Taupības mēnesis??? Tagad?

hiperkeri
hiperkeri 2. maijs 2011 12:27
750

Kintij,es īsti nezinu,skūpstīt Tevi aiz priekiem par Tavu ideju(jo pati ideja par sevi ir ļoooti pozitīva,taču-īsti-ne pareizajā laikā:D),vai raudāt,jo pa mēnesi ir saplānoti vairāki izklaides pasākumi,kuri-protams,prasīs savu materiālajā ziņā:D:D:D

 


 

Es kā jau studente(tipiska:D),vēl pati nestrādāju(tomēr ir cerības vasarā vienu mēnesi pastrādāt,pēc tam-taisnā ceļā aiziet pie zobārsta un citiem obligātajiem ārstiem pārbaudīties,citādi jau sen nav būts,taču veselība jāsargā),tādēļ tie ienākumi,runājot tiešos skaitļos,ir stipendija 70ls apmērā.

 

Smieklīgi,ne? Bet,ja ņem vērā apstākļus,tad nevaru sūdzēties,bet par to-vēlāk.

 

Man tāda izteikta mērķa nav-tāda lielā,bet ikdienā savācas tādas mazās lietiņas,kam būtu vajadzība..

 

Tādas lielās lietas,kuras tuvākā ,tālākā laika posmā ir vēlme realizēt-

 

nopirkt labas kvalitātes rakstītāju,lai veiktu ierakstus mēģinājumu laikā un es spētu vairāk nodarboties ar pašanalīzi.tas tā-profesionālajai jomai.

 

ir doma palīdzēt draugam ar dzīvokļa remontu(tas pats arī manas ģimenes dzīvoklim),jo,ja platība pieder pašiem,tad ir jādara viss iespējamais,lai māju padarītu par mājām,nevis vienkārši ienākot pa durvīm konstatētu platību,atrastu trajektoriju līdz gultai un vairāk neko.

 

taču šomēnes es gribēju liekos latiņus tik tiešām atvēlēt sev,jo ar iepriekšējo mēnešu naudiņu es biju sagādājusi daudz patīkamu pārsteigumu citiem,šomēnes cerēju tāpat rīkoties arī ar sevi:D:D(pagājšmēnes,piemēram,man izdevās iesvētīt drauga dzīvokli ar jauniem aizkariem,bambuskoka priekšmetiem,kas virtuvi padarītu par omulīgāku vietiņu,jo situācija tāda-dzīvoklis tikai nesen nonāca draugam mantojumā,un nu viņš pats tur arī dzīvo.man tomēr arī radās vēlme palīdzēt,tāpēc daru,ko nu spēju,jo viņš to tiešām ir pelnījis:) )

 

un trešais-jā,aiziet pie bubuļa zobārsta,jāpārbaudās,citādi gadi 4 jau aiz muguras,kopš pēdējo reizi tajā krēslā biju..pašai bail iet un arī bail no tā,ko tur varētu pateikt,jo jau no bērnības man nav bijis nekāds izcilais stāvoklis ..kā arī-tas pats ginekologs,jo pēdējo reizi Tajā Krēslā biju-jā,pirms gada:D taču savus 20 latus tas prasa par reizi.

 

Mani izdevumi? jā,esmu ļoti nenoturīga pret kārdinājumiem,esmu pasākumu dvēsele un mājās sēdēt man nepatīk(respektīvi-tad,kad ir laiks sēdēt mājās,taču tagad-sesijas laikā mācības tomēr nav tika smagas,vakari brīvi,tādēļ vairāk `tusēju` pa SK,kā arī haltūra pa mēnesi paredzēta tikai viena..būs iespēja vēl no laika pārbagātības sajukt sviestā:D)

 

par dzīvokli man jāmaksā nav (lai gan,kad sākšu strādāt,labprāt savu summiņu ieguldītu mammas maciņā),kā arī par ledusskapi jāuztraucas-arī nē.taču nekad neprasu naudu ne izklaidei,ne pirmās nepieciešamības precēm-higiēna,neparedzēti pirkumi..kā arī vienmēr pagadās kāds kultūras pasākums ,uz kuru ir vēlme aiziet.Taču es pārāk labi zinu materiālo stāvokli savā ģimenē,lai neatļautos savām kaprīzēm jautāt naudu mammai.

 

patiesībā pat jūtos vainīga un vēlos atrast darbu,lai pabalstītu savu mammiņu,jo ir tik daudzas lietas,kas pamestas puspadarītas-jāremontē virtuve(pat dušai klausulīte ir saplīsusi),tualete kā no pastpadomju mājas-nesen no kopīgās tika pievienota mūsu dzīvoklim,taču remonts tāpat nav pabeigts-taču arī tas prasa līdzekļus..

