Pirmais pavasara stādu gadatirgus Botāniskajā dārzā

pece
pece 20. aprīlis 2012 15:33
947

Nacionālais botāniskais dārzs rīt - setdien 21.aprīlī rīko šī gada pirmo stādu gadatirgu.

Nacionālā Botāniskā dārza gadatirgi vienlaikus ir gan izklaides pasākums visai ģimenei, gan sava veida zaļo retumu kolekcionāru kluba saiets, kura būtību  izsaka gadatirgus moto: „Un būs Tavā dārzā tas, kā nav kaimiņam!"

 Tradicionāli aprīļa gadatirgū dominē koku un krūmu stādi, bet maijā - ziemcietes un vasaras puķes. Kaut arī gadatirgū galvenā uzmanība tiek veltīta stādiem, piedalās arī citu ar dārzkopību saistītu lietu tirgotāji, kā arī amatnieki un dažādu lauku gardumu ražotāji. 21.aprīļa gadatirgū, kas vienlaikus ir arī sezonas atklāšana,  plānota īpaša iespēja mazākajiem NBD apmeklētājiem -  bērni varēs apgleznot māla puķu podiņus un tad izvēlēties paši - stādīt mājās tajos puķes vai veidot zvaniņus, lai ieskndinātu Botānisko dārzu pavasarim.

Nacionālais Botāniskais dārzs Salaspilī ar prieku gaida apmeklētājus, piedāvājot:

lielāko augu kolekciju Baltijā un vienu no lielākajiem dendrārijiem Ziemeļ­austrumeiropā; Eiropas nozīmes krustābeļu, pīlādžu, spireju, zemo skujkoku formu, dekoratīvo ābeļu u.c. augu kolekcijas; ierosmes sava dārza sortimenta papildināšanai ar jaunām augu dažādībām; botānikas zināšanas apgūt dabā; iespēju papildināt personīgo fotoarhīvu ar ekskluzīvu fonu fotogrāfijām un tuvplāniem; rotaļu vietu bērniem, ērtus celiņus riteņbraucējiem, taciņas nūjotājiem, piknika iespējas; zirgu izjādes

Šogad ir plānoti pavisam četri stādu gadatirgi.

Info, foto: http://www.nbd.gov.lv/

Sieviešu Kluba diskusijai:

Stādu sarakstu jau sastādīji?

Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies