šobrīd ir gana pieticīgs. Nekādas statistikas sūtīšanas , nekā lieka. Zvanu tikai LMT tīklā, ar retiem izņēmumiem.

Lietas ko es nepērku: tie būtu visādi gaisa atsvaidzinātāji, tualetes bloki , veļas mīkstinātāji, logu tīrāmie un visāda citāda sadzīves ķīmija. Nepērku pirmkārt veselības dēļ, lai mazāk visādu ķīmisku kairinājumu degunam un ādai, otrkārt saudzējot dabu, treškārt-man tiem štruntiem žēl naudas.

Logus mazgāju ar ūdeni un logu lupatiņām no Norvex, podu un izlietni lieliski izmazgā vecā labā Skaidra, ūdeni mīkstinu ar etiķi, atkaļķoju veļasmašīnu ar citronskābi, traipus izmazgāju ar speciālām veļas ziepēm, kurām klāt ir žults. Pērku lielo iepakojumu ar veļas pulveri un pulveri lieku klāt tikai apmēram vienu tējkaroti.

Kosmētika. Esmu atklājusi lielisku un nedārgu Krievijā ražotu bio kosmētiku, kuru šobrīd arī pērku. Salīdzinot ar maniem profesionālajiem matu šampūniem, kuri attiecīgi arī maksā, jāsaka, ka tie nobāl, mans jaunais atklājums ir lielisks par visiem 100 procentiem. Matus es krāsoju pati, ilgu laiku krāsoju ar hennu un basmu, bet nesen kritu kārdinājumā un nokrāsoju ar ķīmisko krāsu.

Dekoratīvā kosmētika man ir tikai pats minimums, ne jau daudzums ir svarīgs.

Skrubjus taisu pati, maskas arī gatavoju pati. Vīrs nogriež puikām matus, savukārt vīram kolēģis, tā kā puišu frizūras mums ir gana ekonomiskas.

Mājdzīvnieku mums šobrīd nav, tā kā arī šeit savā ziņā sanāk ekonomija, iepriekš ir bijuši kaķi, zinu, ka tas nemaz nav lēts prieks. Nesmēķējam, alu nedzeram, vīna pudeli savā namā redzu labi, ja reizi mēnesī...kādreiz sakārojas.

Drēbes un apavi. Visi zina, ka uz apaviem nevajag taupīt, es apavus cenšos nopirkt uz atlaidēm. Nesen nopirkām vīram kurpes, kuras bija maksājušas 60ls, uz atlaidēm 17ls....Sev ziemas zābakus nopirku i-netā uz atlaidēm par 20ls(uz pusi lētāk kā sākumā)

No drēbēm dažreiz ko patiešām labu un jaunu atrodu dgs veikalos, bieži tas nav, bet gadās atrast kādu pērli, par ko pašai prieks. Bērniem drēbes un apavus kādreiz atdod draudzenes, jāsaka, ka bērnu drēbes mums te iet uz rinķi, kas nu kuram bērnam dotajā brīdī der.

Un, protams pārtika... Šo to izaudzējam paši savā dārzā un siltumnīcā, arī ābolus un jāņogas. Ievārījumus, salātus ziemai, sulas gatavoju pati, tas, kas neizaug manā dārzā izaug vecāku dārzā...

Un pēdējais mūsu ģimenes ,,projekts” eko vistiņas. Jāsaka, ka ieguldītā naudiņa ir atražojusies ar uzviju! Spējam tikai priecāties par mūsu ražīgajām dējējām.

Zinu, ka ir lietas uz ko es nemāku ekonomēt, tie ir dažādi kārumiņi bērniem arī sev, gribas kādu mazu prieciņu un, ja šokolāde spēj uzlabot omu, tad kāpēc to sev liegt? Dzīvojam taču vienreiz. Tās ir neskaitāmās jubilejas, kas birst kā pupas. Te pašiem, te bērniem, te bērnu draugiem un vēl un vēl...

Tāds ir mans stāsts par ekonomēšanu jeb izdzīvošanu.Vai izdodas ieekonomēt? Un kā Jūs domājat?

 

Sieviešu Klubā maijs – taupības mēnesis. Sākam eksperimentu

Kā ietaupīt 25 % uz veselības izdevumiem? Spied šeit un izlasi atbildi!

 

Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
lauritta123 6. maijs 2011 11:53

Kad es mēģinu taupīt, mani uzskata par skopu. Kā lai nodala- kur beidzas taupiba, kur sākas skopums? visi apģērbti, paēduši.. ja nenesu katru otro vakaru mājās 2 četrpakas alus, skopa. vai tas ir pareizi? (esmu vienīgā pelnītāja, vīrs pieskata mazo)

mazaa raganina 2. maijs 2011 19:00

http://www.1reshenie.ru/index.php?page=315
Es pērku šo, bet domāju pamēģināt arī citus produktus.

kaisa 2. maijs 2011 18:07

Kāds nosaukums tai Krievijā ražotajai kosmētikai?