 

tagad esmu attapusies ar 10latiem makā,jādzīvo līdz mēneša vidum,kurā vēl,cerams,svinēšu savu dzimšanas dienu..taču,tā kā es pieteicos šim eksperimentam-būs jāizdomā ,kā ietaupīt:D Vai jums nāk prātā,kā nosvinēt ekonomiski?? man jau ienāca prātā-nepirkt nekādus saldumus,bet nopirkt to pašu `Tešlu`(mīklu),un uzcept kārumus pašai,kas tomēr dažus latus tomēr ietaupīs..

 

vēl iespējas izklaidei ar ekonomiju-`Artelī`(blaumaņa ielā) ik nedēļas ir džeza pasākumi bez maksas,ko arī taisos apmeklēt..tiesa,tur ir ļoti garšīgi dzērieni(ne dārgi,taču savs 2.50 par glāzi aiziet..),par kuriem ir ļoti žēl,ja pa nedēļu nevarētu iebaudīt,teiksim,viņu garšīgo karsto vīnu ar augļiem..

 

Es laikam pašlaik tikai koncentrējos uz ekonomijas ēnas pusēm:D:D:D:D lūdzu,lūdzu,palīdziet atrast gaismas stariņu:)

 

Ik mēnesi patiesībā es jau esmu izdarījusi visekonomiskāko risinājumu,kāds ir iespējams ikdienai-

 

uz frizētavu man iet ir bail(tiesa,arī to es šomēnes biju iecerējusi izdarīt,jo mati nekādā jēgā vairs neizskatās,un baidos,ka viena es te galā netikšu..varbūt kādai no jūsu draudzenēm ir vajadzīga modelīte matu apgriešanai??:D)

 

Matus es pati krāsoju ar bezamonjaka krāsām,kas nav permantentas,tāpēc arī matu saknes krāsojot jau n-to reizi,tas neatstāj briesmīgas horizontālas strīpas,kas nodotu pašdarbību:D

 

manikīrs man vispār savā mūžā nav veikts,jo roku nagi man vienmēr jātur īsi,un nagu laka (tiesa-tad,kad man ir brīva diena un es varu atļauties pietiekoši ilgu laiku,lai nožāvētu nagus,`neiebraucot` kādā ķēpā,visus nagus atstājam kriminālā situācijā..) tajās pašās `Drogās` maksā vien pāri latam(esmu iemīļojusi Coloramu no Maybelline-ilgi turās,nenolūp un ātri žūst.salīdzinoši.)

 

Droši vien pēc šādas uzskaites nesaņemšu Janas uzslavas,bet droši vien tāda bohēmiska studente manos gados tādas vaļības vēl var atļauties:D

 

sporta zāle mums akadēmijā pienākas bez maksas,tāpēc man nav jāmaksā par abonementiem fitnesa klubos.

 

uz solāriju neeju vispār(ceru,ka vasara dos savu artavu tāpat)

 

kā arī pusdienlaikā es vienmēr cenšos maltīti ieturēt mājās,kā arī cenšos izvairīties no pārliekas našķu iegādes.(kopš apņēmos gavēnī neēst saldumus,tad ikdienā tik tiešām-manā somā vairāk šokolādes tāfelīšu nav bijis..)

 

higiēnas līdzekļi droši vien aizņem savus 10Ls(kas,domājams,nav liela summa,taču arī šeit es,šķiet esmu atradusi man piemērotākos,lielākas ietilpības iepakojumus sākot no mutes skalojamajiem līdzekļiem,tamponiem.u.t.t.)

 

apģērbu es pērku diezgan reti-reizi 3 mēnešos-ja kaut kas no iepriekšējās sezonas jau novalkāts vai ir kādas lietas trūkums organismā:D,un arī tad es apstaigāju veikalus,salīdzinot cenas.daudz patiesībā dod jaunais atverskapi.lv,kur var atdot arī savas nevalkājamās drēbes,kas dod papildus bonusu jaunas garderobes iegādei..

 

tiesa,mana vājība jau sen zināma-apakšveļa,ko es katru mēnesi kādu komplektu pērku jaunu(tā ir tā lieta,kuras nekad nevar būt par daudz:D),taču,šķiet,maijā es gan jau iztikšu:D

 

Par transportu man nav jāmaksā,jo studijas ir 20 minūšu gājienā no manām mājām,visas lielās darīšanas tāpat varu nokārtot centrā,arī fizisko formu tas uzlabo un no rītiem lauj pamosties,kā arī sakārtot domas,ja pamošanās bijusi smaga..

 

Es kādu daļu savu ienākumu cenšos arī,cik iespējams,ziedot baznīcā,vai arī vienam pensijas vecuma vecītim,kurš vienmēr pie mūsu baznīcas svētdienā stāv ārā,gaidīdams kādu žēlastības dāvaniņu,un es nevaru paiet garām viņam,jo viņš tik ļoti man atgādina to filmu `Emīla nedarbi`,ka labāk vienu dienu palikšu bez naudas,nekā šis pats cilvēks-veselu nedēļu.pie tam-tik cienījamā vecumā..

