Rudens ir klāt arī manā dārzā.

nosiguldas
nosiguldas 26. septembris 2014 10:12
1913

Nu ko, ja kāds teiks, ka dārza darbi tāds nieks vien ir, es viņam labprāt piedāvāšu padarboties, lai redz, cik viegli nāk tomāti un gurķi. Tagad par to, kas un kā notika manā dārzā un ko nākošgad nedarīšu.

Gurķus stādīju trīs veidos, maisos, siltumnīcā un vienkārši dobē. Jāatzīst, ka maisos tā īsti nekas labs nesanāca, bet dobe bija bagāta ar gurķiem.

Maisos stādīju arī piparus un noteikti teikšu PAT NEMĒĢINIET.Pipariem šis eksperiments nepatika un līdz ar to papriku pērku tirgū.

WP_20140914_004

Bet tieši pretēji ir ar tomātiem. Sāksim ar to, ka es jau minēju, ka tiku pie interesantiem āra tomātiem (ķirštomātiņiem). Vienkārši vienreizēji, mazi sarkani un ļoti saldi kā ogas. Aug pa tiešo dārzā, vai kā manā gadījumā maisos. NAV JĀGRIEŽ PAZARES. Vienīgais, tā kā viņi aug kā liels kupls krūms jādomā, kur tomātus piesiet vai atbalstīt, jo ķekari ir viens pie otra attiecīgi arī ļoti smagi.

Siltumnīcā tomāti nejutās labi, jo pēc pārstādīšanas tie tā īsti neatguvās. Ja atceraties stādīju jau ļoti lielus stādus un salīdzinoši vēlu. Tomātus gan deva bet nedaudz. Toties gurķi, kas sāka ienākties vēlāk nekā tie, kas ir ārā uz šo brīdi zaļo un priecē ar ražu. Nākošajā gadā mēģināšu gurķus siltumnīcā stādīt divas reizes, pavasarī un jūlijā, lai arī rudenī būtu svaigi gurķīši.

Vēl gribēju minēt, ka manā iemīļotajā sēklu veikalā Juglā pagalmā aiz Juglas pasta) var sevi palutināt ar bezmaksas sēklām, kam beidzies derīguma termiņš. Kā viņas dīgst pastāstīšu kādā citā reizē.

Esmu sākusi dārza sagatavošanu ziemai un pirmais ko izmēģināju, “Ievas Dārzā” izlasīto padomu. Visas nezāles, vecās puķes un zāli es nemetu ārā, bet krauju brīvajā dobē, kad dobe visa noklāta apkaisīju to ar slāpekli un apklāju ar melno agro plēvi. Pēc teiktā pēc trim mēnešiem apakšā jābūt tikai zemei, kas sanāks parādīšu.

 

Blogo Sieviešu klubā un laimē jaunos Timotei šampūnus

Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
VesmaSk 27. septembris 2014 13:23

Arī veikalā "Kurmis" ir vecās sēklas - par ārkārtīgi simbolisku samaksu vai arī pilnīgi par brīvu, ja pērk kaut ko no svaigajām sēklām. Šādi tiku pie mangoldu sēklām pilnīgi par brīvu, sadīga ļoti labi.

Rebeka 26. septembris 2014 15:38

Es savus ķirštomātus novācu jau augusta beigās.. visi bija sarkani un nogatavojušies... :)