Sekojam izdevumiem - nedēļas atskaite

pece
pece 13. maijs 2011 00:00
826

Pagājušo nedēļu man ar taupīšanu un plānošanu veicās kā pēc plāna. Bet man nav svešas izjūtas, ar ko sastapās meitenes, kuras taupīja un centās, bet beigu beigās tika pie papildus izdevumiem.

 


 

Arī man tā ne reizi vien tā ir gadījies! Tad parasti atceros savas vecmāmiņas teicienu – ko taupa taupītājs, to laupa laupītājs! Tāpēc es labāk plānoju, nekā taupu.

 

Man veicās puslīdz pēc plāna, lielākie izdevumi pagājušo nedēļu, bez ikmēneša rēķinu nomaksas, bija paredzēti bērna dzimumdienas ballītei – piknikam. Tā kā negribēju attapties pie veikala kases ar piekrautiem iepirkuma ratiem, lielu pirkuma summu un beigās atklājumu, ka viesi paliks neēduši, nolēmu plānot ēdienkarti. Izvērsās mājās „prāta vētru” un palikām pie šašlika, desām un grilētiem dārzeņiem. Tā kā mani bij pārņēmis slinkums un ieraudzīju, ka Ķekavas bodē ir atlaides tradicionāli marinētam vistas šašlikam bez kauliem un tā cena ir vairāk nekā pieņemama, tad nolēmu necensties ar pašgatavotu šašliku, bet ņemt gatavu. Sapirku grilēšanai dārzeņus, kuru cenas šobrīd jau ir gluži iepriecinošas. Lai mazinātu tērēšanās risku, devos iepirkties ar sarakstu zobos un bērnu katram gadījumam atstāju rotaļlaukumā, lai nesāk izvirzīt savas prasības.

 

Jāatzīst, ka Ķekavas vistas šašliks sevi neattaisnoja - kaut ko tik sāļu un pretīgu sen nebiju ēdusi. Bet tam ir arī sava labā puse, šķiet šovasar otrreiz uz gataviem šašlikiem neuzķeršos un turpmāk gatavošu pati. Man sanāk labāk, pat tad, kad īsti neizdodas tādi kā plānots!

 

Bez tam uzzināju par Ķekavas firmas veikalos esošo lojalitātes akciju – krāj zīmodziņus par katru pirkumu virs 5 LVL un par lētām naudiņām tiec pie gaļas dēlīša. Lai tiktu pie tā pa lēto ir jāsakrāj 20 zīmodziņi un arī visiem pirkuma čekiem jābūt saglabātiem! Daudz par daudz nosacījumu un čekus krāt kaudzē dēļ šitā, nudien man šķita stulbuma kalngals, tāpēc manā vērtējumā šī ir viena no pēdējā laikā redzētajām stulbākajām akcijām.

 

Toties grilētie dārzenīšu un īpaši ķirštomātiņi sanāca brīnumgardi un visi ēda pirkstiņus laizīdami!

 

Par pārvietošanos ar auto, atceros savas sāpīgās izjūtas, kad pieņēmu lēmumu uz darbu un atpakaļ doties ar sabiedrisko transportu, jo tas ir gan lētāk, un kā izrādās,  prasa mazāk laika un ir iespēja izstaipīt kājas, jo ejams vēl labs gabaliņš. Un nav jādomā, vai šorīt uzspēšu vēl līdz brīdim, kad būs, kur novietot auto – mums te pie darba ir ikrīta sacīkstes – kurš pirmais brauc, tas pirmais maļ, jeb, kurš tiks pie bezmaksas autostāvvietas, jo gribētāju ir vairāk, nekā fiziski vietas. Sākumā diez cik laimīga nejutos par savu izvēli, lai arī tā bija mana izvēle, brīvprātīga un ekonomiski pamatota, tomēr ar laiku atradu daudz plusu – es iegūstu laiku pārdomāt dienas darbus braucot uz darbu vai varu palasīt kādu žurnālu, veicot ikrīta pastaigu varu vērot kā mostas daba un pilsēta, man nav jādomā par to, kur noparkošu savu auto, un galu galā, ja nu kas, varu mājās doties pa citu maršrutu, izkāpjot kur vēlos un nemokoties ar auto parkošanas problēmām. Dievinu rītus!

 

Man pašai attiecībā uz sevi ir sajūta, ka jo krampjaināk cenšos kaut ko ietaupīt, jo sliktāk sanāk, jo vieglāk, bet ne bezatbildīgāk, šo palaižu, jo labāk sanāk.

 

Sieviešu Klubā maijs – taupības mēnesis. Sākam eksperimentu

 

Kā ietaupīt 25 % uz veselības izdevumiem? Spied šeit un izlasi atbildi!

Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
sandrulish 14. maijs 2011 00:50

pece- pilnība piekrītu tavam pēdējam teikumam, ar mani ir tieši tāpat!!!

akcija nu tiešām stulba, pirmo reizi dzirdu, ka tik daudz čeki vel jākrāj līdzi (drošvien lūrēs, ko tad cilvēki vislabāk pērk)...

man arī izdošanas briest lielas, jo pašai dzimšanas diena (kuru pavadīšu savā jaunajā darbā strādājot.... (party)...juhuuu...), meitiņai dzimšanas diena, tad vēl Jāņi un vasaras izbraukumi, jūra, zoo...u.t.t....tik jāpelna un jāpelna... :D

lauritta123 13. maijs 2011 14:39

(Y) (F) sasmējos par to Ķekavas akciju ar zīmodziņiem :D

pece 13. maijs 2011 12:44

Pati apsveru uzkrājumu ar nelaimes un dzīvības apdrošināšanu, bet man vēl jāpapēta.

arturs 13. maijs 2011 12:43

Es jau atkal par savu - ir arī citas iespējas, par kuram tik vien vajag kā uzzināt (hi)

spaara 13. maijs 2011 12:39

Vai man tā naudiņa pensiju fondā līdz pensijai nogulēs, nezinu, bet tur vismaz var nopelnīt vairāk kā depozītā noguldot ;)

pece 13. maijs 2011 12:35

Izrādās, vēl ir cilvēki, kas tic pensijām :) Forši!

Man trakie mēneši gadā ir marts, jūlija beigas- septembra vidus un ziemassvētki-janvāra sākums.

spaara 13. maijs 2011 12:28

Man 3 mēneši gadā - aprīlis, maijs un jūnijs, prasa visvairāk līdzekļu, jo visiem radiem un draugiem šajos mēnešos ir jubilejas, savi un radu bērni tik lieli izauguši, ka sākas arī izlaidumi, spēj tik dāvanas sarūpēt. Tomēr pamanījos šomēnes ieskaitīt savā 3. līmeņa pensiju fondā dubultu maksājumu, citādi visa nauda no konta vienkārši aiztek...

pece 13. maijs 2011 11:51

Tā kā dzīvoju vietā, kur ir laba sabiedriskā satiksme, tad pārsvarā pārvietojos nepiebāztos transportos, kur varu pavirzīties prom, ja kas netīk, uz citu pusi ;)

Mašīnu izmantoju, lai nokļūtu tur, kur man ar to ir ērti nokļūt un brīvdienu izbraukumos!

smukaa 13. maijs 2011 11:43

Man jau no bērnības pret dzērājiem ir alerģija :@

intasanta 13. maijs 2011 11:38

Mja. Ir bijuši visādi iereibušu cilvēku izgājieni, bet es parasti esmu palikusi tikai novērotājas statusā. Lai gan vienreiz iesaistījos diskusijā, kas mani pēc tam vai visu vakaru turēja 0.5m no zemes. Tik daudz skaistu komplimentu no diviem iedzērušiem vīriešiem maršruta posmā Saldus-Kalvene....laikam nekad nebiju saņēmusi.

intasanta 13. maijs 2011 11:33

Pece
Tieši manas sajūtas, jo krampjaināk kaut ko cenšos ietaupīt...jo uzrodas pilnīgi negaidīti tēriņi.
Un par kājāmiešanu...SUPER!

smukaa 13. maijs 2011 11:31

Man gan dažreiz gribētos savu mašīnu..itsevišķi,kad sabiedriskajā blakus apšēžas pēc alkohola dvakojošs un urīna smirdošs cilvēks (te būtu jāieliek vemjošu sejinu)..
Par šašliku piekrītu!Nekas nevar būt labāks par mājās gatavotu..un,ja vēl ir savs audzēts jērs..mmm.. (Y)