Svētku maltītes, kuras nevajadzētu dot savam mājas mīlulim

Autors: Sieviešuklubs.lv, 2018. gada 24. decembris, 13:01:48
Svētku maltītes, kuras nevajadzētu dot savam mājas mīlulim

Tuvojas svētku laiks, kad tiks klāti bagātīgi galdi ar cepešiem, pīrāgiem un visdažādākajiem našķiem. Pirms svētkiem pārbaudi sarakstu ar četrkājainajiem mīluļiem nevēlamajiem produktiem - pārbaudi divreiz, lai izvairītos no nepatīkama pārsteiguma, liekiem pārdzīvojumiem un veterinārārsta apmeklējuma svētku laikā.

1. Šķiņķis un bekons

Svētku cepetis ir pārāk smags un neveselīgs ēdiens četrkājainajam draugam, jo satur paaugstinātu tauku un sāls daudzumu. Gaļas pagatavošanas laikā izmantotās garšvielas var nopietni kaitēt mājas mīluļa veselībai.

2. Olu liķieris

Liķiera sastāvā esošie produkti (jēlas olas, cukurs, piens, alkohols) var izraisīt pamatīgas veselības problēmas mājas mīlulim - sākot ar vemšanu un caureju, beidzot ar krampjiem, komu un pat nāvi.

3. Sīpoli un ķiploki

Protams, sīpoli un ķiploki piešķir īpašu garšu ēdieniem. Bet lielās devās tie mājas mīluļiem var izraisīt anēmijas risku, tāpēc turi tālāk ēdienu pārpalikumus no četrkājainajiem draugiem.

4. Makadāmijas rieksti

Šie rieksti nudien nav dzīvnieku labākie draugi, jo mājas mīluļiem var izraisīt vemšanu, drebuļus un hipertermiju.

5. Šokolāde

Šokolāde satur teobromīnu un kofeīnu, kas ir toksisks mājas mīluļiem (jo mazāks dzīvnieks, jo lielāks saindēšanās un nāves risks). 

6. Avokado

Avokado ir lielisks svētku uzkodu produkts, bet mājas mīluļiem tas ir īpaši nevēlams, jo var izraisīt vēdergraizes, vemšanu un caureju.

7. Maizes mīkla

Maizes mīkla var izraisīt pastiprinātu gāzu veidošanos, kas nelabvēlīgi ietekmēs mājas mīluļa pašsajūtu un iekšējo orgānu darbību.

8. Svētku kekss

Svētku kekss parasti satur gan žāvētus augļus (piemēram, rozīnes), gan riekstus, gan kakao, gan cukuru un citus produktus, kas mājas mīluļiem garšo, bet var izraisīt nopietnas veselības problēmas.

Lai priecīgi, droši un veselīgi svētki mājas mīluļiem!

Avots: www.peta.org