Saudzīga mājas tīrīšana

Sieviešuklubs.lv
Sieviešuklubs.lv 10. maijs 2015 07:44
2837

Pavasaris ir lielās tīrīšanas laiks. Saules stari izgaismo ziemas laikā uzkrāto putekļu kārtiņu logos. Aizkari, paklāji, dekoratīvie mēbeļu pārklāji un spilveni prasa savu tīrīšanas procedūru. Mēbeļu koka virsmas, virtuves iekārtas un vannasistaba arī cerīgi gaida savu ģenerāltīrīšanas kārtu. Laiks ieplānot lielo iepirkšanos saimniecības preču nodaļā.

Sieviešu klubs piedāvā nelielu ieskatu videi, cilvēkiem un dzīvniekiem draudzīgu tīrīšanas līdzekļu klāstā.

 

  • Dažādu virsmu tīrīšanai var izmantot traukā sajauktu etiķa un sāls šķīdumu.
  • Galda piederumu spodrināšanai un sadzeltējušu trauku (piemēram, tējas krūzes) tīrīšanai izmanto sodu.
  • Etiķa un sodas šķīdums palīdzēs notīrīt dažādas virtuves un vannasistabas virsmas, neitralizējot nepatīkamu aromātu.
  • Ja istabā ir nepatīkama smaka, to palīdzēs neitralizēt apakštasītē ieliets etiķis – novieto to istabā bērniem un dzīvniekiem neaizsniedzamā augstumā. Arī soda absorbē dažādas smakas – vari iebērt kādā trauciņā un, piemēram, izmantot skapī esošo smaku neitralizēšanai. Ja virtuvē ir gadījies neveiksmīgs ēdiena gatavošanas eksperiments, uzvāri katliņā glāzi ūdens kopā ar vienu tējkaroti etiķa, lai neitralizētu ēdiena gatavošanas smakas.
  • Maltītes gatavošanas vai ēšanas laikā dažkārt gadās sasmērēt apģērbu ar pārtikas taukvielām. Uzber taukainajam traipam sāli – sāls uzsūks taukvielas, neļaujot palikt grūti izmazgājamam traipam.
  • Citronu sulas un augu eļļas maisījums palīdzēs likvidēt skrāpējumus koka virsmās – ierīvē skrāpējumus ar lupatiņu, līdz tie izzudīs.
  • Kamēr krāsns ir silta, cepampannā var iebērt sāli (ja panna ir sausa, to vajadzētu nedaudz samitrināt). Kad cepampanna būs atdzisusi, netīrumus būs vieglāk notīrīt. Piekaltušām ēdiena paliekām var uzsmidzināt ūdeni vai etiķi un uzbērt kārtiņu sodas. Pēc tam, izmantojot metāla švammi, šos netīrumus būs vieglāk notīrīt.
  • Tualetes podu lieliski var notīrīt, izmantojot etiķi un sodu. Etiķa un sodas sajaukums ne tikai attīrīs tualetes poda virsmas, bet arī novērsīs nepatīkamās smakas. Nekādā gadījumā gan nejauc šo salikumu ar veikalā nopērkamiem tīrītājiem, jo tie, reaģējot kopā, var veidot toksiskus savienojumus.
  • Logus, spoguļus un stikla virsmas vari tīrīt ar avīzēm un ūdens+etiķa sajaukumu.
  • Aizsērējušā notekcaurulē ieber sodu, ielej pusglāzi etiķa un aiztaisi notekcauruli ar korķi. Nogaidi 20sekundes un tad noskalo ar lielu daudzumu karsta ūdens.

Ja nevēlies noņemties ar dažādiem pašgatavotiem tīrīšanas līdzekļiem, bet tomēr Tev rūp apkārtējās vides saudzēšana, vari iegādāties, piemēram, Sodasan, bio-D, Earth Friendly Products, Ecover, Sonett, AlmaWin, Seal Eco u.c. ražotāju produkciju – videi, cilvēkiem un dzīvniekiem draudzīga produkcija gan ražošanas, gan lietošanas laikā. Iegādājoties tīrīšanas līdzekļus, noteikti pievērs uzmanību sastāvam un marķējumiem uz etiķetes – piemēram, ECOCERT, Cruelty-Free, Vegan, Eco label, Cosmebio u.c.

20150506073613-72711.jpg

Saudzēsim apkārtējo vidi, jo arī mēs esam šīs vides sastāvdaļa! Lai tīra māja, priecīgs prāts un gandarījums par paveikto!

Un kādi ir Tavi mājas kopšanas eko līdzekļi?

Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
Kerstyna 6. maijs 2015 13:55

Lai baigi nevajadzētu tīrīt - vajag darīt tā, lai nav daudz jātīra :) Un, ja ir jātīra, tad tīrs ūdens, mikrošķiedras lupatiņas un kāds atkaļķotājs... Viss!

mazaa raganina 6. maijs 2015 09:14

Norwex lupatiņas un tīrs ūdens!

Linduchy 6. maijs 2015 08:23

Viss minētais +/- izmantots, vienīgi par notekcauruļu attīrīšanu ar sodu un etiķi nebiju iedomājusies...būs jāizmēģina