 

vienīgais-jā,ieviesušies jauni izdevumi maršrutā Rīga-Jelgava;)

 

patiesībā-šajā jomā laikam tomēr ekonomija nesanāks,jo es vēlos tomēr izmantot katru iespēju,kad varu izrauties no Rīgas.Jelgava ir ļoti skaista pilsēta,kā arī iespējas skaistas pastaigas svaigā gaisā..

 

es laikam gribētu saņemt ieteikumus par izklaidēm,kas principā maksā maz vai ir par brīvu(ja jau ekonomijas mēnesis,lai es kaut kādu ķeksīti tomēr būtu ievilkusi savā grafikā:D),lai nebūtu jāsēro un vientulībā jāsmok dzīvoklī..zinu tomēr,ka ir daudz lietu,kuras nemaksā neko,bet sagādā TIK daudz prieka,kā tie paši Arteļa džeza vakari,tikai tas arī ir vienīgais,kas tagad nāk prātā..

 

es gan nezinu,vai man izdosies ko iemest krājkasītē(jo to nekad neesmu spējusi,neko nemakšķerējot atkal laukā),bet varbūt arī šai lietai ir jāpieliek trekns punkts??

 

Sieviešu Klubā maijs – taupības mēnesis. Sākam eksperimentu

Kā ietaupīt 25 % uz veselības izdevumiem? Spied šeit un izlasi atbildi!

Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
vavinna 10. maijs 2011 10:39

Es visus rakstus pirms tam nebiju izlasijusi par taupīšanu, bet nu tagad pēc balvas piešķiršanas un tā raksta komentāriem nodomāju- hmm dzīvot no stipendijas, tas gan jāizlasa, jo tak jāēd un komunālie un ja Rīgā, tad ganjau jāirē dzīvoklis.
Laikam arī es šaņemšoz uzraks'tit, kaut gan nekas jau nav ko rakstīt... nopērc nepieciešamo un gaidi naudu. kur vēl ietaupīt?!!!

hiperkeri 3. maijs 2011 12:58

:D:D:D:D:D:D:D super! vienkārši ģeniāli:D

maijucis11 3. maijs 2011 10:02

laikam uzrakstīšu blogu uz ko man nākas taupīt

maijucis11 3. maijs 2011 10:02

(F)

intasanta 3. maijs 2011 09:23

:):):)
Esmu bijusi līdzīgās sajūtās kā Maijucis. Vienu reizi man draudzene zvana un saka- esmu stressā- man kontā pēdējie 100Ls,šobrīd esmu bez darba un nezinu, kad būs nākamie ienākumi....Runājam tālāk, ko un kā...Izrādās, ka viņa staigā pa Sky un pukojas, ka nevar atrast kaut kādus īpašus riekstus. Sapratu, ka riņķojam ļoti dažādās orbītās. Tomēr neskatoties ne uz ko viņa ir mana draudzene. Un es pieņemu, ka tā ir viņas izvēle. Tieši tāpat, kā viņa ir pieņēmusi manējo.

hiperkeri 3. maijs 2011 08:56

maijucis-nu tā es apmēram rēķināju,jā:) par apģērba iegādi-nu ne jau visu no augšas līdz apakšai,es to biju domājusi tā-kādu krekliņu,varbūt sezonas apavus.tas šķiet tā tīri normāli.
taču ļooti cienu tās sievietes,kuras pabaro,apģērbj un apīļo savus bērnus un ir pilnīgi laimīga ģimene arī ar ierobežotākiem līdzekļiem!
Jana-jēēēeēēēē:) izrādās,manos prāta jucekļos ir arī racionalitāte:D:)

jana 3. maijs 2011 08:01

Uzslavu tomēr saņemsi :) par racionālu pieeju. Runājos pat skaistumkopšanu, jāsaka, ka steigties ar visādiem skaistuma labumiem nevajag, ja pagaidām nejūti to vajadzību, tad arī nevajag :)

maijucis11 2. maijs 2011 22:13

10ls higiēnas līdzekļiem un tas ir maz ?!!! un vēl apģērbs reizi trijos mēnešos tas ir reti. mjā, jāsaka, cik vienkārša dzīve, ja nav jādomā par ģimeni, bērniem. man laikam taupība -tā ir ikdiena jau gada garumā vismaz.

hiperkeri 2. maijs 2011 20:51

pece-jē,paldies par ideju:) man tā kā pēc 2 nedēļām svētdien-no rīta uz baznīcu-pēc tam-ceru,ka ne mājās:D:D:D:D
bet tiešām-liels paldies par Ideju!!!

pece 2. maijs 2011 19:42

Forši uzrakstīji. Bet iespējas ir, ja tās meklē - es nezinu kad tev ir jubileja, bet piem. 7 maijā tērvetē notiks pasākums - Modīsies daba, to jau kuro gadu sponsorē Latvijas valsts meži un iepriekš tas ir bijis bez maksas - ņem savus draugus, pa visiem saorganizējiet transportu, sacepiet raušus un dodieties izklaidēs! ;)