Pirms un pēc: kā vienas dienas laikā pilnībā pārvērst vienkāršu terasi

Autors: Sieviešuklubs.lv, 2019. gada 25. jūnijs, 12:13:58
Pirms un pēc: kā vienas dienas laikā pilnībā pārvērst vienkāršu terasi

Terase pēc pārvērtībām

Āra terases Latvijas iedzīvotāju mājokļos mēdz būt ļoti dažādas – neregulārs plānojums, dažādi izmēri, atvērtas vai slēgtas, tās var atrasties gan uz jumta, gan uz zemes –, tāpēc terases iekārtojumā var brīvi izpausties un pielietot radošus risinājumus. IKEA dizainere iekārtoja kādu terasi Bauskā, pārvēršot to par estētisku un funkcionālu vietugan dārza ballītēm, gan atpūtai divatā. 

Terase Bauskā ir otrā vieta, kas tika iekārtota IKEA balkonu un terašu pārvērtību projekta laikā, un tās īpašnieki ir jauns pāris: Olga un Edgars. Abi jaunieši ir nesen ievākušies mājā, kas bija visai sliktā stāvoklī, un nu Edgars ir pats saviem spēkiem izremontējis iekštelpas, taču līdz terases iekārtošanai pāris vēl nebija ticis laika trūkuma dēļ. Olga saka: “Mēs vienmēr esam sapņojuši par jauku terasi, kur sanākt kopā ar draugiem, no rīta iedzert tēju vai izbaudīt siltos vasaras vakarus divatā.” Olga vēlējās, lai terase tiktu veltīta tikai atpūtai un labai laika pavadīšanai. 

20190625121312-55249.jpg

Terase pirms pārvērtībām

Terase gan ballītēm, gan mierpilniem vakariem

Ieva Buka, IKEA dizainere, kas iekārtoja šo terasi, skaidro būtiskākos izaicinājumus: “Olgas teraseiir piecstūra formas plānojums, kas nozīmē, ka es nevaru izmantot tikai mēbeles ar taisna leņķa stūriem un vajadzēja meklēt neierastus iekārtojuma risinājumus. Mājas saimniekiem ir daudz draugu, tāpēc šajā ierobežota izmēra platībā bijajāieplānoiespējami daudz sēdvietu, tajā pašā laikā paredzot iespēju terasi pielāgot arī ikdienas pasēdēšanai divatā.” Lai risinātu šos izaicinājumus, dizainere iekārtojumā izmantoja lietošanai ārā paredzētus moduļu dīvānus, saliekamo galdu un sienas paneļus ar soliem noÄPPLARÖ kolekcijas. Galds var tikt pielāgots trīs dažādos izmēros,un ap to var sasēsties līdz pat desmit cilvēkiem, savukārt solos ir iestrādātasmantu glabātuves, kur salikt spilvenus un pledus, kad tie netiek izmantoti. 

Lai būtu ērti pagatavot un pasniegt ballītes uzkodas, uz terases novietots arī neliels āra virtuves galdiņš – tajā ir vieta trauku glabāšanai, pakaramais dvieļiem vai plediem, turklāt to var izmantot kā ērtu papildu virsmu blakus grilam. 

Moderns stilsun eksotiski akcenti

Terases iekārtojumam Ieva Buka ir izvēlējusies moderno stilu, tumša koka mēbeles, kas piestāv terases koka margām. Krāsainie Āfrikas stila tekstilizstrādājumi no ÖVERALLT īpašās kolekcijas,kā arī eksotiski augi terasei piešķir svaigu un interesantu izskatu. 

Vienā terases stūrī atrodas vecs āra kamīns, ko mājas saimnieki neplāno izmantot uguns kurināšanai. Tāpēc IKEA dizainere to pārvērta par dekoru, saliekot tajā sveces un lukturus, kas izskatās stilīgi, palīdz radīt romantisku noskaņu un ir drošāki nekā atvērta uguns. 

“Esmu ļoti priecīga par terases iekārtojumu – tās stils pilnībā atbilst manai gaumei un man patīk praktiskās detaļas. Drīzumā plānojam rīkot sālsmaizes ballīti, un es jau zinu, ka šī būs ideāla vieta, kur pavadīt laiku kopā ar draugiem. Turklāt es nojaušu, ka šī būs mūsu iecienītākā vieta vasarās,” Olga dalās iespaidos par pārvērtību rezultātu.