Sapņojot par pavasari un dārzu

Autors: VesmaSk, 2015. gada 18. janvāris, 15:04:01
Sapņojot par pavasari un dārzu

Kā jau lielais vairums vidusmēra latviešu, arī es esmu zemes cilvēks un , dienām palēnām ripinoties uz pavasara pusi, domas aizklīst pie gaidāmās dārza sezonas.

Katru gadu savā dārzā iesēju šo to neparastu un interesantu. Arī šis gads nebūs izņēmums.

Pagājušajā gadā manā siltumnīcā pirmo reizi auga berrry tomāti (atšķirībā no cherrry , tie ir mazītiņi, kā paprāvas jāņogas lielumā) un cucamelon – tādi mazītiņi, īkšķa gala lieluma un arbūza krāsas gurķīši.

20150118145334-32358.jpg20150118145405-35665.jpg

No pērnā gada pieredzes izdarīju secinājumus – neaudzēšu berry tomātus tādā platībā vairs. Lai arī mazās tomātodziņas brīnišķīgi izskatās tomātos želejā (pirmais sauciens visiem ir – Un TIE ir tomāti???), to lasīšana aizņem krietnu laiku un ir salīdzināma ar jāņogu vai upeņu lasīšanu pa vienai odziņai.  Cucamelon sēklu kādu iebakstīšu pie sava vecā ābeles stumbra. Ja vēl pērnā gada sēklas dīgs, tad lai aug ārā un tur, kur var kāpt un kāpt, jo lai arī auglīši sīki, pats augs ir mežonīgs audzējs un kāpelētājs

Šogad no ebay.com tika pasūtīti šādi brīnumi:

Gurķi AVANS, lauka gurķu agra šķirne, domāta marinēšanai, veidojot neliela iznēra un daudz gurķīšu. Uzrunāja bilde. Nu paskatīsimies, izaugs kaut kas tik pat skaists vai tomēr būs gurķi parastie.

20150118145426-10027.jpg

Manam jaunākajam dēlam ļoti patīk čilli pipari. Katru gadu viņš pa pāris kociņiem tādus izaudzē. Šogad viņam par prieku iegādāju Trinidad moruga scorpion šķirnes čilli piparus, kuri esot stiprākie pasaulē.  Tikai, kur es likšu 50 sēklas, to gan nezinu, bet gan jau draudzenes arī pa kādai gribēs.

20150118145445-23244.jpg

Stāstam, kādēļ  pasūtīju trešās sēklas,  ir sena vēsture, ja tā var teikt. Kādreiz tētis, kolencionārs būdams, sarakstījās ar pusi pasaules tādu pašu kolekcionāru. Un kāds kungs no Austrālijas reiz atsūtīja tētim pastkarti, uz kuras virsū bija apbrīnojami skaisti un īpatnēji sarkani ziedi. Noskaidrojām, ka tie ir Austrālijas tuksneša zirņi, kuri tur aug brīvā dabā. Gribējām iegūt sēklas, bet tolaik tas nebija iespējams, jo nebija ne interneta, ne arī tādu iespēju kā tagad, un tak nesūtīsim austrāliešu kolekcionāru uz tuksnesi zirņu sēklas ievākt… Tagad, ieraugot šos ziedus ebay sēklu piedāvājumā, uzreiz zināju, ka tās gribu. Tām vajagot labi drenētu augsni, varot stādīt arī puķu podos, kas domātas nokarenām puķēm, bet visumā to audzēšana esot samērā grūta. Nu bet pamēģināšu tomēr…

20150118145506-50370.jpg

Šobrīd tiek apsvērta doma par to, kādu tomātu šķirni vēlos siltumnīcā redzēt šajā vasarā. Iespējams, ka izvēle kritīs uz Vērša sirdi (jo man uz maizes un ar krējumu garšo miltainie un gaļīgie tomāti) un uz kādu no nelielajām garenajām šķirnēm, kurus var sagriezt skaistās, nelielās stingrās šķēlītēs (kad taisa tomātus želejā).

Un kas jums labs dārzā padomā?