Rudens mājīgums interjerā

Sieviešuklubs.lv
Sieviešuklubs.lv 24. septembris 2018 16:27
1346

Septembra izskaņā internetā pamanīju joku, kurā bija teikts, ka vasara šogad ir kā tas ballītes viesis, kas visu laika saka, ka nu jau jāiet mājās, bet atkal un atkal paliek uz vēl kādu glāzīti.

Tomēr cerēt uz mūžīgu vasaru Latvijas klimatiskajā joslā būtu naivi. Lapas iekrāsojas dzeltenos un sārtos toņos, pelēki mākoņi klāj debesu jumu un daba steidz dāvāt bagātīgu ražu un sulīgas krāsas. 

Laiks parūpēties par savu mājokli, veidojot romantisku, mājīgu un siltu vidi, kurā baudīt tumšos un drēgnos rudens vakarus. Šeit būs daži ieteikumi, kā šajā rudenī savu mājokli izdekorēt stilīgi un pārdomāti.

20180924155505-59882.jpg

Siltums un gaisma

Gaismas trūkums var nelabvēlīgi ietekmēt mūsu veselību un izraisīt nomāktu noskaņojumu, tāpēc rudenī ir īpaši svarīgi pievērst uzmanību apgaismojumam. Ja rudens vakarus vēlies veltīt grāmatu lasīšanai, parūpējies par pareizu apgaismojumu. Varbūt tieši šis ir īstais mirklis, kad iegādāties stilīgu interjera papildinājumu - kādu galda lampu vai stāvlampu.

Mazāku kapitālieguldījumu prasīs sveces. Tās sniegs gan romantisku gaismu, gan siltumu, radot mājīgu vidi. Veikalos ir pieejamas dažādas aromātiskās sveces - piemēram, ar tikko ceptas ābolkūkas aromātu. Visnotaļ diētiski un figūrai draudzīgi.

Pavadot drēgnos un tumšos vakarus mājās, atrodi sev piemērotu nodarbi - lasi grāmatas, gatavo rokdarbus (varbūt ir vērts padomāt par pašdarinātu Ziemassvētku dāvanu gatavošanu jau laikus), skaties kino ar mīļoti vīrieti vai spēlējiet galda spēles ģimenes lokā. Lai vakara nodarbēs nesaltu, papildini mājokļa interjeru ar siltu vilnas vai mākslīgās kažokādas pledu. Pūkaini, samta, lina vai adīti spilveni arī lieliski iederēsies rudenīgā interjerā. Neaizmirsti arī par paklāju, lai nesaltu kājas.

20180924160725-97164.jpg

Rudens raža uz galda

Ķirbji, kabači, kartupeļi, bietes, kāposti, burkāni, ogas, āboli un rieksti. Latvijas daba lutina mūs ar bagātīgu ražu. Ir jāsteidz baudīt lieliski garšu salikumi, jāuzņem vitamīni un jāpriecājas par laiku, kuru varam pavadīt ģimenes un draugu lokā.

Arī rudenī var rīkot ballītes un svētku maltītes. Aicini radus un draugus. Pagatavo maltīti no vietējiem produktiem. Un izpaudies radoši, dekorējot galdu rudenīgās noskaņās - būs bauda ne tikai vēderam, bet arī acīm.

20180924161235-64775.jpg

Ķirbīšlaiks

Rudenī top gatavas lielās un veselīgās ogas - ķirbji. Tos var izmantot ne tikai uztura papildināšanai, bet arī interjera dekorācijās.

Šogad interjera dizaineri iesaka pievērst īpašu uzmanību baltajiem ķirbjiem. Veido kompozīcijas no dažādu izmēru ķirbīšiem, papildini dekorus ar svaigiem vai kaltētiem ziediem, augu vītnēm, kastaņiem, čiekuriem, sūnām, koka ripām un citiem elementiem. Ķiri vari izmantot kā dekoratīvu vāzi, pamatni ziedu kompozīcijai vai puķu podu izturīgajiem sukulentiem, kuru audzēšana neprasa īpašas iemaņas. Mazie ķirbīši var pārtapt par elegantiem svečturiem vai lieliski iekļauties vainaga kompozīcijā.

20180924161807-26802.jpg

Virši zied

Rudens ziedu un augu krāsas pārsteidz ar īpašu krāsu paleti. Viršu košums un daudzveidība iedvesmo un uzlabo noskaņojumu. Tie izskatās glīti gan podiņā, gan pītā vainagā, gan kā dekoratīvs papildinājums svečturiem un vāzēm. Virši nav prasīgi, tie ir viegli kopjami. Dažādu toņu virši būs glīts papildinājums ne tikai interjerā, bet arī tavā dārzā.

Lai iedvesmojošs, silts un mājīgs rudens!

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies