Puķuzirņi. Kā palīdzēt uzplaukt?

Sieviešuklubs.lv
Sieviešuklubs.lv 30. marts 2010 00:00
3355

Ak, šie krāšņie ,trauslie un reibinoši smaržojošie ziedi. Tie tā vien gaida, lai uzplauktu Tavā dārzā. Tāpēc izstāstīšu kā tiem palīdzēt uzplaukt.

{smallpic:1}

{smallpic:3}

Puķuzirņu sēklas ir jāizmēcē 24h siltā ūdeni. Ja zirnītis neuzbriest, tad ieskrambā sēklas apvalku un atkārtoti mērcē ūdenī. Labi ja sēklas var paknitināt- mitrā lupatiņā sagaidīt asninus, un tad sēt. Augsnes Ph nedrīkst būt skāba. Ja tā - tad jākaļķo (jākrīto) augsne. Bet vislabāk, ja stādiņus vispirms var izlolot kastītēs un tad tikai izstādit. Protams , var arī sēt uzreiz zemē, bet tad ziedēs tikai augustā.

{smallpic:2}

{smallpic:4}

Stādiņš pēc trešā lapu pāra jāgalotņo- būs kuplāks krūms, jo dzīs pazares. Stādiņam jānodrošina, kur "kāpt" un tas jāuzsien uz augšu. Kad puķuzirnis sāk ziedēt, nebaidieties un nežēklojiet ziedus- plūciet tos un lieciet vāzē. Jo vairāk griezīsiet, jo krāšņāk ziedēs. Neļaujiet aizmesties sēklām , jo tad augs visu spēku novirzīs sēklām, ne ziedēšanai.

{smallpic:5}

Lai izdodās :)

 

***

Pievieno rakstu un laimē kādu no 5 Sieviešu Kluba dāvanu kartēm sievišķīgiem pirkumiem 20 Ls vērtībā. Uzzini vairāk www.sieviesuklubs.lv
***
Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
30. marts 2010 10:52

Tas par tām sēklām ūn ziedu izplūkšanu man šķiet uz daudzām puķēm attiecas, ja grib lai krāšņāk zied vajag vecos ziedus izplūkt.