Pirms un pēc: pārsteigt vecākus ar dzīvojamās istabas pārvērtībām

Sieviešuklubs.lv
Sieviešuklubs.lv 19. septembris 2019 13:40
578

Dzīvojamā istaba ir viena no telpām, kur mājās pavadām visvairāk laika – tur ģimene vakaros sanāk kopā un svētkos uzņem viesus. Šai istabai jābūt mājīgai un funkcionālai, lai visa ģimene tur justos labi. Otrajā raidījumā “Manas mājas ar IKEA” dizainere pārveidoja dzīvojamo istabu kāda pāra, kas šogad svin 50 gadu kāzu jubileju, mājoklī.

Ozoliņu pāri no Jelgavas televīzijas raidījumam slepus pieteica viņu meitas Kristīne un Dace. Viņas vēlējās sagādāt vecākiem pārsteigumu zelta kāzās, pārveidojot viesistabu, kur pāris pavada laiku ikdienā un uzņem viesus svētkos. Dzīvojamās istabas pārvērtības īstenoja IKEA interjera dizainere Līva Salaka. Viņa stāsta, ka lielākie izaicinājumi šīs istabas iekārtošanā bija nepieciešamība vienā telpā apvienot vairākas funkcijas un atrast veidu, kā iekļaut interjerā neparastās formas kamīnu. Dizaineres mērķis bija radīt gaišu un mierīgu vietu gan ikdienai, gan ģimenes kopā sanākšanas reizēm – viņa vēlējās, lai ģimenes locekļi, ienākot šajā istabā, vienmēr justos labi. 

Viena istaba – vairākas funkcijas

Līdz šim dzīvojamajā istabā ievērojami uzlabojumi nebija veikti jau daudzus gadus – tā bija iekārtota ar tumšām, vecām un stilistiski nesaskaņotām mēbelēm, līdz ar to telpas kopējā noskaņa bija tumša un drūma. 

Dizainere uzsver, ka, plānojot jebkuras telpas pārvērtības, svarīgākais ir sākt ar funkciju: “Šajā gadījumā mans galvenais uzdevums bija vienā telpā apvienot vairākas funkcijas: tētim patīk skatīties televizoru, mammas hobijs ir likt puzles, turklāt šeit notiek arī ģimenes sanākšanas.” Lai izpildītu šīs vajadzības, IKEA dizainere izvēlējās ērtu atpūtas krēslu tētim un izvelkamu galdu, kur ikdienā mamma var likt puzles, bet svētkos pie tā var sasēdināt visu lielo ģimeni. “Labs risinājums nelieliem mājokļiem, kuru saimniekiem patīk uzņemt viesus, ir salokāmie krēsli, piemēram, TERJE, ko var viegli salocīt un piekārt pie sienas kādā telpas stūrī, kas netiek izmantots citām funkcijām,” skaidro Līva.

Šajā dzīvojamajā istabā viņa pamanīja kļūdu, kas raksturīga daudziem Latvijas mājokļiem – mēbeles bija izvietotas pie sienām pa visu istabas perimetru: “Šādi izkārtojot mēbeles, telpas centrs visbiežāk paliek tukšs, tāpēc ir sajūta, ka istaba nav mājīga. Lai izvairītos no šādām kļūdām, ir vērtīgi uzzīmēt uz papīra lapas istabas robežas mērogā, izgriezt no papīra mēbeļu formas un paspēlēties ar dažādām izkārtojuma versijām, lai atrastu interesantu un tajā pašā laikā ērtu risinājumu.” 

Kā kombinēt mākslas darbus?

Pārim ļoti iemīļots motīvs ir ceriņi, jo abi iepazinās tieši ceriņu ziedēšanas laikā. Pirms pārvērtībām dzīvojamajā istabā bija daudz gleznu, kurās attēloti ceriņi, un tās bija sakārtas pie visām istabas sienām. Vispirms dizainere atjaunoja gleznu rāmjus, lai tie būtu vienā krāsā, un pēc tam izveidoja no gleznām kompozīciju pie sienas virs dīvāna, tā padarot to par istabas centrālo elementu. Līva atklāj, ka tieši ceriņi viņu iedvesmoja interjera izveidei, un visu pārējo istabas iekārtojumu viņa veidoja ap šīm gleznām. 

“Ja vēlies mājās ātras pārmaiņas, iesaku izmantot bilžu turētāju, kas maksā vien dažus eiro, – tas ļaus nomainīt bildes, cik bieži vien vēlies, neurbjot sienās jaunus caurumus. Uz turētāja var salikt arī neierāmētus mākslas darbus, fotogrāfijas, grāmatas vai vinila skaņuplates ar skaistiem vākiem, kā arī citas jaukas lietas, ko vēlies izcelt,” saka Līva. Viņa piebilst, ka bildes labāk izvietot pie vienas sienas, nevis izkaisīt pa visu telpu. Koncentrējot bildes vienā vietā, tās kļūs par istabas centrālo objektu.

Interjera izaicinājums – kamīns

Ozoliņu ģimenes dzīvojamajā istabā ir neparastas formas kamīns, kas ikdienā netiek kurināts. “Kamīna apdarē izmantotas tumši brūnas flīzes ar kontrastējoši gaišām šuvēm, līdz ar to kopskats ir smagnējs. Mēs atjaunojām šuves neitrālākā tonī un skursteņa daļai uzlīmētās tapetes ar dekoratīviem ķieģeļiem nomainījām pret vienkāršu, baltu apdari, kas pieskaņota istabas sienām. Tagad kamīns iederas interjerā,” skaidro dizainere. Lai daļēji atjaunotu kamīna funkciju, viņa tajā salika sveces – tās varēs iedegt vēsos rudens vakaros, lai radītu mājīgu noskaņu. 

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies