Saimniecisko viltību pūralāde

nosiguldas
nosiguldas 18. augusts 2010 10:02
1082

Tā kā katrai no mums ir sava pieredze, kā mēs sadzīvojam ar sadzīviskām ķibelēm ,vēlos uzaicināt pieredzes apmaiņā.

 

 

Laiku pa laikam notiek kaut kas, par ko labprāt padalītos ar citiem, piemēram, interesantas metodes un līdzekļi, kā tīrīt drēbju traipus vai notīrīt jau palietotu linoleju, kā atmazgāt rokas pēc dārza darbiem vai melleņu lasīšanas; kā ilgāk saglabāt produktus un grieztos ziedus; kādas jaukas smērītes pielietot pie sasitumiem.

 

Nu, lūk, jau tēmu ļoti daudz. Gribu vērst uzmanību un aicināt- cienīsim katra ieteikumus, jo tie var būt dažādi! Es ļoti atzīstu dabiskus un ekoloģiskus līdzekļus, bet mana pieredze rāda, ka ir lietas kurās gribot negribot nākās tomēr pielietot sadzīves ķīmiju.           

 

Nu, lūk, kā jau droši esat ievērojuši visādu kukaiņu šovasar ir pārpārēm. Vakar atbraucot no darba konstatēju, ka virtuvē ir melnais tūkstotis mušu. Kā jau citus gadus esmu izmēģinājusi lipīgās lentas, liku medu ar ūdeni, bet nekas nepalīdz.

 

Ja agrāk mušas labprāt sēdās uz lentām, tad šogad tas nenotiek. Līdz ar ko izšķīros lietot KOBRU (dzelteno) uz tās bija uzzīmētas mušas un odi. Pēc kārtīgas pūšanas un nogaidīšanas konstatēju, ka to palicis daudz mazāk, bet vēl liela daļa ir dzīvas.

 

Ko darīt, kādi ir Jūsu ieteikumi?

Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
musi 19. augusts 2010 17:39

ha, vakar netīšām atklājām, kas mazajām mušiņām patīk - alus.. tad nu uz nakti atstājām virtuvē uz galda pudeli, kurā bija vēl nedaudz alus aizķēries, un no rīta, kā vīrs teica - izlietnē izlējām alu i uzkodu... :))

nosiguldas 19. augusts 2010 14:34

šodien pamēģināšu karot ar mušām ar putek\lu sūcēja palīdzību, pēc tam pastāstīšu, kā veicās

musi 18. augusts 2010 22:31

pret odiem ļoti labi palīdz KAPO elektrības kontaktā liekams.. odi palika tādi flegmātiski un pēc tam tik savācām līķīšus no palodzēm.. šogad pret mušām KAPO kaut kā nestrādā.. bet pēc mana novērojuma, mušas tieši pievilina aizkari un tīkli.. mums logiem nav aizkaru un ārdurvīm arī vairs nav, dēls norāva aizsargtīklu - un šķiet, ka tagad mušu mājā ir mazāk.. neesmu mēginājusi, bet ir lasīts, ka pret mušām un palīdz stiprs krustnagliņu vai lauru lapu novārījums, kas tiek smērēts uz durvju un logu ailēm...

nosiguldas 18. augusts 2010 16:43

Būtu jauki meitenes, ja ar saldumiem mušas varētu pievilināt, liku medu ar ūdeni, citus gadus viss bija jauki, bet šogad pat tuvu neiet.

nosiguldas 18. augusts 2010 16:42

Vijolīte, es akmens flīzes mazgāju ar birsti un veļas ziepēm,noberžu un tad ar siltu ūdeni nomazgāju

spaara 18. augusts 2010 13:59

Lai savāktu vienkopus lapsenes, jānoliek pieejamā vietā vaļēja pudele vai burciņa ar zaptsūdeni, vislabāk aveņu, jo tas ir aromātiskāks, jānosmērē arī maliņas ar zapti. šādā slazdā iekrīt ne tikai lapsenes, bet arī mušas un citi kārumnieki :)

pece 18. augusts 2010 13:00

Man jau šķiet, ka trakais odu laiks šogad ir beidzies pa lielam. Mājās iekšā vislabāk līdz odu sieti - pie logiem/durvīm speciāli aizskari. Vēl var izmantot speciālus aerosolus līdzekļus šito lidoņu pievilināšanai - princips tāds - noskati ne pārāk tālu, bet ne arī tuvu esošu krūmu, nopūt ar šito līdzekli un kamēr lidoņi tusē ap nopūsto krūmu, jūs varat atviegloti uzdzīvot!

marrita 18. augusts 2010 12:26

Es par gatavošanu.
Tie kam garšo ķīselis, bet nepatīk ka nostājas pa virsu "plēvīte" Kad no ņemit no ugunsuzberiet pa virsu nedaudz cukura ;) palīdz

vijolite 18. augusts 2010 11:39

Vai kāda var palīdzēt- ar ko mazgāt akmens flīzes gaitenī. Flīzes ir matētas un grumbuļainas!

inny 18. augusts 2010 11:00

Šogad vispār mušas, odi un dunduri ir kā "terminatrokukaiņi" - ne nogalēt, ne izdzīt :( Mums Rīgas centrā to nav (ja neskaita odus, kuru kodumi ir vienkārši tosksiki), bet laukos - ēst pretīgi, ja apkŗt mušas, un nav jau lauki, kur kūts blakus utt. Tās vienkārši ir un viss!